آیا زمان خداحافظی با Qr Code فرا رسیده است؟
طاهره غلامیان
نویسنده:طاهره غلامیان
ارسال شده در:18 بهمن 1395، 15:31

آیا زمان خداحافظی با Qr Code فرا رسیده است؟

بالاخره امکان حذف نرم افزارهای اسکنر QR Code از روی موبایل ها فراهم شد. البته اشتباه نکنید، قرار نیست Qr Code به این زودی ها کنار بروند. زمانی که QR Code ها وارد زندگی ما شدند به نظر می رسید که خیلی ماندگار نباشند، اما گویا این کدها قصد رفتن ندارند.

ماجرا این است که گوگل یک اسکنر داخلی در ساختار گوگل کروم ایجاد کرده است. این اسکنر داخلی که قابلیت اسکن QR Code و Barcode را داراست، در گوگل کروم نسخه 56.0.2924.79، برای سیستم عامل های IOS ارائه می‌گردد. این نسخه از گوگل کروم هم اکنون در App Store موجود است.

QR Code

هنوز اخباری در خصوص اینکه این امکان برای گوگل کروم نسخه های اندرویدی در نظر گرفته خواهد شد یا خیر، در دسترس نیست.

پس از اینکه آخرین نسخه گوگل کروم را برای IOS آپدیت کردید، شما می توانید امکان اسکن کردن بارکد توسط 3D Touch استفاده کنید. وقتی دست خود را روی آیکن گوگل کروم نگه دارید، این گزینه نیز ظاهر خواهد شد.

زمانی که بارکد را اسکن می کنید، یک لینک در گوگل کروم باز می‌شود که اطلاعات مربوط به محصول را به شما ارائه خواهد داد. اتفاق خوشایند این است که شما می توانید برنامه اسکنر QR Code که سال ها پیش دانلود کرده و احتمالا کاملا فراموش کرده اید را از تلفن همراه خود حذف کنید.

چنانچه مشخص است، گوگل با اضافه کردن این امکان در ساختار خود، به افزایش محبوبیت QR Code ها کمک کرده است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
آیا زمان خداحافظی با Qr Code فرا رسیده است؟ 20 بهمن 1395، 16:51

[…] کروم نگه دارید، این گزینه نیز ظاهر خواهد شد. منبع: آیا زمان خداحافظی با Qr Code فرا رسیده است؟ - پلازا مگ __________________ I'm Happy, Because I DESERVED to be […]