Immediate Spike

چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟

رفع بلاک شدن در اینستاگرام
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

روش های رفع بلاک شدن در اینستاگرام توسط افراد به‌شما کمک خواهند کرد تا بتوانید مشکل خود را تا حد زیادی برطرف کنید. اما خارج شدن از بلاک به این راحتی‌ها نیست. در ادامه با آموزش راهنمای برطرف کردن بلاک اینستا همراه پلازا باشید.

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی است که میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. استفاده از این اپلیکیشن امکان برقراری ارتباط با افراد و دنیاهای متفاوتی را برای کاربران فراهم کرده است. اما بسیاری از کاربران سعی می‌کنند که از طریق فالو و آنفالو کردن بیش از حد، یا گذاشتن کامنت‌های بسیار زیر پست‌های دیگران، تعداد فالوورهای اکانت خود را در زمان بسیار کوتاه خیلی سریع افزایش دهند. اینستاگرام اکانتی را که چنین فعالیت‌هایی انجام می‌دهد پیدا کرده و بلاک می‌کند. Block اینستاگرام معضلی است که بسیاری از کاربران این اپلیکیشن با آن مواجه هستند. این تازه گذشته از بلاک شدن توسط سایر کاربران است.

اما چگونه از بلاک اینستا خارج شویم؟ ما در این مطلب قصد داریم به این موضوع بپردازیم و ببینیم چگونه می‌توانیم آن را برطرف کنیم.

فهرست مطالب

۱. رفع مشکل اکشن بلاک اینستاگرام

در صورتی که طی مدت زمان کوتاهی در این برنامه فعالیت‌های زیادی داشته باشید، اکشن بلاک خواهید شد. در این صورت تمامی فعالیت‌های شما محدود می‌شود. مثلا نمی‌توانید کسی را دنبال کنید، کامنت بگذارید یا پستی را لایک کنید. اگر پیامی مبنی بر “Action Blocled” دریافت کردید، به این معنی است که حساب شما مسدود شده است. وقتی این را مشاهده کردید، “Tell Us” را فشار دهید تا اولین اقدام برای رفع بلاک فالو در اینستاگرام یا همان اکشن بلاک را انجام دهید.

راهنمای رفع بلاک اینستا

پس از فشار دادن “Tell Us”، احتمالاً از شما خواسته می‌شود که برای رفع بلاک لایک در اینستاگرام از طریق ایمیل خود اطلاعات امنیتی تکمیل کنید و سپس از شما می‌خواهد که عکس خود را ارسال کنید تا مطمئن شود که یک کاربر واقعی هستید. پس از ارسال عکس حساب کاربری شما پس از چند روز فعال می‌شود.

۲. رفع بلاک کپشن در اینستاگرام

برای رفع بلاک کپشن در اینستاگرام، بهترین کار صبر کردن است تا این بلاک به شکل خودکار رفع شود؛ چرا که در بیشتر مواقع موقتی است. اما اگر نمی‌خواهید صبر کنید، می‌توانید با پشتیبانی اینستاگرام تماس بگیرید.

دکمه «Option» یا «Settings» را در پروفایل اینستاگرام خود (آیکون در گوشه سمت راست بالای صفحه) فشار دهید، سپس به پایین اسکرول کنید و «Report a problem» را فشار دهید. برای خارج شدن از بلاک اینستا، در اینجا می‌توانید مشکلات مختلف را به اینستاگرام گزارش دهید. از گزینه‌های موجود، “Something isn’t working” را فشار دهید. اکنون فرم را با درخواست رفع و جلوگیری از بلاک شدن در اینستاگرام پر کنید، ذکر کنید که یک شخص واقعی هستید و “ارسال” را فشار دهید.

۳. رفع بلاک لایو اینستاگرام

در برخی مواقع ممکن است از گذاشتن لایو نیز محروم شوید. حتی ممکن است نتوانید لایو دیگران را هم ببینید. این که چرا نمیتونم لایو دیگران رو ببینم؟ دلایل مختلفی دارد ولی علت اصلی آن، بلاک شدن توسط اینستاگرام است.

ابتدا باید دلیل بلاک شدن لایو را شناسایی کنید. ممکن است به دلیل محتوای نامناسب، نقض قوانین کپی‌رایت یا نقض سایر قوانین اینستاگرام بلاک شده باشید. باید با پشتیبانی اینستاگرام تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در مورد وضعیت حساب دریافت کنید و در صورت امکان از آن‌ها بخواهید، بلاک را بردارند؛ با این حال در خیلی از مواقع بلاک لایو موقتی است و پس از گذشت مدت زمانی برطرف خواهد شد.

پس از رفع بلاک لایو، مطمئن شوید که قوانین و مقررات اینستاگرام را رعایت می‌کنید تا از بلاک شدن دوباره جلوگیری شود.

۴. خارج شدن از بلاک دوطرفه اینستاگرام

در صورتی که توسط سایر کاربران بلاک شده باشید، کار چندان زیادی برای رفع بلاک شدن در اینستاگرام توسط افراد از دست شما برنمی‌آید. تا زمانی که کاربری که شما را بلاک کرده، تجدیدنظر نکند نمی‌توانید از بلاک خارج شده و به پروفایل او دسترسی پیدا کنید. بهترین کار برای رفع بلاک دایرکت اینستاگرام این است که مستقیما با آن کاربر تماس بگیرید و بخواهید شما را از بلاک دربیاورد؛ با این حال می‌توانید یک حساب کاربری جدید هم بسازید و به پروفایل کاربر مدنظر دسترسی پیدا کنید.

۵- آخرین روش رفع بلاکی اینستاگرام؛ منتظر بمانید

همه روش‌های گفته شده ممکن است کمک‌کننده باشد و یا ممکن است تاثیری نداشته باشند. اگر هیچ‌کدام از این روش‌ها کمکی نکرد، صبر کنید تا بلاکی اکانت شما خود به خود برطرف شود. حتی بهتر است ۲۴ الی ۴۸ ساعت هیچ فعالیت اینستاگرامی انجام ندهید.

آموزش خارج شدن از بلاک در اینستاگرام

البته صبر کردن برای رفع بلاک شدن استوری اینستاگرام ممکن است فایده نداشته باشد و کاربری که شما را بلاک کرده اصلا این موضوع را فراموش کند. بنابر این تنها در صورتی که بلاک شدن شما توسط خود اینستاگرام اعمال شده باشد، صبر کردن جواب می‌دهد.

۶. چرا در اینستاگرام بلاک می‌شویم؟

اینستاگرام دارای شرایط و ضوابط مشخصی است که رعایت آن‌ها برای تمامی کاربران الزامی است. در صورتی که هرکدام از این شرایط را به هر دلیلی رعایت نکنید، حساب اینستاگرام شما یا بخش‌هایی مثل کپشن و لایو موقتا برایتان بلاک می‌شود و حتی پس از رفع مشکل، در صورت تکرار مجدد، ممکن است حسابتان کلا پاک شود. اینستاگرام حتی در مواقعی ممکن است IP شما را نیز مسدود کند تا دیگر نتوانید یک حساب جدید بسازید؛ به همین خاطر دانستن دلایل اصلی بلاک شدن، می‌تواند به‌شما کمک کند تا در آینده مجددا دچار این مشکل نشوید.

بلاک اینستاگرام به دلیل احتمال اتوماسیون

رفع بلاک اینستاگرام

استفاده از ربات‌های خودکار برای افزایش تعامل یا افزایش لایک، نظرات و فالوورها یک دلیل برای مسدود شدن حساب اینستاگرام شما است. همه کاربران در اینستاگرام، تشنه تعامل هستند. با این حال، برای جلوگیری از ممنوعیت در اینستاگرام، باید تعامل خود را به طور استاندارد افزایش دهید. کاربران با فالوور کمتر، احتمال فروش بیشتری نسبت به کاربران پر از فالوورهای جعلی دارند.

اینستاگرام اکانت شما را ردیابی می‌کند و اگر ببیند که مقدار غیرعادی لایک، فالو یا کامنت گذاشته‌اید، اینستاگرام را از استفاده احتمالی شما از یک ربات آگاه می‌کند و باعث مسدود شدن اکشن اینستاگرام شما می‌شود.

لاگین اینستاگرام از IP دیگر

اگر شما با یک IP دیگر یا یک وسیله هوشمند دیگر در اینستاگرام لاگین شوید و نتوانید هویت خود را از طریق ایمیل و یا SMS اثبات کنید، ممکن است اینستاگرام تشخیص دهد که هکرها اکانت شما را هک کرده‌اند. در این صورت اینستاگرام برای محافظت از حریم خصوصی شما، سریعا آن اکانت را بلاک می‌کند.

هنگام بحث در مورد موضوع رفع و جلوگیری از بلاک شدن در اینستاگرام، این موضوعی است که معمولاً مورد بحث قرار نمی‌گیرد. یکی از راه های جلوگیری از بلاک شدن در اینستاگرام این است که فقط از یک دستگاه وارد حساب خود شوید.

روش های رفع بلاک شدن در اینستاگرام

یک آدرس IP مکانی را که از آن وارد اینستاگرام می‌شوید نشان می‌دهد. هنگامی که شخصی از اینستاگرام استفاده می‌کند، نه تنها با نام کاربری خود شناسایی می‌شود، بلکه رمز عبور، آدرس IP و آدرس MAC خود را نیز نشان می‌دهد که سخت افزار دستگاه را نشان می‌دهد. اگر از چندین آدرس IP یا از چندین دستگاه وارد اینستاگرام می‌شوید، ممکن است اینستاگرام این را به عنوان فعالیت مشکوک ببیند و شما را مسدود کند.

اگر اینستاگرام تصمیم گرفت شخصی را مسدود کند، نمی‌توانید با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود، از آدرس‌های IP قدیمی خود، با همان آدرس MAC یا با همان تلفن وارد شبکه شوید.

بلاک اینستاگرام به دلیل ریپورت شدن

اگر اکانت شما توسط تعداد بسیاری به عنوان یک اکانت نامناسب ریپورت شود، اینستاگرام می‌تواند اکانت شما را بلاک کند. دلایل بسیاری وجود دارد که مردم شما را ریپورت کنند؛ دلایلی مثل بسیار لایک کردن، بسیار فالو کردن، گذاشتن پست‌هایی با محتوای نامناسب، توهین کردن و فعالیت‌هایی شبیه به این. همه این موارد ممکن است سبب ریپورت شدن و در نتیجه بلاک شدن اکانت شما شود.

خارج شدن از بلاک موقت در اینستاگرام

نقض قوانین

در حالی که رسانه‌های اجتماعی مکانی هستند که می‌توانید خود را هر طور که می‌خواهید بیان کنید، هنوز دستورالعمل‌هایی وجود دارد که باید از آن‌ها پیروی کنید. اگر این قوانین را زیر پا بگذارید، ممکن است اکانت اینستاگرام خود را مسدود کنید. این پلتفرم دستورالعمل‌ها و قوانین جامعه را برای ایمن نگه داشتن کاربران تنظیم کرده است.

گاهی اوقات ممکن است حتی متوجه نشوید که قوانین را زیر پا می‌گذارید، و در بسیاری مواقع کاملاً مشخص نیست که چرا اینستاگرام یک حساب کاربری را مسدود می‌کند. برای جلوگیری از ممنوعیت در اینستاگرام، در زیر رایج‌ترین قوانینی را که باید هنگام ارسال و درگیر شدن با محتوا در نظر داشته باشید، آورده شده است.

محتوای جنسی

خارج شدن از بلاک اینستا

یکی از دلایلی که ممکن است حساب کاربری اینستاگرام خود را مسدود کند، ارسال محتوای جنسی نامناسب است. به طور خلاصه، اگرچه اینستاگرام برای افراد بالای ۱۳ سال است، اما هدف اصلی آن‌ها حفظ محتوای مناسب برای مخاطبان مختلف است.

محتوای خشونت آمیز

تنها استثنایی که اینستاگرام هنگام بحث درباره خشونت اجازه می‌دهد، زمانی است که برای به چالش کشیدن آن یا افزایش آگاهی به اشتراک گذاشته می‌شود.

اینستاگرام از کاربران می‌خواهد هنگام ارسال رویدادهای خبرساز مراقب باشند. برای جلوگیری از بلاک شدن در اینستاگرام، از ارسال ویدیوهای خشونت آمیز شدید یا تصویری خودداری کنید.

جلوگیری از بلاک شدن در اینستاگرام

ارسال محتوا برای محکوم کردن، افزایش آگاهی یا آموزش ممکن است یکی از دلایلی نباشد که اینستاگرام محتوای شما را مسدود می‌کند، اما مهم است که بهترین قضاوت خود را به کار بگیرید و عکس خود را با یک هشدار زیرنویس کنید.

هشتگ زدن در کامنت به جای کپشن

برخی از کاربران که در قسمت کامنت هشتگ می‌گذارند، بعد از یک ساعت از گذاشتن پستشان، بلاک می‌شوند. به همین دلیل توصیه می‌شود که برای پیشگیری و رفع بلاک کپشن در اینستاگرام، هشتگ را در کپشن پست خود بگذارید.

پست کردن بیش از حد

اگر کاربران دیگر به طور مرتب و در تعداد زیاد پست می‌گذارند، به این معنی نیست که شما هم از آن‌ها تقلید کنید؛ چراکه حد مجاز پست گذاشتن توسط هر اکانت در اینستاگرام مشخص شده است.

بهترین توصیه این است که شما در هر روز فواصلی بین پست‌های خود تنظیم کنید. اگر این کار را انجام دهید، اکانت شما به دلیل تخطی و یا فعالیت‌های غیر مجاز بلاک نخواهد شد. همچنین در نظر داشته باشید که شما نباید با اکانت خود دقیقا پست و کپشنی از اکانت دیگر را پست کنید.

نقض حقوق کپی‌رایت

استفاده از محتوایی که حقوق مالکیت معنوی دیگران را نقض می‌کند، نیز می‌تواند به بلاک شدن حساب شما منجر شود.

سوالات متداول

ایا با بلاک در اینستا‌گرام پیامها حذف میشود؟

بعد از بلاک شدن در اینستا‌‌گرام، پیام ها پاک نمی‌شود اما شما قادر به پیام دادن مجدد نخواهید بود.

محدود شدن در اینستا چقدر طول میکشد؟

همانطور که در این مطلب راهنمای رفع بلاک اینستا گفته شد، این موضوع مشخص نیست. معمولا بین چند ساعت یا چند هفته متغیر است.

چگونه از محدود شدن در اینستاگرام خارج شویم؟

در صورتی که توسط اینستاگرام محدود شده‌اید، معمولا محدودیت وضع شده برای حسابتان پس از گذشت چند روز به‌شکل خودکار برطرف خواهد شد. اما اگر مطمئن هستید که اشتباهی صورت گرفته، می‌توانید با پشتیبانی برنامه تماس بگیرید و مشکل را با آن‌ها در میان بگذارید تا محدودیت را بردارند.

سخن پایانی

در این مطلب با روش های رفع بلاک شدن کپشن، لایو یا دیگر قسمت‌ها در اینستاگرام توسط افراد و همچنین خود این شبکه اجتماعی، آشنا شدیم. در بیشتر مواقع بهتر است برای رفع مشکل یک تا دو روز منتظر بمانید تا اینستاگرام به‌صورت خودکار شما را از بلاک خارج کند. اما رفع بلاک شدن در اینستاگرام توسط افراد متفاوت است و در این صورت کاری از دست شما برنمی‌آید. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. دیدگاه‌های خود را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران پلازا به‌اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402