چگونه فایل‌های سنگین را از گوشی به فلش USB انتقال دهیم؟

انتقال فایل از گوشی به فلش/انتقال فیلم از گوشی به فلش
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بسیاری از اوقات به دلایلی مثل کمبود حافظه داخلی یا مشاهده فیلم‌های داخل گوشی بر روی تلویزیون به انتقال فایل از گوشی به فلش از طریق OTG یا بدون آن، نیاز دارید. برای این‌کار روش‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خودشان را دارند.

ساده‌ترین راه برای انتقال فایل از گوشی به فلش این است که از فلش‌های دو طرفه یا اصطلاحاً Dual Drive استفاده کنید اما این کار برای همه امکان‌پذیر نیست. برای فلش‌های ساده می‌توانید از رابط OTG یا روش‌های نرم‌افزاری استفاده کنید که در ادامه به شما آموزش می‌دهیم. اگر نمی‌دانید چگونه فیلم را از گوشی به فلش انتقال دهیم، در ادامه این مقاله همراه پلازا باشید.

فهرست مطالب

آموزش انتقال فایل از گوشی به فلش با OTG

برای انتقال فیلم از گوشی به فلش می‌توانید از یک رابط OTG استفاده کنید که وظیفه تبدیل پورت USB گوشی به پورت USB تایپ A را دارد. در بخش اول، قصد داریم به آموزش ریختن آهنگ روی فلش با گوشی سامسونگ بپردازیم و در ادامه به نحوه انجام این کار در گوشی‌های شیائومی و آیفون نیز می‌پردازیم.

۱. انتقال فایل از گوشی به فلش با OTG سامسونگ

به دلیل رابط کاربری متفاوت سامسونگ، انتقال فایل از گوشی به فلش با شیائومی متفاوت است اما مراحل خیلی پیچیده نیستند. این که چگونه از گوشی به فلش فیلم بریزیم را در ادامه می‌توانید بخوانید:

۱. ابتدا فلش را با رابط OTG به گوشی متصل کنید. سپس نوار وضعیت را از بالا به پایین بکشید تا پنل نوتیفیکیشن مانند تصویر زیر ظاهر شود. اگر اتصال برقرار باشد مانند تصویر باید «USB Drive» ظاهر شود.

آموزش ریختن آهنگ روی فلش با گوشی سامسونگ

۲. ابزار مدیریت فایل سامسونگ با نام «My files» را باز کنید. اگر آن را پیدا نکردید در پوشه «Samsung» آن را پیدا کنید. در صفحه اصلی روی «USB storage 1» بزنید. اگر فایل مورد نظرتان روی کارت حافظه است گزینه «SD card» را انتخاب کنید.

چگونه از گوشی به فلش فیلم بریزیم

۳. فایل یا فایل‌های مورد نظرتان را پیدا کنید و انگشتتان را روی آن نگه دارید تا انتخاب شود.

برنامه انتقال فیلم از گوشی به فلش

۴. برای انتقال فایل به حافظه گوشی، روی گزینه Move و برای کپی کردن آن، روی گزینه Copy کلیک کنید.

چگونه با رابط از گوشی به فلش انتقال دهیم

حالا به پوشه‌ای که می‌خواهید فایل‌ها را به آنجا انتقال دهید بروید و روی گزینه Move here یا Copy here بزنید.

برنامه انتقال فیلم از گوشی به فلش

 

به همین ترتیب می‌توانید فایل‌ها را از حافظه گوشی نیز به فلش انتقال دهید.

۲. انتقال فایل از گوشی به فلش با OTG شیائومی

در این بخش به انتقال فیلم از گوشی به فلش یا هر نوع فایل دیگر در گوشی شیائومی می‌پردازیم.

برای این‌کار به صورت زیر عمل کنید:

۱. ابتدا فلش را از طریق رابط OTG به گوشی متصل کنید. سپس وارد ابزار مدیریت فایل گوشی با نام File Manager شوید. فایل یا پوشه مورد نظرتان را انتخاب کنید و روی گزینه «More» پایین صفحه بزنید.

انتقال فایل از گوشی به فلش

۲. در منوی باز شده روی «Copy» بزنید.

انتقال فیلم از گوشی به فلش

۳. در اینجا باید مقصد را مشخص کنید. روی «USB storage» بزنید تا وارد فلش شوید.

انتقال فایل از گوشی به فلش

۴. پس از این‌که وارد پوشه مقصد شدید از پایین صفحه روی «Paste» بزنید تا انتقال فیلم از گوشی به فلش انجام شود.

انتقال فیلم از گوشی به فلش

۳. انتقال فایل از گوشی به فلش با OTG آیفون

در نسخه‌های جدیدتر iOS می‌توانید بدون نصب اپلیکیشن، فایل‌های مورد نظرتان را از گوشی به فلش منتقل کنید.

برای انتقال فایل از گوشی به فلش در گوشی آیفون به صورت زیر عمل کنید:

۱. ابتدا فلش را با تبدیل OTG به آیفون خودتان متصل کنید. اگر پیغامی مشاهده کردید روی «Trust» بزنید.

۲. از صفحه اصلی آیفون وارد اپلیکیشن Files شوید و فایل مورد نظرتان را پیدا کنید. انگشت خودتان را روی فایل نگهدارید تا یک منو مانند زیر مشاهده کنید. روی «Copy» بزنید.

انتقال فایل از گوشی به فلش

۳. به صفحه اصلی اپلیکیشن Files برگردید و این‌بار فلش را انتخاب کنید. انگشت خودتان را روی فضای خالی نگه دارید تا منویی مانند تصویر زیر ظاهر شود. روی «Paste» بزنید تا انتقال فایل انجام شود.

انتقال فیلم از گوشی به فلش

۴. برنامه انتقال فیلم از گوشی به فلش با OTG

اگر به هر دلیلی علاقه‌ای به رابط کاربری ابزار مدیریت فایل پیش‌فرض گوشی ندارید، می‌توانید از بهترین برنامه انتقال فایل از گوشی به فلش، یعنی اپلیکیشن Es File Explorer، استفاده کنید. این ابزار، رابط کاربرپسندی دارد و انتقال فیلم از گوشی به فلش در آن به سادگی انجام می‌شود. علاوه بر این بر روی اندروید و iOS می‌توانید از آن استفاده کنید.

برای انتقال فیلم از گوشی به فلش با OTG و اپلیکیشن ES File Explorer به صورت زیر عمل کنید:

۱. ابتدا اپلیکیشن را دانلود و نصب کنید. برای دانلود اپلیکیشن نسخه اندروید از این لینک و نسخه iOS از این لینک استفاده کنید. سپس فلش را به گوشی متصل کنید. به محض اتصال فلش، پیغام زیر نمایش داده می‌شود. روی «OK» بزنید تا وارد اپلیکیشن شوید.

انتقال فایل از گوشی به فلش

۲. محیط اپلیکیشن به صورت زیر است و حافظه داخلی در بالا و فلش در پایین آن نمایش داده می‌شود. روی «Internal Storage» بزنید تا وارد حافظه داخلی شوید.

انتقال فیلم از گوشی به فلش

۳. وارد پوشه مورد نظرتان شوید و انگشتتان را روی فایل‌ها نگه دارید تا انتخاب شوند. بعد از این‌که همه فایل‌ها را انتخاب کردید از سربرگ پایین صفحه روی «Copy» بزنید.

انتقال فایل از گوشی به فلش

۴. حالا کافیست به صفحه اصلی برگردید و وارد فلش شوید. اگر پوشه از قبل وجود دارد وارد آن شوید ولی اگر وجود ندارد می‌توانید روی گزینه «New» در پایین صفحه بزنید و یک پوشه جدید بسازید.

انتقال فیلم از گوشی به فلش

۵. بعد از این‌که وارد پوشه شدید از پایین صفحه روی «Paste» بزنید تا انتقال فایل از گوشی به فلش انجام شود.

انتقال فایل از گوشی به فلش

انتقال فایل از گوشی به فلش بدون OTG

در بخش اول به این که چگونه با رابط از گوشی به فلش انتقال دهیم، پرداختیم. اما روش‌های بالا تنها راه اتصال گوشی به فلش نیستند و شما بدون OTG نیز می‌توانید این کار را انجام دهید. برای انتقال فایل از گوشی به فلش بدون OTG روش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه این بخش به شما آموزش خواهیم داد. انتقال فایل از گوشی به فلش در سیستم عامل اندروید بسیار ساده است. کافیست کابل گوشی را به کامپیوتر متصل کنید و در اکسپلورر ویندوز فایل‌های گوشی را درون فلش کپی کنید. با ما همراه باشید تا روش‌های دیگر را به شما آموزش دهیم.

۱. انتقال فایل با فضای ابری

برای انتقال فیلم از گوشی به فلش حتماً نیازی به کابل یا اپلیکیشن خاصی ندارید. یکی از بهترین راه‌ها استفاده از سرویس‌های فضای ابری مانند Dropbox است که هم برای گوشی‌های اندرویدی و هم گوشی‌های آیفون قابل استفاده است. البته توجه داشته باشید که در نسخه رایگان محدودیت ۲ گیگابایتی اعمال می‌شود و این روش برای فایل‌های بیشتر از ۲ گیگابایت مناسب نیست.

برای انتقال فایل با فضای ابری به صورت زیر عمل کنید:

۱. مرورگر گوشی را باز کنید و از این لینک وارد حساب کاربری دراپ باکس شوید. اگر حساب ندارید از این لینک یک حساب بسازید.

۲. وارد پوشه مورد نظرتان در دراپ باکس شوید و روی دکمه «Upload» بزنید. سپس «Files» را انتخاب کنید تا آپلود شود.

انتقال فیلم از گوشی به فلش

۳. مرورگر کامپیوتر را باز کنید و از این ‌لینک وارد حساب شوید.

۴. فایل مورد نظرتان را از بخش My files دانلود کنید و روی فلش بریزید.

انتقال فایل از گوشی به فلش

۲. انتقال فایل با ابزارهای انتقال بی‌سیم

یکی از روش‌های انتقال فایل از گوشی به فلش بدون OTG، استفاده از ابزارهای انتقال بی‌سیم است. از جمله ابزارهای محبوب که احتمالاً با آن آشنایی دارید می‌توانیم به اپلیکیشن SHAREit اشاره کنیم. دلیل انتخاب ما این است که در گوشی‌های اندرویدی، آیفون و لپ‌تاپ می‌توانید از آن استفاده کنید.

برای انتقال فایل از گوشی به فلش با SHAREit به صورت زیر عمل کنید:

۱. ابتدا اپلیکیشن آن را نصب کنید. برای گوشی‌های اندرویدی از این لینک و برای گوشی‌های آیفون از این لینک استفاده کنید. سپس نسخه ویندوز یا مک را از این لینک دانلود و نصب کنید.

انتقال فیلم از گوشی به فلش

۲. در این مرحله گوشی و لپ‌تاپ را به یک وای‌فای مشترک وصل کنید. نرم‌افزار را روی کامپیوتر باز کنید تا صفحه زیر را ببینید.

انتقال فایل از گوشی به فلش

۳. اپلیکیش گوشی را اجرا کنید. روی مربع گوشه راست تصویر بزنید تا منو ظاهر شود. گزنیه «Connect PC» را انتخاب کنید.

انتقال فیلم از گوشی به فلش

۴. بعد از این‌که اسکن انجام شد آیکون کامپیوتر روی صفحه ظاهر می‌شود. روی آن بزنید تا اتصال انجام شود.

انتقال فایل از گوشی به فلش

۵. اگر قصد انتقال فایل دارید از گزینه Files استفاده کنید. برای عکس‌های داخل گوشی هم می‌توانید از Photos استفاده کنید.

انتقال فیلم از گوشی به فلش

۶. پس از پایان انتقال، فایل مورد نظر مانند تصویر زیر روی کامپیوتر ذخیره می‌شود و می‌توانید آن را روی فلش کپی کنید. توجه داشته باشید که آدرس فایل در بخش تنظیمات SHAREit قرار دارد و می‌توانید آن را تغییر دهید.

انتقال فایل از گوشی به فلش

سوالات متدوال

1. آیا امکان اتصال گوشی به فلش وجود دارد؟

در صورتی که فلش شما دارای دو درگاه و Dual Drive باشد می‌توانید مستقیما آن را به گوشی وصل کنید. در غیر این صورت می‌توانید یک تبدیل OTG خریداری کرده و آن را با استفاده از این تبدیل، به گوشی وصل کنید.

2. فضای فلش برای انتقال فیلم حداقل چقدر باشد؟

فضای خالی مورد نیاز شما بستگی به حجم فیلم دارد. اما بهتر است همیشه در داخل فلش فضای خالی بیشتر از حجم فیلم مدنظر شما باشد.

3. OTG چگونه کار می‌کند؟

یک آداپتور OTG این امکان را به‌شما می‌دهد تا یک فلش با درگاه فول سایز USB را به سایر دستگاه‌هایی که فاقد درگاه ورودی فول سایز هستند، متصل کنید. به این ترتیب می‌توانید فلش را به دیگر دستگاه‌هایی که دارای درگاه microUSB یا USB-C هستند، وصل کرده و به محتویات آن دسترسی پیدا کنید.

4. اتصال گوشی به تلویزیون با کابل OTG امکان‌پذیر است؟

این کار بیشتر از همه بستگی به مدل تلویزیون دارد. اگر بخواهید از این طریق تصویر گوشی را روی تلویزیون بیاورید، احتمالا موفق نمی‌شوید؛ چرا که تعداد بسیار کمی از تلویزیون‌ها از ورودی تصویر USB پشتیبانی می‌کنند و از طرف دیگر، پشتیبانی از خروجی تصویر از طریق USB نیز تنها در گوشی‌های گران‌قیمت وجود دارد. اما برای انتقال فایل‌ها و پخش آن‌ها در تلویزیون از این طریق، تلویزیون شما باید از اتصال حافظه‌های جانبی پشتیبانی کند. سپس در گوشی نیز باید حالت اتصال USB را به Transfer files یا Transfer photos (PTP) تنظیم کنید.

سخن پایانی

همان‌گونه که مشاهده کردید روش‌های انتقال فایل از گوشی به فلش بسیار زیاد است و هر کدام از آن‌ها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. برای مثال در روش فضای ابری اگر فایل شما حجیم باشد به یک اینترنت پرسرعت پایدار نیاز دارید. برای انتقال فیلم از گوشی به فلش به روش بی‌سیم نیز باید از لپ‌تاپ استفاده کنید یا کامپیوتر دسکتاپ شما مجهز به وای‌فای باشد. اگر در مورد این مقاله نکته خاصی مد نظر دارید در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران4 دیدگاه
avatar
mtl
.
08 بهمن 1402، 01:22
پاسخ
0
0
سلام وقتتون بخیر ببخشید خواستم بپرسم چرا زمانی که فیلم رو از گوشی به فلش انتقال میدیم بعد داخل file manager قسمت usb فیلم کامل هست ولی وقتی میزنمش به تلویزیون نصفه پخش میشه لطفا میشه بگید مشکلش کجاست و راه حل درست انتقال دادنش چیه که کامل پخش بشه🙏❤️
avatar
mlt
.
08 بهمن 1402، 01:17
پاسخ
0
3
سلام وقتتون بخیر خواستم بپرسم چرا وقتی فیلمی رو انتقال میدم از گوشی به فلش بعد کامل توی گوشی بخش usb فیلم کامل هستش ولی وقتی میزنمش به تلویزیون نصفه پخش میشه و بعدش پلی نمیشه لطفا میشه بگید چطوری درستش کنم🙏
avatar
مرتضی
.
27 مرداد 1402، 20:48
پاسخ
0
0
سلام گوشی ام Poco x5 pro ولی هر کاری میکنم فلش تو گوشی بالا نمیاد
avatar
محمد
.
12 مرداد 1402، 09:34
پاسخ
1
2
سلام ببخشید من وقتی از طریق OTG فایل به فلش ارسال میکنم و داخل TV میخواهم تماشا کنم، ارور میده و خطای پشتیبانی فایل رو میده. چه مشکلی هست؟
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402