آیا اپلیکیشن‌های ترک سیگار مفید هستند؟ بهترین برنامه ترک سیگار

 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

هنگام ترک سیگار، فرد بیش از مواقع دیگر به یک همراه نیاز دارد. برنامه های موبایلی می‌توانند در این زمینه کمک بسیار بزرگی باشند. در این مقاله به معرفی اپلیکیشن ترک سیگار می‌پردازیم که در این راه یاری رسانند.

نیکوتین موجود در سیگار بسیار اعتیادآور است و همین امر سیگار را به یکی از خطرناک‌ترین و مضرترین تهدیدات برای سلامتی تبدیل کرده است. ترک سیگار به دلیل اثرات ناشی از ترک نیکوتین می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. ازجمله احساس‌هایی که فرد با آن دست و پنجه نرم می‌کند اضطراب، وسوسه، افسردگی و تنهایی است.

داشتن این احساس‌ها طبیعی است؛ بنابراین داشتن یک همراه مانند روانشناس ترک اعتیاد و یا اپلیکیشن ترک سیگار می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. در این مطلب پلازا، به معرفی اپلیکیشن ترک سیگار می‌پردازیم. این برنامه‌های ترک سیگار به شما کمک می‌کنند که هر بار یک قدم کوچک برای ترک سیگارتان بردارید.

فهرست مطالب

اپلیکیشن های ترک سیگار

اعتیاد به سیگار، یک مشکل جدی است که برای ترک کردنش هر شخصی نیاز به کمک و راهنمایی دارد. با توجه به این که همه ما یک گوشی هوشمند در جیب خودمان داریم، شاید یک اپلیکیشن مخصوص این کار، بهترین همراه ما در این زمینه باشد. این برنامه‌ها می‌توانند قدم به قدم، به افرادی که به سیگار اعتیاد دارند، کمک کرده تا در نهایت این اعتیاد را کنار بگذارند. با ما همراه باشید تا با بهترین برنامه های ترک سیگار آشنا شویم.

۱. نرم افزار ترک سیگار !QuitNow

اپلیکیشن ترک سیگار

QuitNow! یک اپلیکیشن ترک سیگار دیگر است که این روزها طرفداران خاص خودش را دارد. این برنامه ترک سیگار کمکتان می‌کند تا به صورت هدفمند بر انرژی و کارهای روزمره‌تان تمرکز کنید. تا به امروز این اپلیکیشن ترک سیگار توانسته است به بیش از ۲ میلیون نفر در ترک سیگار کمک کند. در این برنامه می‌توانید با دیگران از تجربیات خود بگویید و یا از تجربیات آن‌ها استفاده کنید. داشتن این نوع ارتباط کمک به ادامه راهتان می‌کند.

اپلیکیشن ترک سیگار QuitNow هم برای سیستم‌عامل اندروید و هم سیستم‌عامل iOS منتشر شده است. برنامه QuitNow با در نظر داشتن سختی‌های ترک کردن به خصوص در اولین روزها، توانسته است کمک خوبی برای مردم باشد.

۲. اپلیکیشن Smoke Free

نرم افزار ترک سیگار

اپلیکیشن ترک سیگار Smoke Free نوعی روزشمار به حساب می‌آید. این برنامه ترک سیگار به شما می‌گوید که تا به امروز چقدر پول بابت نخریدن سیگار صرفه‌جویی کردید و همین‌طور چند روز است که پاک هستید و چند نخ سیگار تا به امروز مصرف نکردید. دیدن آمار و ارقام در این اپلیکیشن ترک سیگار انرژی مثبتی به شما می‌دهد و باعث می‌شود که مسیرتان را ادامه دهید. یکی دیگر از امکانات Smoke Free نشان دادن خون شما است، البته به صورت نمادین که ببینید تا به امروز چقدر پاک شدید.

امتیاز بالای این برنامه نشان‌دهنده این است که دیدن پیشرفت و آمار و ارقام در بهبود مبارزه با هوس‌ها چقدر مفید است. این برنامه روزشمار ترک سیگار را می‌توانید از لینک‌های زیر دانلود کنید.

۳. برنامه ترک سیگار Kwit

اپلیکیشن ترک سیگار

اپ ترک سیگار Kwit تلفیقی از بازی، روزشمار و طرح‌های تشویقی است که باعث می‌شود با هوس‌های خودتان مبارزه کنید. این برنامه ترک سیگار به گونه‌ای طراحی شده است که بتوانید پیشرفت خود را ببینید. با هر قدمی که بردارید می‌توانید مراحل جدیدی را در طول مسیر باز کنید و امتیاز شما بالاتر می‌رود. مانند دیگر برنامه ترک سیگار این نرم‌افزار نیز تعداد روزهای پاک بودن، میزان صرفه‌جویی در پول و تعداد نخ سیگارهایی که نکشیده‌اید را نشان می‌دهد.

خوشبختانه برنامه Kwit هم برای سیستم‌عامل iOS و هم اندروید موجود است. بسیاری از افرادی که از این برنامه استفاده کردند، از کاربردی بودن آن در راستای مهار هوس‌هایشان برای کشیدن سیگار تعریف کردند.

۴. نرم افزار Quit Tracker

برنامه ترک سیگار

نرم افزار Quit Tracker یکی دیگر از اپ های ترک سیگار است که محوریت انگیزشی دارد. این برنامه به شما کمک می‌کند تا با به اشتراک گذاشتن میزان سلامتی و صرفه‌جویی مالی، هرروز در برابر یک نخ سیگار مقاومت کنید. با استفاده از این برنامه ترک سیگار می‌توانید روزشمار پاک بودن و میزان صرفه‌جویی در پول و همچنین تعداد نخ سیگارهایی که مصرف نکردید را ببینید.

این برنامه با ارائه پاداش‌های مجازی قصد در بالا بردن روحیه و انگیزه شما دارد. البته پاداش‌های واقعی نیز در این برنامه وجود دارند. می‌توانید یک هدف به عنوان مثال خرید کفش ورزشی را در این برنامه در نظر بگیرید و هنگامی‌که میزان پول صرفه‌جویی شده شما به حدنصاب رسید، آن را خریداری کنید.

۵. نرم افزار ترک سیگار Quit Smoking Slowly

اپلیکیشن ترک سیگار

Quit Smoking Slowly همان‌طور که از اسمش پیداست، یک اپلیکیشن ترک سیگار به صورت آهسته و پیوسته است. این برنامه برای افرادی که نمی‌خواهند به صورت یک‌باره همه‌چیز را کنار بگذارند عالی است. این برنامه ترک سیگار به شما کمک می‌کند تا به آرامی میزان مصرف سیگار خود را کاهش دهید تا بدن شما دچار شوک نشود.

بعد از پاسخ به سؤالات تکمیلی و ورود به این برنامه، به شما یک برنامه کاهش استعمال دخانیات نشان داده می‌شود که به صورت یک نمودار برای شما به نمایش درمی‌آید. نمودار به شما میزان مصرف سیگار بافاصله زمانی بین آن را نشان می‌دهد و همچنین می‌تواند میزان پولی که صرفه‌جویی کردید را از یک هفته تا پنج سال به شما نشان دهد.

 • دانلود برنامه Quit Smoking Slowly برای: اندروید

۶. اپلیکیشن EasyQuit

برنامه ترک سیگار

اپلیکیشن ترک سیگار EasyQuit یک برنامه ترکیبی به حساب می‌آید. با این برنامه می‌توانید بازی کنید و در صورت نیاز انگیزه برای ادامه دادن و مقابله با هوس بازگشت دریافت کنید. علاوه بر آن می‌توانید با این برنامه ترک سیگار روند بهبود خود را به صورت نمادین مشاهده کنید. شما با داشتن روند آهسته و پیوسته خود از طریق این اپلیکیشن مدال دریافت می‌کنید و اگر نیاز به حواس‌پرتی برای دور شدن از هوس‌هایتان داشتید، می‌توانید از بازی‌های آن استفاده کنید.

۷. برنامه ترک سیگار Quit It Lite

نرم افزار ترک سیگار

برنامه Quit It Lite یک اپلیکیشن ترک سیگار دیگر با محوریت تشویق و حمایت از فرد است. این برنامه ترک سیگار مانند دیگر برنامه‌ها روندی آهسته و پیوسته را دنبال می‌کند. شما می‌توانید روند بهبود خودتان را مشاهده کنید و با گذراندن هرروز یک‌قدم بیشتر به هدفتان نزدیک شوید. در این برنامه بعد از گذراندن دوره معینی، مراحل بیشتری برای شما باز می‌شود.

 • دانلود برنامه Quit It Lite برای: iOS

۸. اپلیکیشن QuitSure

نرم افزار ترک سیگار

برنامه QuitSure، اپلیکیشن دیگری است که می‌توانید برای این منظور در نظر داشته باشید. این برنامه مدعی است که توسط افرادی که قبلا اعتیاد به سیگار داشتند، ساخته شده است و از جدیدترین روش‌های علمی و روانشناختی برای کمک به کاربران، استفاده می‌کند. برنامه به یکباره از شما نمی‌خواهد سیگار را ترک کنید، بلکه حتی اجازه کشیدن سیگار را نیز به‌شما می‌دهد؛ با این حال به صورت قدم به قدم، تعداد دفعات را کاهش خواهد داد.

۹. اپ ترک سیگار Finito

اپلیکیشن ترک سیگار

اپ ترک سیگار Finito یک برنامه نسبتا متفاوت نسبت به رقبا است. این اپلیکیشن دارای یک برنامه ترک سیگار طراحی شده توسط یک دکتر عصب‌پژوه است که شما با دنبال کردن آن می‌توانید به‌صورت ناخودآگاه، دلایل اصلی که به سیگار کشیدن روی آوردید را شناسایی کرده و سپس احساسات و عادت‌های خود را مدیریت کنید. برنامه به‌شما آموزش خواهد داد تا با میل خود برای سیگار کشیدن مقابله کرده و عادات سلامت‌محور بیشتری برای خودتان ایجاد کنید.

۱۰. نرم افزار ترک سیگار CigArrête

اپلیکیشن ترک سیگار

نرم افزار ترک سیگار CigArrête امکانات جالب توجهی مثل قابلیت چت با دیگر کاربران، برنامه‌های مختلف چند هفته‌ای برای ترک سیگار، برنامه‌های ترک سیگار بدون کاهش وزن و همچنین یک ابزار برای تجزیه و تحلیل خواب کاربر است. این اپلیکیشن همچنین توصیه‌های فراوانی برای ترک سیگار در اختیار شما قرار می‌دهد و حتی دارای نقل قول‌های روحیه‌بخش برای کمک کردن به این فرایند است.

سخن پایانی

ترک کردن سیگار و یا هر ماده اعتیادآور دیگری اغلب با سختی همراه است؛ ولی داشتن همراه خوب مانند روانشناس ترک اعتیاد و اپلیکیشن ترک سیگار می‌تواند این مسیر را تا حد زیادی آسان‌تر کند. نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما هم با ترک سیگار دست و پنجه نرم می‌کنید؟ تجربیات خود را در مورد استفاده از این ۱۰ اپلیکیشن ترک سیگار با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
آتوسا
.
06 مرداد 1399، 01:12
پاسخ
0
3
همشون انگلیسی هستن برنامه فارسی خوب یا برنامه ای که یکی از اینارو ترجمه کرده باشه میتونید بهم معرفی کنید؟
avatar
آلا مصطفوی
.
07 مرداد 1399، 03:28
پاسخ
0
1
@آتوسا
سلام متأسفانه اطلاع ندارم که نسخه فارسی این برنامه‌ها رو ساخته یا ترجمه کرده باشن، تو جست‌و‌جوهای من که نبود. امیدوارم در آینده حتماً این کار رو انجام بدن. ممنون که مطلب رو خوندید و نظرتون را با ما به اشتراک گذاشتید.
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402