В 1win казино вас ждут захватывающие игры и щедрые бонусы. Регистрация проста, вход удобен, а промокоды помогут увеличить ваши шансы на выигрыш. source Immediate Spike

معرفی انیمه بی: آغاز؛ داستان، شخصیت‌ها و نمرات

تعداد قسمت های انیمه بی: آغاز
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر به دنبال یک انیمه جنایی می‌گردید که با ماورا طبیعی آمیخته باشد، با ما در معرفی انیمه بی: آغاز همراه باشید. انیمه‌های جنایی بسیاری دیده‌اید که جنگ بین پلیس و خلافکاران را به نمایش می‌گذارد. با این حال، انیمه بی: آغاز چیزی بیش از این را به ما نشان می‌دهد. این انیمه تلفیقی از داستانی پیچیده و ماوراطبیعی در کنار شخصیت‌هایی خاکستری است که اثری به یاد ماندنی را به وجود می‌آورد. با پلازا همراه باشید تا انیمه B: The Beginning را به شما معرفی کنیم.

فهرست مطالب

داستان انیمه بی: آغاز

معرفی انیمه بی: آغاز را با خلاصه‌ای از داستان آن شروع می‌کنیم. در جزیره‌ای به نام کرمونا (Cremona) تکنولوژی پیشرفته‌ای وجود دارد و جنایات پی دی پی در آن رخ می‌دهد. در بین تمام این جنایات، قاتلی که تحت عنوان B شناخته می‌‌شود، قتل‌های پی در پی انجام می‌دهد که هر کدام به دلیل خاصی انجام می‌شوند. برخی این قاتل را گرامی می‌دارند و برخی دیگر در جستجوی شکار کردن او هستند.

داستان از آن‌جایی شروع می‌شود که دختری تحت تعقیب چند مرد قرار گرفته و به سرعت در جنگلی تاریک در حال دویدن است. ناگهان تیغی سر آن دو مرد را از تن جدا می‌کند. سازمان تحقیقات سلطنتی (RIS) سازمانی است که وظیفه حفظ صلح را برعهده دارد، به دنبال این است که بفهمد چرا این اتفاق افتاده است.

در این بین، پس از 10 سال کارآگاه کارکشته این سازمان، یعنی کیت کازما فلیک (Keith Kazama Flick)، دوباره سروکله‌اش پیدا می‌شود. او قصد دارد این قاتل B را دستگیر کند. کیت به همراه همکاران خود، شروع به کشف توطئه‌های مربوط به سازمان‌های مخفی، تروریسم داخلی و آزمایش‌های انسانی می‌کند. می‌توانید با دانلود انیمه B: The Beginning به بقیه داستان پی ببرید.

شخصیت های انیمه بی: آغاز

در انیمه B: The Beginning، شخصیت‌ها به دو گروه خیر و شر تقسیم می‌شوند و هر دو گروه نیز به دنبال این هستند که به قاتل B دست پیدا کنند. هر کدام نیز دلایل خودشان را برای این کار دارند. کاراکترهای انیمه بی: سرآغاز به شرح زیر هستند:

کیت کازما فلیک (Keith Kazama Flick)

دانلود انیمه B: The Beginning

کیت همان کارآگاهی است که برای دستگیری قاتل B تلاش می‌کند. او در ابتدا تنبل، ژولیده و حواس پرت به نظر می‌رسد. با این حال او قادر است اهداف و حرکات بعدی مجرمین را به دقت محاسبه و پیش بینی کند و قبل از بروز حادثه اقدام به عمل نماید.

کیت همچنین در ریاضیات مهارت دارد تا جایی که می‌تواند از فرمول‌های ریاضی یک پرتره بسازد. او ترجیح می‌دهد تنها کار کند و کسی را به حریم خصوصی خود راه ندهد. زمانی که خواهر خوانده‌اش اریکا کشته شد، او به شدت آسیب دید و اکنون به دنبال اجرای عدالت در مورد قاتل او است.

ویس اکتور کیت هیروکی هیراتا (Hiroaki Hirata) است. او در انیمه‌های مختلفی به جای شخصیت‌ها زیادی صحبت کرده است یکی از آن‌ها گنما شیرانویی (Genma Shiranui) در انیمه ناروتو است.

کوکو (Koku)

شخصیت های انیمه بی: آغاز

کوکو یکی از قهرمانان انیمه B: The Beginning است. او به عنوان یک ویولن ساز زیر نظر پدر لیلی کار می‌کند و توانایی تبدیل شدن به موجودی سیاه بال و هترومورفیک را دارد. او همچنین قاتل B واقعی است. کوکو عاشق دختری به نام یونا بود که پس از یک انفجار کشته شد.  کوکو هفت سال گذشته را در جستجوی عشق خود و به امید پیوستن به او گذرانده است.

او به ظاهر آرام و بسیار دوست داشتنی است اما در هویت قاتل B تهاجمی‌تر و خشن‌تر است. ویس اکتور این شخصیت کسی نیست جز یوکی کاجی (Yūki Kaji) که صدای زیبای او را در انیمه Attack on titans و روی شخصیت اصلی یعنی ارن یگر شنیده‌اید. اما ارن تنها شخصیت معروفی نیست که یوکی کاجی دوبله کرده، صدای جذاب و زیبای او را روی شخصیت‌هایی همچون فینیان در انیمه خادم سیاه، کونه‌کومارو میوا (Konekomaru Miwa) در انیمه جنگیر آبی، شیون در انیمه شماره 6، توما آکچی در انیمه The Disastrous Life of Saiki K و در فصل سوم انیمه محبوب سایکو پس به جای شخصیت آراتا شیدو (Arata Shindō) صحبت کرده است.

میناتسوکی (Minatsuki)

بررسی B: The Beginning

او یکی از عوامل اصلی سازمان مارکت میکر (Market Maker) است؛ سازمانی که روی انسان‌ها آزمایشات مخوفی انجام می‌دهد. او به همراه چند تن دیگر به دنبال به دام انداختن قاتل B هستند. او کوکو را شاه سیاه بال می‌نامد.

او شخصیتی خونسرد است و در راستای دستگیری کوکو از قربانی کردن اعضای گروهش ابایی ندارد. دوبلور ژاپنی این شخصیت کایتا ایشیکاوا (Kaito Ishikawa) است. صدای خاص و جذاب او را روی شخصیت نائوفومی (Naofumi) در انیمه ایسکای ظهور شوالیه سپر، جنوس در انیمه مرد تک مشتی، کیوکا کودو در انیمه ازدواج شاد من و لانس کراون (Lance Crown) در انیمه ماش: ماهیچه و جادو شنیده‌اید.

همچنین بخوانید :

گیلبرت راس (Gilbert Ross)

نقد انیمه بی: آغاز

در انیمه بی: آغاز گیلبرت دوست قدیمی کیت است. او شخصیتی بسیار پیچیده دارد. او در ابتدا به گونه‌ای به نظر می‌رسد که به دوستان خود اهمیت می‌دهد و به کیت کمک می‌کند تا بر غم از دست دادن خواهرش غلبه کند. اما بعدها جنبه‌های دیگری از شخصیت او پدیدار می‌شود.

توشی‌یوکی موریکاوا (Toshiyuki Morikawa) به جای این شخصیت صحبت کرده است. این ویس اکتور در انیمیشن محبوب و معروف فاینال فانتزی: نجات کودکان به جای شخصیت سفیروت (Sephiroth)، انیمه ناروتو شیپودن به جای شخصیت میناتو نامیکازه (Minato Namikaze)، انیمه روح مبارزه به جای الکساندر ولاگ زانگیف (Alexander Volg Zangief) و انیمه مرد تک مشتی به جای شخصیت بروس دوبله کرده است.

همچنین بخوانید :

نقد انیمه بی: آغاز

انیمه B: The Beginning برخلاف اکثر انیمه‌ها هیچ مانگا و لایت ناولی ندارد. خالق این انیمه کاتسویا ایشیدا (Katsuya Ishida) بوده و کارگردانان آن نیز کاتزوتو ناکازاوا (Kazuto Nakazawa) و یوشینوبو یاماکاوا  (Yoshinobu Yamakawa) هستند. زمان پخش انیمه بی: آغاز در تاریخ 2 مارس 2018 و فصل دوم آن نیز 18 مارس 2021  بوده است. ژانر انیمه B: The Beginning جنایی، علمی-تخیلی و ماورا طبیعی است. انیمه بی: آغاز توانسته این ژانرها را به خوبی با هم درآمیزد و داستانی جالب و مهیج پدید بیاورد. با پلازا همراه باشید تا شما را با جزیره‌ای ناشناخته با قاتلی کمین کرده در آن، آشنا کنیم.

داستان انیمه در جزایر خیالی کرمونا رخ می‌دهد که در آن سازمان تحقیقاتی سلطنتی (RIS) در تلاش است تا یک قاتل سریالی به نام «Killer B» را به دام بیندازد. Killer B تنها مجرمان را هدف قرار می‌دهد و علامت «B» را به عنوان امضای خود برجای می‌گذارد. در این میان، یک کارآگاه نابغه به نام کیت فلیک پس از سال‌ها دوری به تیم بازمی‌گردد تا به تحقیق درباره‌ی این قتل‌ها بپردازد. در عین حال، داستانی موازی از یک جوان مرموز به نام کوکو روایت می‌شود که درگیر مبارزاتی فراطبیعی با گروهی از انسان‌های اصلاح‌ژنتیکی شده است.

انیمه بی: آغاز یکی از معدود انیمه‌هایی است که ریسک ترکیب کردن یک داستان جنایی و یک ماجرای ماورا طبیعی را به جان خریده است. البته در طول انیمه شاهد چند نقطه ضعف هستیم، اما در کل این انیمه توانسته یک ماجرای جاه طلبانه و سرگرم کننده را خلق کند.

چیزی که باعث شده این انیمه بین طرفداران محبوب باشد، این نکته بوده که یک قهرمان واحد در انیمه وجود ندارد. کوکو، شخصیت خاکستری داستان، تنها قهرمان نیست. کیت فلیک منزوی و ژنده‌پوش، کارآگاه باهوش اما قابل اتکا در نیروی پلیس سلطنتی، یک قهرمان دیگر این داستان است. این ترکیب دو طرح در هم تنیده است که داستان را بسیار متفاوت می‌کند.

در زمینه‌ی شخصیت‌پردازی، کیت فلیک به عنوان کارآگاهی باهوش و جدی توانسته توجه مخاطبان را جلب کند، اما بسیاری از شخصیت‌های فرعی نتوانسته‌اند به همان اندازه عمق و پیچیدگی داشته باشند. به عنوان مثال، شخصیت لیلی که داینامیک جالبی با کیت دارد، به نظر برخی منتقدان به اندازه‌ی کافی پرداخت نشده است و تعاملات رمانتیک بین این دو شخصیت به طور کامل بسط نیافته است.

یکی دیگر از نقاط قوت «B: The Beginning» انیمیشن بی‌نظیر آن است که توسط استودیوی Production I.G به خوبی اجرا شده است. صحنه‌های اکشن با انیمیشن نرم و روانی به تصویر کشیده شده‌اند و طراحی شخصیت‌ها و مناظر نیز به شدت چشم‌نواز است. سبک هنری این انیمه تا حدی به سریال‌های معمایی آمریکایی و اروپایی شباهت دارد که خود به جذابیت بیشتر آن افزوده است.

با این حال، این انیمه بدون نقص هم نیست. یکی از انتقادات مطرح شده درباره‌ی «B: The Beginning» پیچیدگی بیش از حد داستان و عدم انسجام برخی از خطوط داستانی است. دو خط داستانی اصلی، یعنی جنایت‌های سریالی و مبارزات فراطبیعی، به شکلی موازی پیش می‌روند و گاهی اوقات به نظر می‌رسد که این دو داستان به اندازه کافی با یکدیگر مرتبط نیستند. این مسئله باعث شده تا برخی از تماشاگران احساس سردرگمی کنند و نتوانند به راحتی با شخصیت‌ها ارتباط برقرار کنند.

همچنین بخوانید :

موسیقی و صدای این انیمه نیز از نکات مثبت آن است. صداپیشگی شخصیت‌ها و موسیقی متن به خوبی با فضای داستان هماهنگ است و توانسته به افزایش هیجان و جذابیت انیمه کمک کند.

در مجموع، «B: The Beginning» با وجود برخی نواقص، یک انیمه‌ی دیدنی و لذت‌بخش است که به دلیل ریسک‌های خلاقانه و سبک بصری چشم‌نوازش توانسته جایگاه ویژه‌ای در میان انیمه‌های معمایی و اکشن پیدا کند. اگرچه داستان پیچیده و گاهی گیج‌کننده‌ی آن ممکن است برای همه مناسب نباشد، اما برای طرفداران ژانرهای معمایی و فراطبیعی یک تجربه‌ی ارزشمند و سرگرم‌کننده خواهد بود

امتیازات انیمه بی: آغاز

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، انیمه B: The Beginning می‌تواند مخاطبان را جلب خود کند. با توجه به کوتاه بودن آن نیز طرفداران بیشتری جذب آن می‌شوند. همه این نکات باعث شده تا این انیمه در سایت‌های معتبر  نمرات خوبی را کسب کند.

این انیمه در سایت جهانی IMDb توانسته نمره 7.1 و در سایت مورد علاقه اوتاکوها MyAnimeList نمره 7.18 را از آن خود کند.

کلام آخر

بررسی B: The Beginning به پایان رسید. امیدواریم با دیدن این انیمه در کنار دوستانتان نهایت لذت را ببرید. فراموش نکنید که بعد از دیدن آن نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. شما به انیمه بی: آغاز چند می‌دهید؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402