صدور حکم بازداشت نایب رئیس شرکت سامسونگ
نویسنده:فروغ فرجند
ارسال شده در:27 دی 1395، 19:39

صدور حکم بازداشت نایب رئیس شرکت سامسونگ

گزارش شده است که لی جائه یونگ نایب رئیس جهانی سامسونگ که در محافل تجاری به جی وای لی (Jay Y. Lee) معروف است، در حال تلاش برای رشوه داده به رئیس جمهور کشور کره جنوبی دستگیر شده است. این گزارش از طریق روزنامه نیویورک تایمز کمی پس از استیضاح رئیس جمهور پارگ گون-هایه در ماه دسامبر منتشر شده است.

گفته ها حاکی از آن است که دستیار خانم پارک با نام چویی سون-سیل، از موقعیت کاری خود برای دریافت کمک های مالی از چندین سازمان برای دو موسسه تحت کنترل خود استفاده کرده است. آقای لی جائه یونگ به اجبار سامسونگ به کمک های مالی چند میلیون دلاری به آن سازمان ها و سازمانهای دیگری که توسط خانوم چویی و خانواده ایشان اداره می شده در ازای امتیازات سیاسی متهم شده است.

به ویژه این که، گفته شده این کمک های مالی تحت نظر هیئتی متشکل از اعضای اصلی دولت و در جهت تصمیم گیری برای ارائه ی سرویس ملی بازنشستگی در سال 2015 است تا به اختلافات بحث برانگیز بین دو موسسه ی وابسته به شرکت سامسونگ خاتمه دهد. پس از عارضه ی سکته قلبی رئیس سابق کمپانی سامسونگ، آقای لی کون-هی و از کار افتادگی ایشان در سال 214، لی جائه یونگ به ریاست این شرکت رسید و اعتقاد بر این است که این حادثه در ادغام شرکت ها، در جهت حمایت از خدمات ملی بازنشستگی بسیار حائز اهمیت بوده است.

نیویورک تایمز این چنین نوشته، “اگر آقای لی دستگیر شده است، این نشان دهنده یک نقطه عطف در تلاش کره جنوبی برای مبارزه با فساد در برابر شرکت های قدرتمند با نام های خانوادگی بزرگ است و این موضوع می تواند آقای لی را از تلاش برای به ارث بردن مدیریت شرکت سامسونگ محروم کند.”

آقای لی جائه یونگه قبلا به رشوه خواری و فرار از پرداخت مالیات محکوم شده بوده اند، هرچند در هرکدام از این موارد حکم او به حالت تعلیق در آمده بوده و سوابق جنایی او نیز کمی بعد مورد عفو ریاست جمهوری قرار گرفت و پاک شد.

رئيس جمهور پارک و خانم چویی اتهاماتشان مبنی بر هر گونه تخلفی رد کرده اند، در حالی که آقای لی جائه یونگ ادعا می کند کمک های مالی سامسونگ نیز غیر داوطلبانه بوده است. نیویورک تایمز می گوید حکم بازداشت برای لی جائه یونگ صادر شده است اگرچه تصمیم گیری برای دادگاه سئول در مورد صدور این حکم ممکن است چند روز طول بکشد.

منبع: Android Authority

 

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha