В 1win казино вас ждут захватывающие игры и щедрые бонусы. Регистрация проста, вход удобен, а промокоды помогут увеличить ваши шансы на выигрыш. source Immediate Spike

رازها و سلاح های بازی God of War ؛ گنجینه های مخفی و سلاح های قدرتمند

کد تقلب گاد اف وار ۴ / کدهای تقلب خدای جنگ 4
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

کد تقلب گاد اف وار ۴ یا خدای جنگ 4 یکی از جالب‌ترین بخش‌های بازی هستند. حتی با این وجود که این بازی برخلاف برخی بازی‌ها به آن صورت کدهای تقلب ندارد. همچنین رمزهای مخفی گاد آف وار ۴ هم هستند که پیدا کردنشان لذت‌بخش است. در این مطلب به برخی از جالب‌ترین راز های بازی God of War 4 می‌پردازیم.

معمولا بازی ها رازهای کوچک و بزرگی در خود دارند که پیدا کردن آن‌ها یکی از هیجان انگیزترین بخش‌های بازی است؛ اما گاهی خود سازندگان هم اشاره می‌کنند که هنوز هم رازهایی وجود دارند که کشف نشده‌اند. این مورد برای بازی گاد آف وار 4 هم رخ داده بود و حدود چند سال پیش بود که کارگردان بازی در کامیک کان اعلام کرد که آخرین رمز بازی گاد اف وار 4 پیدا نشده است.

در این مطلب راهنمای بازی خدای جنگ 4 قصد داریم به برخی از رازهای بازی God of War 4 بپردازیم و ببینیم که آیا این رمز آخر پیدا شده است یا خیر. همچنین در انتها مروری بر سلاح های بازی God of War از ابتدای مجموعه تاکنون خواهیم داشت.

فهرست مطالب

کد تقلب در بازی گاد اف وار چیست؟

زمانی که بازی خدای جنگ در کنسول‌های قدیمی حضور داشت می‌توانستیم ازطریق یکسری کلیدها به انجام تقلب در بازی بپردازیم. این موضوع سبب تقویت شخصیت کاربر درطول مراحل خواهد شد و یا می‌توانست به موارد بیشتری دسترسی پیدا کند. در همین راستا تصمیم داریم به معنای واقعی کلمه شمارا با کدهای تقلب در بازی گاد اف وار آشنا کنیم. این عنوان امروزه معنایی نداشته است زیرا شما نمی‌توانید با ترکیب چند دکمه روی دسته به انجام اقداماتی بپردازید که سبب تقویت شما و یا موضوعات این چنینی خواهد شد.

در حقیقت معنای کد تقلب، امروزه بدین معنا بوده که می‌توانید از مسیرها یا روش‌های کمک به مواردی دسترسی پیدا کنید که شاید سبب تقویت شما شوند. در همین بین موانع و دشمنان اصلی‌ترین دلیل برای رسیدم یا نرسیدن شما به آیتم‌های کمکی بوده است زیرا مانند قبل دیگر نمی‌توانید به صورت لحظه‌ای به فاکتورهایی که مدنظر داشتید دسترسی پیدا کنید و باید به سراغ مراحل فرعی بازی بروید که در آن نقاط نیز مشکلات گریبان‌گیر شما خواهند شد. امروزه نسخه‌های جدیدی از بازی منتشر شده که جدیدترین آن رگناروک بوده که فقط برای پلی استیشن 5 منتشر شده است. اما نسخه عادی بازی که در سال 2021 برای رایانه‌های شخصی عرضه شد توانست به افزایش محبوبیت بازی در پلتفرم‌های دیگر منجر شود. در ادامه به نکات و توضیحات بیشتری در خصوص کد تقلب در بازی گاد اف وار 4 اشاره خواهیم داشت.

کد تقلب گاد اف وار ۴

گاد اف وار ۴ چندین کد تقلب دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. البته کد های تقلب خدای جنگ ۴ مثل بازی‌های دیگری مانند GTA نیستند و مثلا در خدای جنگ ۴ (god of war) برای افزایش جان یا خون کد تقلب برای پلی استیشن وجود ندارد. اکثرا باگ‌هایی هستند که در نسخه‌های اولیه بازی وجود داشتند.

تجربه نامحدود | ترفندهای بازی خدای جنگ 4

یکی از کدهای تقلب خدای جنگ 4 امکان کسب تجربه یا XP نامحدود است. برای این کار یک Skill Labor دلخواه مثل Quick Reflexes را از نوع طلایی انتخاب کرده و تا 99 بار از آن استفاده کنید، سپس به منطقه دیگری بروید تا بازی ذخیره شود و حال با استفاده دوباره از آن مهارت روی یکی از دشمنان، 3500 XP به دست می‌آورید.

اکنون می‌توانید آخرین چک پوینت را لود کرده و دوباره با یک بار استفاده، 3500 تجربه کسب کنید و این کار را هر چند بار که خواستید انجام دهید. به همین سادگی می‌توانید در مدت زمان کم، مقدار زیادی XP کسب کنید. البته این روش در نسخه‌های آپدیت نشده بازی کار می‌کند و اگر بازی شما آپدیت شده است، احتمالا نتوانید این کار را انجام دهید.

در ابتدا به کدهای تقلب خدای جنگ 4 می‌پردازیم. برخی از این کدها باعث به دست آوردن تجهیزات و توانایی‌های بیشتر می‌شوند و برخی هم اشاراتی مخفی به آینده این مجموعه دارند.

گنجینه مخفی Brok and Sindri در نقشه نسخه Collector’s Edition

بازی گاد اف وار ۴ (God of War 4) معما و گنج های مخفی زیادی زیادی دارد که در طول جریان بازی باید این صندوق ها را پیدا و یا معماها را حل کنید. اما نقشه فیزیکی همراه نسخه Collector’s Edition بازی شامل یکی از رازهای بازی God of War 4 است که احتمالا از آن بی‌خبر هستید.

کاربران توانسته‌اند نشانه‌های روی نقشه را ترجمه کرده و موقعیت و کارهایی که برای افشای این رمز و به دست آورد گنجینه آن نیاز است را پیدا کنند. نام گنجینه، Forbidden Grip of the Ages است. با این کد تقلب گاد اف وار ۴ (God of War 4) می‌توانید یک قبه افسانه‌ای بدست بیاورید که 8 امتیاز به قدرت و 6 امتیاز به تمام دیگر مهارت های شما اضافه می‌کند. در زیر می‌توانید نقشه ترجمه شده را مشاهده کنید (برای دانلود نسخه بزرگتر، روی آن کلیک کنید):

راز های بازی god of war 4 - رمزهای مخفی گاد آف وار ۴

برای افشای این رمز از رمزهای مخفی گاد آف وار ۴ باید به Muspelheim Tower در بخش جنوبی Lake Of Nine بروید. وقتی به آنجا رسیدید، بین دو آتشدان و در وسط بخش دایره‌ای روی زمین قرار بگیرید. در این حالت باید به سمت معبد Tyr نگاه کنید و سپس با استفاده از آنالوگ سمت راست، به جهت‌های زیر نگاه کنید:

معبد Tyr، آتشدان چپ، معبد Tyr، آتشدان راست، آتشدان چپ، معبد Tyr، زمین، آتشدان راست، آتشدان چپ، معبد Tyr

اگر این کار را درست انجام دهید، صداهای گانگ (ناقوس نعلبکی شکل) می‌شنوید و در جلوی شما یک Tear ایجاد می‌شود که می‌توانید از طریق آن به این گنج از گنج های مخفی بازی God of War 4 دسترسی پیدا و Forbidden Grip of the Ages را به دست آورید.

دستکش تانوس | کدهای تقلب خدای جنگ 4

یکی دیگر از رمزهای مخفی گاد آف وار ۴ امکان بدست آوردن دستکش تانوس است. برای انجام اینکار باید طلسم Exotic Shattered Gauntlet Of Ages را پیدا کنید. می‌توانید آن را در جریان ماموریت Family Business که برای سیندری انجام می‌دهید در Northri Stronghold پیدا کنید. این ماموریت تنها زمانی قابل دسترسی است که قبل از آن ماموریت Fafnir’s Storeroom را انجام داده باشید.

بعد از اینکه طلسم را کاملا آپدیت کنید می‌توانید در آن واحد از 6 سنگ جادویی، 3 سنگ را داخل آن قرار دهید. بعد از اینکار، می‌توانید با این طلسم پرتابه‌های لیزری بنفش به دشمنان شلیک کنید و حداکثر 5 بار هم از دستتان موج‌های انفجاری شلیک کنید. برای آپدیت Shattered Gauntlet Of Ages نیاز به چهار Dragon Tears خواهید داشت.

پایان مخفی

بعد از اتمام بخش داستانی بازی، به خانه کریتوس برگردید و به خواب بروید. حال یک پیش نمایش مخفی از بازی بعدی یعنی گاد آف وار رگناروک را تماشا می‌کنید.

آیا تمام رمزهای مخفی گاد آف وار ۴ پیدا شده اند؟

کوری بارلوگ (Cory Barlog) کارگردان نابغه بازی God of War در مصاحبه‌ای با سایت GamingBolt اعلام کرده بود که هنوز یک راز از کدهای تقلب خدای جنگ 4 در این بازی باقی مانده که هیچکس آن را کشف نکرده‌ است؛ او در نمایشگاه کامیک‌کان سال 2019 هم در پنل استودیو سانتا مونیکا، دوباره یادآوری کرد که این راز مذکور هنوز هم مخفی مانده است. همچنین در این پنل، استودیو سانتا مونیکا (Sony Santa Monica) کامیکی از پسر کریتوس (آترئوس) را پرده‌برداری کرد.

کد تقلب گاد اف وار ۴ / حل معما های گاد اف وار ۴

پس از این پنل، جو کندی (Joe Kennedy) طراح مفهومی ارشد بازی God of War در توییتی به‌طور غیر مستقیم اعلام کرد که این راز مخفی یا همان ایستر اگ (Easter Egg)، مربوط به کامیکی است که در نمایشگاه کامیک‌کان توسط سانتا مونیکا از آن پرده‌برداری شد. بازیکنان مدت‌ها است می‌دانند این راز از راز های بازی God of War 4 در منطقه خانه کریتوس که بازی از آنجا شروع می‌شود، مخفی شده است.

راز های بازی god of war 4 / افزایش جون در god of war

پس از این هم طولی نکشید که آخرین مورد از راز های بازی God of War 4 افشا شد و معلوم شد که این راز، مربوط به 4 نماد موجود در خانه کریتوس هستند. وقتی این چهار نماد به شکل صحیح کنار هم قرار fگیرند، کلمه Loki شکل می‌گیرد که نمی‌خواهیم بیش از این وارد جزئیات شویم!

سلاح های بازی God of War از ابتدا تاکنون و چگونه می توان آن ها را بدست آورد

در بالا به کدهای تقلب خدای جنگ 4 پرداختیم اما حالا نوبت به سلاح‌های متنوع این بازی می‌رسد. بازی گاد اف وار 4 تغییرات زیادی را نسبت به چیزی که قبلا طرفداران درباره بازی می‌دانستند داشت. دیگر خبری از آن اکشن هک اند اسلش سریع نبود و شاهد مبارزت آرام‌تر و قدتمندتری بودیم. با وجود این تغییرات، در ادامه می‌خواهیم به بهترین سلاح‌های کریتوس در تمام بازی‌های این مجموعه بپردازیم.

نیزه سرنوشت / Spear of Destiny

رمزهای مخفی گاد آف وار ۴ - نیزه سرنوشت - Spear of Destiny

این سلاح را می‌توان در بازی God of War 2 با کشتن Dark Rider که رهبر Griffin Riderها است و نیزه سرنوشت را در دست دارد، به دست آورد. کریتوس او و گریفینش را با همین سلاح از بین می‌برد و آن‌ها به زمین سقوط می‌کنند. بعدا در طول بازی می‌توانید جنازه گرفین را پیدا کرده و نیزه را به دست آورید، اما خبری از سواره‌اش نیست.

این سلاح دارای برد زیادی بوده و حملات سریعی را انجام می‌دهد؛ بنابراین برای مبارزاتی که می‌خواهید دشمنان را از خود دور نگه دارید به کار می‌آید. علاوه بر این‌ها، این سلاح تکه‌های کریستالی و بمب‌های جادویی شلیک می‌کند و قطعا یکی از بهترین سلاح های بازی God of War است.

شلاق نمسیس / Nemesis Whip

کد تقلب گاد اف وار ۴ - شلاق نمسیس - Nemesis Whip

این سلاح را در بازی گاد اف وار 3 با دادن سنگ اومفالوس (Omphalos Stone) به هفاستوس (Hephaestus) کسب می‌کنید که آن هم از کشتن کرونوس به دست آید. البته هفاستوس ابتدا می‌خواست از این سلاح برای کشتن اسپارتان استفاده کند.

شلاق نمسیس ممکن است کمی شبیه به شمشیرهای آشوب باشد، به همین دلیل ممکن است به آسانی فراموش شود. با وجود این، این سلاح بازی God of War توانایی انتقال الکتریسیته را درست مانند پدرش دارد.

تبر لوایاتان / Leviathan Axe

کدهای تقلب خدای جنگ 4 - تبر لوایاتان - Leviathan Axe

این یک سلاح نمادین از جدیدترین بازی مجموعه برای پلی استیشن 3 است. کریتوس این سلاح را از همان ابتدای بازی دارد و توسط همسر دومش فی (Faye) قبل از مرگش به او داده شده بود. این سلاح افسانه‌ای توسط دو کوتوله با نام‌های براک (Brok) و سیندری (Sindri) ساخته شده بود تا با سلاح ثور مقابله کند.

تبر لوایتان دارای قابلیت منجمد کردن است و می‌توان آن را درست مانند چکش ثور به دشمنان پرتاب کرده و سپس آن را فراخواند. مشاهده استفاده کریتوس از یک سلاح کندتر، واقعا قدرت خالص او را به خوبی نشان می‌دهد.

شمشیرهای آشوب / Blades of Chaos

رمزهای مخفی گاد آف وار ۴ - شمشیرهای آشوب - Blades of Chaos

شمشیرهای آشوب، نمادین‌ترین سلاح کریتوس است. مشاهده استفاده او از این شمشیرها درست مانند تماشای یک رقص است؛ رقصی که بعد از اتمامش چیزی جز مرگ و نابودی برجای نمی‌گذارد. این شمشیرها توسط خدای جنگ، یعنی آرس به او داده شده بود و در آندرورلد (Underworld) ساخته شده‌اند.

زنجیرهایی که به این شمشیرها متصل شده‌اند، به بازوهای کسی که از آن‌ها استفاده می‌کند داغ‌زده شده و چسبیده می‌شود تا یادآور سوگند آن‌ها به آرس باشند و تنها می‌توانند توسط خدای جنگ یا پایان یافتن خدمت آن‌ها جدا شوند. در طول داستان، این سلاح‌ها با گزینه مشابهی جایگزین می‌شوند و بعد از اینکه کریتوس خدای جنگ می‌شود، سوگند می‌خورد که دیگر از آن‌ها استفاده نکند.

دستکش نمین / Nemean Cestus

راز های بازی god of war 4 - دستکش نمین - Nemean Cestus

هرکول در ابتدا در بازی گاد اف وار 3 از این دستکش‌ها استفاده می‌کرد. این سلاح‌های آهنین دارای شکل شیر هستند و استفاده از آن‌ها کند است؛ اما در عوض قدرت و کمبوهای بسیار قدرتمندی دارند. کریتوس این سلاح را با کشتن هرکول با همین دستکش‌ها به دست می‌آورد. دستکش نمین بسیار قدرتمند بوده و تنها سلاحی است که می‌تواند اونیکس را نابود کند.

اسلحه اسپارتا / Arms of Sparta

کد تقلب گاد اف وار ۴ - اسلحه اسپارتا - Arms of Sparta

این سلاح تنها مورد دیگری است که کریتوس از یک سپر هم استفاده می‌کند. این نیزه و سپر، غرور ارتش اسپارتان محسوب شده و سلاح‌های کریتوس قبل از خدمتش به آرس بودند. این سلاح‌ها تنها در بازی God of War: Ghosts of Sparta وجود دارند که ابتدا برای کنسول PSP عرضه شده بود و کریتوس آن‌ها را به آخرین اسپارتان قبل از جداییش داده بود و بعد از بازگشتش، دوباره اسلحه اسپارتا به او بازگردانده شد. این نیزه عملکردی شبیه به نیزه سرنوشت دارد؛ اما وقتی با یک سپر و قدرت یک خدا ترکیب می‌شود، به او اجازه می‌دهد تا دفاع کرده و حرکات رو به جلوی سریعی را انجام دهد.

پنجه‌های هادس / Claws of Hades

کدهای تقلب خدای جنگ 4 - پنجه‌های هادس - Claws of Hades

این‌ها سلاح‌های مورد علاقه هادس برای نبردها بودند و در جنگ‌های بزرگ مشاهده می‌شود که هادس از آن‌ها استفاده می‌کند. این سلاح با کشتن برادر زئوس در بازی گاد اف وار 3 به دست می‌آیند. این سلاح درست مانند شمشیرهای آشوب است، اما به جای آتش، می‌توان ارواح را فراخواند که یعنی کریتوس می‌تواند از ارواح دشمنانش برای حمله به سایر دشمنانش استفاده کند؛ درست مانند هادس.

شمشیر آرتمیس / Blade of Artemis

راز های بازی god of war 4 - شمشیر آرتمیس - Blade of Artemis

این شمشیر، قدرتمندتر از شمشیرهای آشوب بود؛ اما درعوض بسیار بسیار کندتر هم بود. استفاده از این سلاح نیاز به دو دست دارد و توسط آرتمیس به کریتوس داده شده بود که خدای شکار محسوب می‌شود. این سلاح زمانی برای کشتن یک تایتان استفاده شده بود. در بازی God of War: Betrayal، کریتوس از شمشیر آرتمیس حتی بعد از اینکه خدای جنگ می‌شود هم استفاده می‌کند؛ اما این آخرین باری است که این سلاح را می‌بینید زیرا احتمالا آرتمیس بعد از اینکه کریتوس انتقام خود را گرفت، این سلاح را پس گرفته است.

پتک بربر / Barbarian Hammer

رمزهای مخفی گاد آف وار ۴ - پتک بربر - Barbarian Hammer

این پتک بزرگ توسط آلریک (Alrik) که پادشاه بربرها بود، در بازی God of War 2 استفاده می‌شد و درست مانند تمام سلاح های بازی God of War بعد از کشتن صاحبش به دست آورده می‌شود. این یکی از سلاح‌های کندتر مجموعه است، اما در عین حال یکی از قدرتمندترین سلاح های بازی God of War هم محسوب می‌شود. درست مانند پنجه‌های هادس، این پتک بربر هم می‌تواند ارواح را از آندرورلد فرابخواند.

شمشیر المپ / Blade of Olympus

رمزهای مخفی گاد آف وار ۴ - شمشیر المپ - Blade of Olympus

شمشیر المپ، در کنار جعبه پاندورا و دستکش زئوس، یکی از سه ابزاری است که می‌تواند به خدایان آسیب رسانده و آن‌ها را بکشد. این شمشیر جادویی توسط زئوس ساخته شد تا به جنگ بزرگ پایان دهد و تایتان‌ها را به تارتاروس تبعید کند.

در بازی گاد آف وار 2 زئوس کریتوس را گول می‌زند تا از این شمشیر استفاده کند و کریتوس تمام قدرت‌های خود را از دست می‌دهد. متاسفانه این شمشیر تنها در داستان بازی حضور دارد؛ اما برای گرفتن این شمشیر در خدای جنگ ۴ اگر بازی جدیدی را در حالت Bonus Play اجرا کنید، می‌توانید از این شمشیر در تمام طول بازی استفاده کرده و حتی سطح آن را ارتقا دهید تا قدرت آن را افزایش داده و توانایی‌های جدید یاد بگیرید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
بازی Horizon Forbidden West ؛ تریلر، گیم پلی، نقدها و نمرات
معین نسیم دوست10 فروردین 1401 22:30
thumbnail
معرفی بازی God of War Ragnarok ؛ تریلر، داستان، گیم پلی و تاریخ ...
نسیبه عسکری27 شهریور 1400 15:00

سخن پایانی

در این مطلب به چند کد تقلب گاد اف وار ۴ و برخی از راز های بازی 4 God of War و نحوه به دست آوردن برخی قابلیت‌های جدید پرداختیم. در بخش دوم هم به معرفی قوی‌ترین سلاح های بازی God of War 4 پرداختیم و نحوه به دست آوردن آن‌ها را در تمام بازی‌های مجموعه، شرح دادیم. اگر شما هم رمزهای مخفی گاد آف وار ۴ که اینجا ذکر نشده‌اند را می‌دانید، می‌توانید در بخش نظرات، آن را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران12 دیدگاه
avatar
Arta
.
24 بهمن 1402، 18:57
پاسخ
0
0
سلام چطوری میتونم نیزه رو بدست بیارم
avatar
Radin sl10
.
13 تیر 1402، 12:03
پاسخ
0
0
وای عالی!اونایی که ps4 دارن بازی کنن من فک کنم آخرای بازیم
avatar
فرهاد
.
17 تیر 1401، 07:07
پاسخ
1
3
سلام؛ گفتید که میشه در God of war 4 هم blade of olympus رو در Bouns play بدست آورد اما اصلا چنین گزینه‌ای در GOW4 نیست بلکه New Game Plus هست که وقتی اون رو شروع کردم خبری از blade of olympus نبود. اگر میشه در god of war 4 شمشیر المپ رو بدست آورد بگید از کجا ممنون
avatar
اعظم شعبانی
.
18 تیر 1401، 12:19
پاسخ
0
0
@فرهاد
سلام بسته به نسخه ای که استفاده می کنید فرق داره...شما از کدام ورژن بازی استفاده می کنید؟
avatar
محمد اذرخش
.
20 آبان 1399، 16:58
پاسخ
0
1
چرا نگفت اگر رمز خانه ی گدا افرا وار رو پیدا کنیم چی میشه
avatar
Farzad
.
02 مرداد 1399، 16:03
پاسخ
0
0
اخرین راز god of war کشف شد تو گوشه های خونه کریتوس حروف هایی وجود داره که اگر درست بذاریشون کنار هم میشه لوکی
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402