محصولات برند ال جی

برند ال جی

زندگی زیباست! (Life is Good)
ال جی الکترونیکس (LG Electronics) یک شرکت کره ای چند ملیتی است که به عنوان یکی از بزرگترین شرکت ها در حوزه تولید محصولات الکترونیک و فناوری اطلاعات شناخته می شود. این شرکت در سال 1958 با نام گلد استار (Gold Star) تاسیس شد و در سال 1959 اولین رادیوی کره ای را تولید و به بازار عرضه کرد. این رادیو اولین محصول برای آغاز کار ال جی در صنعت الکترونیک محسوب می شود. گلداستار در ژانویه 1965 اولین یخچال کره ای، در آگوست 1966 اولین تلویزیون سیاه و سفید کره ای و در سال 1968 اولین تهویه مطبوع کره ای را تولید و روانه بازار کرد.
بعد از به دست آوردن موفقیت های پی در پی، این شرکت تصمیم گرفت تا فعالیت خود را در خارج از کشور مادر خود گسترش دهد. در همین راستا، نیویورک را به عنوان محلی برای تاسیس اولین شعبه خارجی خود در نظر گرفت. در ژانویه سال 1978 گلد استار با هدف افزایش حوزه فعالیتش، نام خود را به ال جی الکترونیکس تغییر داد. ال جی پس از پشت سر گذاشتن تغییر و تحولات، در سال 1987 با صادراتی به ارزش 100 میلیون دلار، مقام نخست را در صنعت الکترونیک بدست آورد. در سال 1991 با صادرات 2 میلیارد دلاری، توانست رتبه نخست در تولید لوازم خانگی را بدست آورد. در ژانویه سال 2013 ال جی نخستین تلویزیون OLED جهان را به بازار معرفی کرد.
این کمپانی از بخش موبایل نیز غافل نشد و گوشی های هوشمند بسیار قدرتمندی را وارد بازار کرد که گوشی های سری G آن توانست در بین مردم به محبوبیت بسیاری برسد. ال جی برنامه ریزی های زیادی را برای بخش دیجیتال ، موبایل و لوازم جانبی خود در نظر گرفت تا در این بازار پررقابت موفق شود و در همین مسیر این کمپانی به دنبال طراحی های خاص و قابلیت های جدید رفت تا عنوان "اولین" را به نام خود ثبت کند و در این راه نیز موفق شد و گوشی هوشمند منحنی G Flex برای اولین بار در سال 2013 توسط کمپانی ال جی طراحی و معرفی شد.

نام شرکت : ال جی الکترونیکس (LG Electronics)
مکان شرکت: کره جنوبی
تاریخ تاسیس : 1958 میلادی
عمده محصولات: گوشی، تلویزیون، لوازم خانگی، تجهیزات دیجیتال

{isLogin:false}

برای استفاده بهتر از وب سایت پلازا، دستگاه خود را در حالت عمودی قرار دهید