بهترین بازی های گروهی دورهمی و خانوادگی؛ بازی دونفره، 3 نفره و چند نفری

بازی دونفره خانوادگی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

انجام بازیهای دونفره و چند نفره خانوادگی و بازی های گروهی دورهمی و خانوادگی بزرگسالان در دوران قرنطینه می‌تواند باعث سرگرمی و نشاط شود. در ادامه چند مورد از بهترین بازی های گروهی خانگی را معرفی و آموزش خواهیم داد تا لحظات خوشی را به صورت دسته جمعی سپری کنید.

بازیهای چند نفره دورهمی می‌توانند مکمل خوبی برای دورهمی‌ها و مهمانی‌های خانوادگی باشند. هر کدام از این بازی‌ها می‌توانند یک شب آرام و کسل‌کننده را به تجربه‌ای هیجان‌انگیز و فراموش‌نشدنی تبدیل کنند. در این بازی های دونفره و چند نفره خانوادگی می‌توان علاوه بر رقابت سالم، حتی مواردی را هم از دیگران یاد گرفت. بسیاری از این بازی‌ها نیاز به لوازم خاصی ندارند و به راحتی می‌توان شرایط را برای انجام آن‌ها فراهم کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین بازی های گروهی بزرگسالان و خانوادگی را با هم مرور کنیم. در مطلب بازی‌های تخته‌ای هم می‌توانید با 13 نمونه از بهترین بازی های تخته‌ای سرگرم‌کننده آشنا شوید.

فهرست مطالب

بازی های دورهمی بزرگسالان

بازی های دونفره و چند نفره خانوادگی

در این مطلب به 15 مورد از بهترین و محبوب‌ترین بازی های گروهی که می‌توانیم در کنار دوستان و مهمانی‌های خانوادگی انجام دهیم، می‌پردازیم. البته اگر به بازی های دونفره آنلاین نیز علاقه دارید می توانید به مطلب بهترین بازی های چند نفره اندروید مراجعه نمایید.

1. بازی دو نفره «گل یا پوچ»

گل یا پوچ احتمالاً جزو اولین بازیهای چند نفره دورهمی است که همه ما یاد گرفتیم. این بازی که می‌تواند بین دو نفر و یا دو گروه انجام شود، یکی از محبوب‌ترین بازی های گروهی است. برای انجام این بازی باید یک شی کوچک را به عنوان گل انتخاب کنیم. یکی از گروه‌ها باید گل را در دست‌های خود پنهان کند و گروه مقابل حدس بزند که گل در کدام دست قرار دارد. بسته به تعداد نفراتی که در جریان بازی وجود دارند، ممکن است 2 دست مشت شده تا 10 و یا بیشتر در مقابلتان وجود داشته باشد که باید بین آن‌ها، جایگاه گل را حدس بزنید. در هر دست، گل به گروه برنده داده می‌شود تا بازی را ادامه دهد. گل یا پوج را می‌توان یکی از محبوب‌ترین بازی های دونفره خانگی محسوب کرد.

در میان بازیهای خانوادگی گل یا پوچ سابقه بسیار قدیمی داشته است که بی تردید شما نیز براساس آن با سرگرمی های بسیاری مواجه شده اید. در این میان برخی افراد که از سرعت دست بالاتری برخوردار بوده اند همیشه در تیررس توجهات قرار داشته اند که اشخاصی بسیاری بدنبال پیدا نمودن گل بوده اند.

امکان اجرای این بازی از 2 نفر به بالا امکان پذیر بوده است که باید دقت داشته باشید مجموع اشخاصی که قصد اجرای این بازی را دارند باید اعداد زوج باشد تا در قالب دو گروه مساوی روبه‌روی یکدیگر قرار بگیرند.

2. بازی خانوادگی «پانتومیم»

بازی های دسته جمعی

پانتومیم یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین بازی های دورهمی بزرگسالان است که همیشه در صدر فهرست بازی های خانوادگی می‌آید. برای انجام این بازی باید در دو گروه تقسیم شوید. یکی از گروه‌ها با هم‌فکری یکدیگر، یک کلمه را انتخاب می‌کنند. سپس گروه مقابل شخصی را برای ایفای نقش انتخاب و به سمت گروه اولی می‌فرستد. شخص منتخب بعد از شنیدن نام سوژه که می‌تواند یک کلمه یا یک ضرب‌المثل باشد، باید با حرکات بدن و ایفای نقش به اعضاء گروهش نشان دهد که معما چیست.

برخی گروه‌ها برای ایفاکننده پانتومیم زمان تعیین می‌کنند. اگر او بتواند در زمان مشخص، مفهوم معما را به گروهش منتقل کند، آن گروه برنده شده و باید در دست بعد برای گروه مقابل معما طرح کنند. لب زدن، نوشتن و با دست نشان دادن در حین ایفای نقش، خطا محسوب می‌شود و تیم خطاکار، امتیاز آن را از دست می‌دهد. پانتومیم یکی از بهترین بازیهای چند نفره دورهمی است که می‌تواند تا آخر شب ادامه پیدا کند.

پانتومیم یک بازی گروهی بوده است که براساس قوانین آن اشخاص به دو گروه مساوی تقسیم میشوند که با مشخص نمودن سوالات و مبحث های دلخواه میتوانید آنها را انتخاب و سپس در مدت زمان محدود با استفاده از حرکات دست و پا معنی آنرا به هم گروهی های خود منتقل کنید که با درست حدس زدن آن یک امتیاز برای شما درنظر گرفته میشود.

برای اجرای بازی پانتومیم می‌‌توانید از 4 نفر به بالا این سرگرمی را اجرا نمایید که پیشنهاد می‌شود برای افزایش هیجانات بازی در قالب دو گروه مساوی نظیر 5 به 5 یا 4 به 4 در مقابل یکدیگر قرار بگیرید تا بتوانید به سرگرمی بهتری دسترسی پیدا نمایید.

3. بازی گروهی «شاه، دزد، وزیر»

بازی شاه، دزد، وزیر که معمولاً در جمع‌های 4 نفره انجام می‌شود، یکی از بهترین بازی های دورهمی است. در این مورد از بازی های گروهی خانگی باید بر روی تکه کاغذ‌هایی اسامی شاه، وزیر، دزد و جلاد را نوشته و برگه‌ها را تا کنید. هر کس به قرعه، یکی از کاغذ‌ها را برمی‌دارد و نقش خود را می‌خواند. به جز شاه، هیچ کسی اجازه اعلام نقش خود را ندارد. بازی به این صورت انجام می‌شود که شاه خود را معرفی می‌کند و وزیرش را فرا می‌خواند. وزیر خود را به او معرفی می‌کند.

در ادامه به دستور شاه، وزیر باید از بین دو بازیکن باقیمانده، دزد را پیدا کند. او یکی از بازیکن‌ها را به عنوان دزد معرفی می‌کند. اگر حدسش درست بود، جلاد به دستور شاه، دزد را محاکمه می‌کند و اگر حدسش غلط بود، جلاد باید به دستور شاه، وزیر را محاکمه کند. حکم محاکمه در این بازی توسط شاه معین می‌شود و عموما در حد سبیل آتشین و کلاغ‌پر و این اقسام حکم‌هاست. این بازی پرسروصدا یکی از بهترین بازی های گروهی بزرگسالان به حساب می‌آید.

بازی شاه ، دزد و وزیر یک بازی سه نفره سرگرم کننده و کاملا خنده دار بوده است که طبق شانس خود میتوانید یکی از نقش های نامبرده شده را انتخاب و سپس در نقش آن حضور پیدا کنید که در توضیحات فوق به روند اجرای بازی و توضیحات تکمیلی آن اشاره شده است.

براساس اطلاعات به دست آمده این بازی به صورت 4 نفره قابل اجرا خواهد بود که اگر تصمیم به افزایش تعداد نفرات آن دارید باید نقش‌های جدیدی را به بازی اضافه نمایید و برای هریک قوانین جدیدی را ترسیم کنید.

4. بازی دورهمی «مافیا»

بازی های خانوادگی دورهمی / بازیهای چند نفره دورهمی

مافیا را می‌توان یکی از هیجان‌انگیز‌ترین بازی های گروهی بزرگسالان در دورهمی نامید. در بازی مافیا که آموزش کامل آن را در مقاله راهنمای بازی مافیا آورده‌ایم، افراد به دو گروه مافیا و شهروندان تقسیم می‌شوند. برای تقسیم نقش‌ها، باید اسامی نقش‌های مورد نظرتان را بر روی تکه‌های کاغذ نوشته و آن‌ها را تا کنید. هر کس یکی از برگه‌ها را برداشته و بدون اینکه کسی ببیند، نقش خود را می‌خواند. هیچ‌کس نباید از نقش نفر دیگر مطلع شود. بازی در دو فاز شب و روز انجام می‌گیرد و گروه مافیا در فاز شب با قدرت کشتاری که کسب می‌کنند، اعضاء تیم شهروندان را به قتل می‌رسانند. اگر می خواهید بدانید چطور برنده بازی مافیا باشید می توانید به این مقاله مراجعه کنید.

در فاز روز، تیم شهروندان باید با همفکری و صحبت، مافیا را پیدا کرده و اعدام کنند. شهروندان در این مسیر از کمک‌های دکتر و کارآگاه هم استفاده می‌کنند. دکتر باید حدس بزند که در فاز شب چه کسی کشته می‌شود و او را نجات دهد. کارآگاه هم باید با استعلام‌هایش اعضاء مافیا را شناسایی و به شهروندان معرفی کند. این بازی نقش‌های زیادی دارد که می‌توانید با توجه به تعداد اعضاء گروهتان از آن نقش‌ها در بازی استفاده کنید. برای شناخت بهتر همه نقش های بازی مافیا به مطلب اصطلاحات بازی مافیا از پلازا مراجعه نمایید. مافیا برای دورهمی‌های 6 نفره تا بالای 30 نفر مناسب است.

در میان بازی های سه نفره مافیا حضور نخواهد داشت زیرا این بازی نیازمند تعداد بیشتری از اشخاص بوده است که بسته به شخصیت هایی که وارد بازی میکنید ممکن است تا 30 نفر را پوشش دهد. امروزه بازی مافیا بطور کامل در جامعه ایران جا افتاده است که در بسیاری از جمع های خانوادگی و دوستانه برای سرگرمی از آن استفاده میشود.

بازی مافیا باید از 6 نفر به بالا اجرا شود زیرا در صورتی که تعداد نفرات بازی بیشتر باشد جذابیت بهتری را کاربران لمس خواهند نمود و این موضوع عامل مهمی برای سرگرمی بهتر بوده است.

5. بازی خانوادگی «اسم فامیل»

اسم فامیل را هم می‌توان به عنوان یکی از بهترین بازی های گروهی بزرگسالان معرفی کرد. در این گروه از بازی های گروهی خانگی که سرعت عمل و هوش، حرف اول را می‌زنند، به تعداد تمام افرادی که در بازی حضور دارند، کاغذ و قلم نیاز دارید. هر شخص باید یک جدول در برگه‌اش آماده کند و در اولین ستون جدول، فهرستی مانند نام، نام خانوادگی، شهر، کشور، میوه، ماشین، غذا و .. را بنویسد. ترتیب این موارد باید بین تمام بازیکنان یکسان باشد. سپس یکی از حروف الفبا را انتخاب و همه همزمان با هم شروع به نوشتن این فهرست با حرف انتخابی می‌کنند. به محض اینکه یک نفر از بازیکن‌ها تمام موارد را نوشت، بقیه باید از نوشتن دست بردارند.

فردی که زودتر بازی را تمام کرده، شروع می‌کند به خواندن گزینه‌ها و بقیه افراد هم باید بعد از او گزینه‌های خود را بخوانند. به عنوان مثال، نفر اول نامی که نوشته را می‌خواند و بقیه هم باید به ترتیب نام‌هایی که نوشته‌اند را بخوانند. سپس او نام خانوادگی را می‌خواند و همینطور ادامه پیدا می‌کند. در صورتی که مواردی که نوشته شده منحصر به فرد باشد، فرد 10 امتیاز و در صورتی که تکراری بود و شخص دیگری هم آن را نوشته باشد، هر نفر 5 امتیاز می‌گیرد. در پایان بازی امتیاز‌ها جمع بسته می‌شوند و کسی که امتیاز‌های بیشتری کسب کرده باشد، به عنوان برنده بازی معرفی شده و حرف انتخابی دست بعد را انتخاب می‌کند. هر چه تعداد افراد بیشتر باشد، این بازی جذاب‌تر می‌شود.

اگر تصمیم دارید یک بازی چند نفره دورهمی را راه اندازی کنید اسم فامیل گزینه خوبی برای شما خواهد بود که کمتر کسی است که با سبک و قوانین این بازی آشنایی نداشته باشد. مشخص نمودن یک حرف سخت نظیر “ژ” میتواند شمارا در بازی اسم فامیل با دردسر های بسیاری مواجه کند زیرا باید تمامی بخش هایی که در ابتدای بازی مشخص نموده اید را براساس حرف اولی که ذکر شد تکمیل نمائید که مطمئنن زمان بسیار زیادی نیاز خواهد بود.

امکان اجرای بازی اسم فامیل از 2 نفر به بالا وجود داشته است که در این سرگرمی فرقی نمی‌کند تعداد نفرات روی اعداد زوج قرار بگیرند یا فرد.

6. بازی دورهمی «20 سؤالی یا اسم روی پیشانی» | بازیهای خانوادگی

بازی های مخصوص شب یلدا / بازیهای چند نفره دورهمی

20 سؤالی هم یکی از بهترین بازی های دورهمی خنده دار است. در این بازی با مشورت تمام گروه کلمه‌ای انتخاب شده، آن را بر روی کاغذ نوشته و به پیشانی فرد انتخابی می‌چسبانند. فرد اجازه دارد 20 سؤال بپرسد تا سرنخ‌هایی از معمای روی پیشانی‌اش به دست آورد و حدس بزند که چه کلمه‌ای بر روی پیشانی‌اش درج شده است. بازیکن‌ها غالباً با سؤالاتی مانند «جاندار است؟»، «یک جسم جامد است؟»، «در جیب جای می‌گیرد؟» و اقسام این سؤالات به سرنخ‌های مورد نظر می‌رسند. این بازی هم بسیار جذاب و پرطرفدار بوده و به عنوان بازی دونفره خانوادگی نیز مناسب است.

بازی 20 سوالی از روی پیشانی یا چانه را میتوان یک بازی چهار نفره در خانه دانست که اغلب آنرا اعضای خانواده انجام میدهند اما بدنیست بدانید که گزینه خوبی برای سرگرمی بوده است که برای نفرات برنده میتواند جوایزی را درنظر بگیرید که این مورد سبب افزایش هیجانات بازی خواهد شد که میتواند شمارا برای مدت زمان طولانی تری سرگرم نماید. در ادامه مقاله مربوط به معرفی بازی های گروهی باما همراه باشید.

یکی دیگر از بازی‌های سرگرمی این فهرست 20 سوالی است که برای اجرای آن می‌توانید به صورت دو یا چهار و یا شش و حتی بیشتر از آن به سراغ اجرای بازی بروید.

7. بازی دونفره خانوادگی «دبلنا» | بازیهای خانوادگی

دبلنا که برخی به آن دبرنا می‌گویند، یکی دیگر از بازی های چند نفره دورهمی جالب است. در این مورد از بازی های گروهی خانگی تعدادی کارت و یک کیسه مهره وجود دارد که در هر دور از بازی به هر فرد چند کارت داده می‌شود. یکی از بازیکن‌ها دست در کیسه مهره‌ها کرده، مشتی مهره برمی‌دارد و شماره مهره‌ها را می‌خواند. اگر شماره خوانده شده بر روی برگه شما بود، مهره را برمی‌دارید و بر روی کارتتان می‌گذارید.

ممکن است چند نفر همزمان آن عدد را بر روی کارتشان داشته باشند. در این صورت یکی از افراد مهره و افراد دیگر یک شی کوچک مثل یک گلوله کاغذی کوچک یا آجیل را بر روی کارتشان می‌گذارند. کسی که بتواند زود‌تر همه خانه‌های کارتش را پر کند، برنده است. می‌توان گفت برنده شدن در این بازی به طور ویژه‌ای با شانس ارتباط دارد که می‌توان از آن به عنوان یک بازی دونفره خانوادگی جذاب یاد کرد.

دبلنا یک بازی گروهی در منزل بوده است که با جمع آوری اعضای خانواده میتوانید آنرا اجرا کنید و بدنبال سرگرمی باشید. پیشنهاد میشود در ادامه این مقاله و معرفی بازی های گروهی بیشتر باما همراه باشید که به گزینه های خوب دیگری نیز اشاره کرده ایم.

دبلنا یک بازی 2 نفره بوده است که امکان اجرای آن برای جمع‌های بیشتر وجود داشته ولی هیجانات بازی کاهش پیدا می‌کند.

8. بازی خانوادگی «منچ و مار و پله» | بازیهای خانوادگی

بازی های دورهمی هیجانی / بازیهای چند نفره دورهمی

منچ و مارپله که معمولاً در یک پکیج در اختیار شما قرار می‌گیرند، از بازی های دورهمی تخته‌ای هستند. تا 4 نفر می‌توانند منچ بازی کنند. بازیکن‌ها باید به نوبت تاس بیندازند و مهره‌های خود را از مسیر مشخصی عبور داده و به مقصد برسانند. هر بازیکن 4 مهره دارد و کسی که بتواند زودتر هر 4 مهره‌اش را به مقصد که اصطلاحاً به آن خانه هم می‌گویند برساند، برنده شده است. منچ از بهترین بازی‌ های دسته جمعی خانوادگی است.

مار و پله هم که از بازی های دو نفره خانگی است و معمولاً در کنار منچ وجود دارد، یک بازی مهره‌ای دیگر است که بازیکن‌های بیشتری می‌توانند در آن شرکت کنند. آن‌ها باید تاس بیندازند و سعی کنند به مقصد برسند. بازی مار و پله بر روی تخته انجام می‌گیرد و مسیر بازی به شکل جدولی است که شماره‌گذاری شده است. در بین مسیر، مار‌ها و نردبان‌هایی وجود دارند. در صورتی که مهره شما در قسمت پایین نردبان قرار گرفت، جایزه گرفته و جایگاه شما به بالای نردبان ارتقاء پیدا می‌کند؛ اما اگر مهره شما به نیش مار رسید، جریمه می‌شوید و تا دم مار پایین می‌روید. کسی که زود‌تر به انتهای جدول برسد برنده است.

یکی دیگر از بازی گروهی خانوادگی مار و پله بوده که میتوانید آنرا به صورت 4 نفره اجرا کنید. در این بازی اگر برسر مارها حرکت کنید مشکلی نخواهید داشت اما اگر مهره شما روی زبان مار بیاید باید به مکانی که دم مار قرار دارد برگردید که قطعا این مورد سبب افت رتبه شما خواهد شد و باید مسیر بیشتری را برای رسیدن به عدد صد طی کنید.

بازی‌های منچ و مار و پله از بازی های گروهی پرهیجانی هستند که می‌توانند باعث شوند حسابی سر و صدا به راه بیندازید. خوب است در حین این دسته از بازی های گروهی خانگی، حواستان به همسایه‌ها هم باشد.

برای اجرای بازی منچ پیشنهاد می‌شود 4 نفره آن را اجرا کنید تا هیجانات بازی افزایش پیدا کند البته امکان اجرای بازی به صورت دو یا سه نفره نیز وجود داشته است.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
معرفی و بررسی بازی منچ آنلاین (منچیکو) ؛ گیم پلی و اصول ...
محسن نورانی نژاد13 آبان 1402 09:15
thumbnail
بررسی بازی موبایل منچرز ؛ عصری جدید در بازی های نوستالژی
محسن نورانی نژاد12 آبان 1402 11:30

9. بازی بزرگسالان دورهمی «مونوپولی» | بازیهای خانوادگی

بازی های دورهمی بزرگسالان / بازیهای چند نفره دورهمی

مونوپولی (به معنی انحصار) یکی از بازی های فکری دورهمی تخته‌ای است. این بازی از زمان انتشار اولین نسخه آن در سال 1935 به محبوبیت فوق‌العاده‌ای دست یافت و از آن زمان به بعد در بیش از 100 کشور و به زبان‌های مختلف، اجرا شده است. همان‌طور که از نام آن هم مشخص است، هدف در مونوپولی، انحصارگرایی اقتصادی است. هدف شما در این بازی خرید و معامله املاک و ساخت هتل‌ها یا خانه‌ها و اجاره دادن آن‌ها به بازیکنان دیگر است تا در نهایت بتوانید آن‌ها را ورشکست کنید. مونوپولی یک بازی چند نفره بوده است که اغلب کودکان آنرا اجرا میکنند و پیشنهاد میشود بازی های گروهی و پیشنهادی خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.

ممکن است در داخل بازی، به زندان بروید که برای خارج شدن از آن، باید یکی از چندین شرایط موجود، درمورد شما صدق کند. بازی مونوپولی نسخه‌های مختلف با قوانین مختلفی دارد که در ایران با نام‌های یوروپولی یا روپولی هم شناخته می‌شود و یکی از بهترین بازی های گروهی در خانه است.

10. بازی گروهی «دستش ده» | بازیهای خانوادگی

یکی دیگر از بازی های دسته جمعی سرگرم کننده، دست رشته است. این بازی سنتی و محلی به نام دستش ده هم معروف است که البته خیلی‌ها اشتباهاً به آن دست رشته می‌گویند. نحوه بازی به این صورت است که دو گروه در دو طرف ایستاده و توپی را به صورت پاس کاری با دست، بین خود رد و بدل می‌کنند. در این بین شخصی که اصطلاحاً به او خرس وسط می‌گویند، در وسط این دو گروه ایستاده و تلاش می‌کند توپ را بگیرد. دو گروه باید سعی کنند توپ را طوری به هم برسانند که به دست خرس وسط نرسد. اگر خرس وسط موفق شود توپ را بگیرد، جایش با کسی که توپ را از او گرفته عوض می‌شود.

برای انجام این بازی باید حداقل 3 یا 5 نفر دور هم جمع شوید. البته هر چه تعداد نفرات در این بازی بیشتر باشد، جذاب‌تر و پر هیاهو‌تر می‌شود. می‌توانید این بازی را با یک توپ کوچک و یا حتی با یک گلوله پارچه‌ای انجام دهید تا سر و صدای کمتری ایجاد کند. دستش ده نیز یکی از بازیهای چند نفره دورهمی به حساب می‌آید.

همانطور که میدانید بهترین بازی سه نفره باید مزیت های بسیاری را در اختیار داشته باشد تا بتواند یک حس رقابتی را در میان اشخاص ایجاد کند. به این ترتیب بدنیست بدانید که در این لیست به گزینه های خوب بسیاری اشاره شده که با مطالعه و شناخت آنها میتوانید از بازی مربوط در جمع های خود استفاده و لذت ببرید. نظر شما راجب بهترین بازی سه نفره چیست ؟ نظرات خود را برای تکمیل سطح کیفی مقاله با دیگر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

11. بازی دورهمی خانوادگی «جنگا» | بازیهای خانوادگی

بازی های دورهمی جدید / بازیهای چند نفره دورهمی

جنگا که اخیراً در ایران خیلی محبوب شده، یکی از بازی های دورهمی دوستانه و همچنین بازی های گروهی خانگی جذاب است. در این بازی تعدادی بلوک که از قطعات چوبی درست شده‌اند در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرند. این بلوک‌ها روی هم چیده می‌شوند تا یک برج هجده طبقه منظم درست شود. هر طبقه برج شامل 3 بلوک است که یک طبقه به صورت افقی و در طبقه بعدی به صورت عمودی چیده می‌شوند. پس از انجام چیدمان، بازی شروع می‌شود. هر فرد باید یکی از بلوک‌ها را با یک دست از یکی از طبقات پایین برج (شامل همه طبقات، به جز دو طبقه بالایی) بیرون کشیده و با مهارت در بالای برج قرار دهد. بلوک‌ها باید طوری جابه‌جا شوند که برج فرو نریزد.

به این صورت هرچه می‌گذرد، برج بلند‌تر و تو خالی‌تر می‌شود. این بازی آنقدر ادامه پیدا می‌کند تا یکی از بازیکن‌ها نتواند تعادل برج را حفظ کند و برج بریزد. بازیکنی که برج را بریزد، باخته و باید برای دست بعد، برج را بچیند. بازیکنی که برج را چیده، باید بازی را شروع کند. جنگا را می‌توان به عنوان یک بازی دونفره خانوادگی و یکی از بازیهای چند نفره دورهمی نیز به حساب آورد.

در انتخاب بهترین بازی گروهی باید بدانید که مسیر دشواری را در پیش رو خواهیم داشت زیرا در این زمینه گزینه های خوب بسیاری وجود داشته که اگر بخواهیم به یک مورد اشاره داشته باشیم بی شک به دیگر بازی ها بی لطفی خواهد شد. به هر حال برای انتخاب بهترین بازی گروهی این شما هستید که میتوانید بگویید کدام بازی از چه نظر جزو بهترین بوده است و اگر بازی خوب دیگری را سراغ دارید که به آن اشاره نشده میتوانید در بخش نظرات باما در ارتباط باشید.

12. بازی دونفره خانوادگی «دوز» | بازیهای خانوادگی

بازی های دورهمی باحال / بازیهای چند نفره دورهمی

دوز یکی دیگر از بازی های دو نفره کاغذی است که در عین ساده بودن، نیاز به فکر و دقت بسیاری دارد. این مورد از بازی های گروهی خانگی قدمتی تاریخی دارد و ریشه‌های آن به آفریقای شمالی برمی‌گردد. برای انجام دوز، به لوازم خاصی نیاز ندارید و یک مقوا که جدول بازی روی آن رسم شده به همراه چندین مهره، کافی است. جدول بازی را می‌توان حتی روی شن هم رسم کرد و به جای مهره هم می‌توان از سنگ یا سکه استفاده کرد.

دوز انواع مختلفی از جمله سه تایی، شش تایی و یا 12 تایی دارد که هر چه این عدد بیشتر باشد، بازی پیچیده‌تر است و نیاز به تفکر و دقت بیشتری دارد. نحوه انجام بازی هم ساده است؛ بازیکنان باید سه مهره خود را در یک ردیف قرار دهند و در عین حال، از انجام این کار توسط رقیب جلوگیری کنند. دوز را می‌توان یکی از جذاب‌ترین بازی های دو نفره در خانه محسوب کرد.

بهترین بازی های گروهی همیشه مورد پسند افراد بوده زیرا با حضور در این بازی ها است که میتوانند مدت زمان طولانی را سرگرم شوند و به آنچه که دنبالش هستند دست پیدا نمایند. شما عزیزان میتوانید بهترین بازی های گروهی خود را برایمان در بخش نظرات ارسال کنید.

13. بازی جرات یا حقیقت | بازیهای خانوادگی

همانطور که انتظار می‌رود، یکی از بازی های گروهی بزرگسالان یعنی جرات یا حقیقت را در گروه «بازی های دورهمی ترسناک» طبقه بندی می‌کنیم؛ چرا که این بازی در عین سرگرم کنندگی، می‌تواند بهترین دوستی‌ها و صمیمی‌ترین پیوندها را به سادگی از هم جدا کند! روش بازی اینطور است که یک بطری (ترجیحا شیشه‌ای) را روی یک سطح صاف قرار داده و سپس افراد دور آن بصورت دایره‌وار می‌نشینند. یک نفر بطری را می‌پرخاند و پس از توقف آن از حرکت، فردی که انتهای بطری به سمت او نشانه رفته، از فردی که سر بطری به سمت اوست سوالی در مبحث جرات یا حقیقت می‌پرسد.

برای بالا بردن هیجان می‌توانید قانون محدودیت «دو بار انتخاب جرات یا حقیقت بصورت پشت سرهم» را در بازی اعمال کنید. بهتر است پیشاپیش خود را برای حقایقی که قرار است در پایان بازی از آن‌ها با خبر شوید، آماده کنید! جرات یا حقیقت یکی از پرحاشیه‌ترین بازیهای چند نفره دورهمی محسوب می‌شود. بازی جرات حقیقت در میان مسابقه گروهی آخرین بازی معرفی شده بوده  است که میتوانید نظر خود را در خصوص بازی های معرفی شده باما در میان بگذارید.

14. بازی عمو پولدار

بازی عمو پولدار یکی از سرگرم کننده‌ترین عناوین گروهی در خانواده‌ها می‌باشد. بد نیست بدانید امروزه از این بازی برای تقویت ذهن کودکان نیز استفاده می‌شود که ماهیت اصلی آن مربوط به مدیریت بودجه و خرید و فروش بخش‌های مختلف یک کشور می‌باشد. در طول بازی شاهد مکان‌های مهم بسیاری خواهید بود که از اصلی‌ترین آنها می‌توان به معدن زغال سنگ و معدن الماس در کنار کشتی سازی و خرید تجهیزات رایانه اشاره داشت که با خریداری نمودن هر یک از آنها می‌توانید این فرصت را دریافت کنید که به محض وارد شدن کاربران به خانه مد نظر شما از آنها مالیات دریافت کنید.

بازی روی یک کاغذ نسبتا بزرگ جریان خواهد داشت که حداکثر تا ۴ نفر می‌توانید با چهار مهره غیر همرنگ و یک تاس بازی را آغاز کنید. در ابتدای بازی به هر شخص مقداری پول مشخص داده خواهد شد که بعد از دریافت پول به نوبت باید تاس بیندازید بعد از انداختن تاس باید مهره خود را به تعداد عدد نمایش داده شده حرکت دهید و اگر تصمیم به خرید آن داشتید باید از دارایی‌های خود بپردازید. بعد از این کار تاس به نفر بعدی داده می‌شود که اگر همان شماره شما را بیاورد باید هزینه‌ای که در پشت کارت خریداری شده شما درج شده است را از آن دریافت کنید. این موضوع می‌تواند شما را با یک بازی مفصل و تمام نشدنی مواجه کند که تا زمانی که تمام کارت‌های اشخاص در کنار پول‌های آنان به اتمام نرسیده بازی ادامه خواهد داشت. امکان خریداری بخش‌های مهم در بازی وجود داشته که بد نیست بدانید امکان تبادل نمودن کارت و یا دریافت وام از بانک بازی بر اساس دارا بودن شرایط مورد نیاز وجود خواهد داشت.

15. دان کبیر

عنوان دان کبیر شاید برای اشخاص بسیاری ناشناخته باشد اما باید بدانید که این بازی اغلب در شهرهای شمالی کشور جریان داشته که یکی از سرگرم کننده‌ترین بازی‌های گروهی به شمار می‌رود. داستان و سبک بازی بدین شکل است که تعدادی اشخاص باید دور هم جمع شوند و روی تعداد کوچکی از کاغذها اسم هر نفر ۴ مرتبه یادداشت شود. سپس کاغذها با یکدیگر قاطی خواهند شد و به تعداد اشخاص حاضر منهای یک عدد خودکار یا مداد در وسط به صورت چرخشی قرار خواهد گرفت. آغاز بازی به این شکل بوده که هر شخص ۴ کارت را برمی‌دارد و باید به دنبال جمع نمودن ۴ اسم یکسان باشد. بعد از جمع آوری کارت‌ها از یک شخص کارت به سمت راست داده خواهد شد و اگر اسم دریافتی سبب خواهد شد تا تعداد اسم‌های مربوطه شما افزایش پیدا کند می‌توانید آن را نگه دارید در غیر این صورت می‌توانید کارتی که نیاز ندارید را به شخص بغلی خود تحویل دهید. در صورتی که چهار اسم شما یکسان شدند بدون جلب نمودن توجه دیگران باید یکی از خودکارهای موجود را سریعاً بردارید و کلمه دان کبیر را بگویید. در پایان شخصی که نتوانست یک خودکار را بردارد یک امتیاز منفی برای او ثبت خواهد شد و اگر سه مرتبه وی شکست بخورد باید جریمه‌ای که در ابتدای بازی تعیین کرده‌اید را بپردازد.

بهترین بازی چهار نفره در خانه کدام بازی های هستند؟

در این خصوص 13 بازی برتر گروهی را برایتان معرفی کرده ایم که پیشنهاد میشود باما همراه باشید.

پرتحرک ترین بازی های گروهی کدام هستند؟

بسته به نوع شخصیت و مکانی که در آن حضور دارید میتوانید بازی های پرتحرک و دوست داشتنی که در این مقاله ذکر شده است را بشناسید.

سخن پایانی

اگرچه می‌توانیم یک لیست بلند بالا از بازی های گروهی بزرگسالان و دورهمی بیاوریم، اما همین بازی‌ها هم برای داشتن یک دورهمی خانوادگی یا دوستانه به‌یادماندنی کافی هستند. با این حال اگر دوست داشتید، می‌توانید بازی‌ها و سرگرمی‌های دیگری هم به این فهرست اضافه کنید. به عنوان مثال مشاعره، نقطه بازی، بازی های دو نفره با پاسور، جواب معکوس، صندلی بازی، انواع بازی‌های تخته‌ای، و … هم از بهترین بازی های دسته جمعی هستند. شما چه بازی‌هایی را برای مهمانی‌ها پیشنهاد می‌کنید؟ لطفا در قسمت کامنت‌ها، نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران3 دیدگاه
avatar
محمد
.
31 تیر 1402، 15:10
پاسخ
0
2
عالی بود ولی بازی های بزارید که تکراری نباشد مثلاً اسم و فامیل گل یا پوچ اینا رو همه بلدم
avatar
محمدامین عمادی
.
21 بهمن 1401، 17:35
پاسخ
2
10
من بازی شاه و وزیر را دوست دارم
avatar
زهرا
.
18 آبان 1400، 21:05
پاسخ
2
10
کاش بازی هایی بودن که با فیلم نماییششون می‌دادید تا بفهمیم چطوری بازی کنیم واقعا اینجوری عالی میشد ?? اگه میشه اینکارو کنید ?? دوستون دارم همین‌ها هم عالی بودن ??
avatar
الهام ناصری / سردبیر
.
18 آبان 1400، 22:14
پاسخ
4
3
@زهرا
چه ایده‌ی خوبی! بازی‌های کامپیوتری این ویدئوها رو دارن. ولی بازی های دورهمی هم داشته باشن جالب میشه.
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402