معرفی و آموزش بازی شلم؛ قوانین Shelem

آموزش بازی شلم با جوکر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازی شلم یکی از بازی‌های پرطرفدار در کشور ما محسوب می‌شود. با آموزش بازی شلم با جوکر ما را تا پایان این مطلب همراهی کنید.

بازی شلم جزو بازی‌هایی است که در سرتاسر دنیا از آن استقبال زیادی شده و هنوز جزو بازی‌های بسیار پرطرفدار محسوب می‌شود. این بازی بسیار بازی حساسی بوده که بازیکنان آن باید با توجه صد درصدی، مراقب حرکات خود و هم تیمیشان باشند. یکی دیگر از مواردی که برای پیروزی و موفقیت در این بازی به آن نیاز است، قواعد پروپاقرص آن هستند که هر بازیکنی باید با توجه به این قوانین حرکات و کارت‌های خود را انتخاب کند. در مطلب آموزش بازی شلم، ما سعی داریم تا تمامی قواعد و راه‌کارهای مهم بازی را به شما آموزش دهیم. با پلازا همراه باشید.

تقلب در بازی شلم

فهرست مطالب

قوانین بازی شلم

معرفی بازی شلم

در بازی شلم حرفه ای، اول از هر چیزی شما به چهار نفر بازیکن نیاز دارید. در این بازی دو تیم وجود دارد که هر تیم دو نفر در آن به بازی مشغول هستند. واژه شلم از کلمه Slam که یک واژه انگلیسی بوده و یا از کلمه فرانسوی تحت عنوان Chelem آمده است که به زبان فارسی آن را شلم خطاب می‌کنند. روش‌های مختلفی برای بازی با پاسور وجود دارد که دوتا از معروف‌ترین‌های آن، بازی حکم و شلم است. کسانی که قصد بازی کردن بازی شلم را دارند باید اول به سراغ بازی حکم بروند. شاید برای خیلی‌ها سوال پیش بیاید که چرا. باید بگوییم که بازی حکم در اصل نسخه ساده شده بازی شلم است. تفاوت‌های این دو بازی در خواندن و امتیاز برگ‌هایش است.

در بازی حکم، بازیکنان برای گرفتن و رسیدن به یک امتیاز خاص تلاش نمی‎‌کنند و تنها چیزی که اهمیت دارد این است که تعداد هفت دست را بگیرند. در صورت گرفتن هفت دست، یک امتیاز برای آن تیم حساب خواهد شد و این روند تا هفت امتیاز می‌تواند ادامه داشته باشد. بازی حکم همانطور که از اسمش پیدا است بر روی یک حکم خاص می‌چرخد، اما بازی پاسور شلم دارای جزئیات و نیازمند حساسیت بیشتری از طرف بازیکنان است. در آموزش بازی شلم با جوکر قصد داریم تا یک‌ سری ترفندهای جالب را درباره این بازی در اختیار شما عزیزان بگذاریم.

قوانین بازی شلم

اگر از دوست داران بازی‌های کارتی باشید حتماً عنوان شلم را می‌شناسید که باید بدانید این بازی یکی از بهترین عناوین کارتی می‌باشد که شباهت بسیاری به بازی پاسور داشته است. این مقاله مربوط به آموزش بازی شلم بوده که در  طول بخش‌های مختلف به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید به آسانی این بازی را اجرا کنید و مشکلات و سوالات خود مبنی بر اینکه بازی شلم چگونه است را به پایان برسانید. در کنار این موضوع باید بدانید که قوانین بازی شلم یکی از مهم‌ترین رکن‌های موجود در آن می‌باشد که در این زمینه هر یک از بازیکنان می‌توانند ادعای شلم کنند یعنی اینکه قادرند تمام دست‌های بازی را به خود اختصاص دهند. ادعا نمودن باید بر اساس کارت‌های دریافتی باشد که اگر شخصی احساس کند کارت‌های بهتری در اختیار داشته می‌تواند سرشلم نماید و در این میان عنوان حاکم را به خود اختصاص دهد. به طور کلی امتیاز کسب شده یا از دست داده در بازی شلم ۳۳۰ و یا منفی ۳۳۰ بوده است که در این زمینه بسته به شانس و اقبالی که در اختیار دارید ممکن است با کارت‌های مختلفی مواجه باشید. از دیگر عناصر مهم بازی شلم می‌توان به ترفندهای آن اشاره داشت که در این زمینه شما را با بخش‌های مهمی در ادامه آشنا خواهیم نمود که پیشنهاد می‌شود ما را همراهی کنید.

ترفندهای بازی شلم

در ابتدا بازیکنان باید یک نفر را انتخاب کرده تا برگ‌های بازی را در بین سایر بازیکنان توزیع کند. این کار توسط تک صورت می‌گیرد. یکی از بازیکنان شروع به توزیع برگه‌ها به صورت دونه دونه می‌کند. هنگامی که برای هر یک از بازیکنان تک آمد، آن تیم به عنوان حاکم مشخص خواهد شد. توجه داشته باشید که این روش یکی از قوانین بازی شلم بوده که فقط در ابتدای بازی قابل اجرا است و در ادامه بازی نیازی به انجام آن نیست. پس از انتخاب شدن حاکم، نوبت به توزیع برگ‌ها می‌رسد. تیمی که حاکم است هیچگاه برگه توزیع نمی‌کند و همیشه تیم بازنده و یا تیمی که حاکم نیست باید این کار را انجام دهد.

آموزش بازی شلم

در این قسمت نوبت به پخش کردن پاسورها در بازی شلم می‌رسد که باید بگوییم اگر یک کار آسان در این بازی وجود دارد، توزیع برگ‌های آن است. پس از آن‌ که حاکم مشخص شد، بازیکنی که برگه را توزیع می‌کند باید توجه داشته باشد که تعداد دوازده برگ را در انتهای توزیعش به بازیکنان بدهد. توزیع برگ دو مرحله دارد و طی دو مرحله به اتمام خواهد رسید. هنگامی که به هر بازیکن نفری چهار برگ داده شد، باید صبر کرد و منتظر حاکم بازی شلم بود تا شروع به خواندن کند. خواندن در این بازی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و کسی که شروع به خواندن می‌کند باید آگاهی خوبی نسبت به برگه‌ها داشته باشد.

آموزش بازی شلم با جوکر و روش خواندن

پس از توزیع برگه‌ها توسط توزیع کننده، نوبت به خواندن می‌رسد. در همین ابتدای کار بگوییم که بازی شلم به دو صورت قابل بازی است. روش اول بدون استفاده از دو برگ جوکر است و روش دوم با استفاده از آن. بین این دو روش تفاوت زیادی در روند بازی ایجاد نمی‌شود و تنها تفاوتی که ایجاد خواهد شد در محاسبه امتیاز شلم روی می‌دهد. تعداد امتیاز بازی بدون جوکر صد و شصت و پنج امتیاز خواهد بود که بازیکنان باید برای کسب این امتیاز تلاش کنند. در صورتی که جوکر در بازی بیاید امتیاز کلی بازی از صد و شصت و پنج به دویست رسیده و بازیکنان باید برای کسب این امتیاز تلاش خود را بکنند. خواندن از عدد هشتاد و پنج شروع می‌شود و تا آخر می‌رود.

بازیکنان باید از روی اصول بخوانند تا در این بازی ضرر نکنند. بعضی افراد به دلیل حرفه‌ای بودنشان شروع به خواندن یک خال آن هم به صورت دروغ می‌کنند و در برخی شرایط به نفع آن‌ها خواهد بود و امتیاز خوبی کسب می‌کنند. در برخی موارد نیز دروغ خواندن باعث شکست آن‌ها برای چند دست مختلف خواهد شد؛ پس باید مراقب خواندنتان باشید. تعداد برگ‌های بازی پنجاه و دو عدد هستند که پس از تقسیم بین افراد، همه نفری سیزده برگ در دست خواهند داشت. یک قاعده بسیار مهم در خواندن وجود دارد به نام پاس. قاعده پاس به این صورت است که هنگام خواندن یکی از اعضای تیم، اگر هم‌تیمیش برگ و یا خال بهتری در دست دارد می‌تواند پس از دادن پاس، ادامه خواندن را روی خال خودش بخواند. این روش یک نوع تقلب در بازی شلم بوده که جلوه بدی نخواهد داشت.

برای مثال زمانی که شما در حال خواندن بر روی خال خشت هستید و به یارتان پاس می‌دهید، او شروع به خواندن خال گیشنیز می‌کند و شما متوجه خواهید شد که دست یارتان از نظر خال گیشنیز احتمالا قوی باشد و یک اطلاعات نسبی از برگ‌های یارتان به دستتان می‌رسد. روش‌های تقلب بسیاری در این بازی وجود دارد که در آموزش بازی شلم سعی داریم به برخی از آنان اشاره کنیم و شما را با آن‌ها آشنا سازیم. در ادامه روش بررسی قوانین برای شرط بندی روی شلم و نحوه شمارش امتیازها را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

ترفندهای بازی شلم

محاسبه و شمارش امتیازهای بازی شلم

محاسبه کردن امتیازها به این صورت است که در ابتدا، اعضای هر تیم پس از به اتمام رسیدن آن دست، برگه‌های خود و هم‌تیمیش را جمع کرده و شروع به شمارش می‌کند. هر چهار برگ به تنهایی دارای پنج امتیاز است. هر برگ پنج لو نیز دارای پنج امتیاز است. برگ ده لو دارای ده امتیاز بوده و تک یا آس نیز دارای ده امتیاز است. برای مثال شما شروع به محاسبه کردید و در مقابل شما برگ‌هایی همچون دو لو، ده لو، سرباز و تک قرار دارد. شما در ابتدا پنج امتیاز چهار برگ را بدون در نظر گرفتن محتوای ورق‌ها محاسبه می‌کنید. سپس به سراغ نوع و عدد برگ‌ها رفته و طبق قانون بالا شروع به شمارش می‌کنید. دو لو و سرباز امتیازی به شما نخواهند داد.

اگر توجه کنید شما در دستتان یک تک و یک ده لو دارید که این دو برگ، به تنهایی بیست امتیاز را علاوه بر پنج امتیاز دست، به شما می‌دهند. در نتیجه امتیاز یکی از دست‌های شما بیست و پنج شده است که برای یک دست بسیار عالی است. طبق این الگو تمامی برگ‌هایتان را می‌شمارید و در نهایت امتیازی که تیم شما کسب کرده را روی یک تکه کاغذ یادداشت خواهید کرد. هنگامی که مجموع امتیاز تیمی به عدد هزار و دویست برسد برنده خواهد بود. رسیدن به این عدد ممکن است به چندین دست نیاز داشته باشد. جذابیت این بازی به تمامی بالا و پایین‌هایی است که امتیاز شما دچارش می‌شود و دائما بازیکنان به دنبال کسب امتیاز بیشتر و پیروزی در آن هستند.

سخن پایانی

در آموزش بازی شلم با جوکر ما قصد داشتیم تا به شما برخی از جزئیات و قوانین اصلی این بازی را آموزش داده و شما را با این موارد مهم آشنا کنیم. هدف نهایی بازی شلم این است که بازیکنان نهایت لذت از یک بازی زنده را تجربه کنند و در یک بازی تعداد چهار نفر را یکجا سرگرم کند. بازی ورق شلم بهترین گزینه برای دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی است. بازی‌های دیگری نیز با ورق‌های شلم می‌توان انجام داد که اگر بخواهیم رایج‌ترین آن‌ها را به شما معرفی کنیم، بازی حکم و شلم است. برای این دو بازی، بازی‌های متعددی برای پلتفرم‌های مختلف منتشر شده که در صورت نبود شرایط مناسب برای بازی فیزیکی، به سراغ نسخه‌های آنلاین این بازی‌ها بروید. از این که ما را تا پایان این مطلب همراهی کردید بسیار سپاسگزاریم.

آیا آموزش بازی شلم برای شما کارآمد و مفید بوده است؟ آیا شما این بازی سرگرم کننده را به صورت حرفه‌ای انجام داده‌اید؟ نظرات و پیشنهادات خودتان را با تیم پلازا به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران3 دیدگاه
avatar
مهناز احمدی
.
30 مرداد 1402، 09:38
پاسخ
1
1
اصطلاح چاق کردن در شلم یعنی چه
avatar
علی جمالی
.
27 مرداد 1402، 15:54
پاسخ
1
0
سلام میشه توبازی سلطان شلم آنلاین درحین بازی باایمو وتلگرام بابازیکنا چت کرد
avatar
علیرضا
.
17 آذر 1402، 14:01
پاسخ
1
1
@علی جمالی
یعنی وقتی ک میدونی برگ یارت سر هست و تو از اونوبرگ نداری یه برگ ارزش دار مثل تک ده لو یا پنج لو میندازی ک به یارت برسه امتیازش
avatar
علیرضا
.
01 اردیبهشت 1402، 19:36
پاسخ
5
20
می گی بازی با جوکر بعد امتیاز جوکرها را نمی گی؟
avatar
.
20 دی 1402، 15:22
پاسخ
1
3
@علیرضا
امتیاز جوکر قرمز ۲۰تاست
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402