این انیمیشن فایل های شما را قفل کرده و برای بازگردانی آنها از شما باج خواهی می‌کند
طاهره غلامیان
نویسنده:طاهره غلامیان
ارسال شده در:19 فروردین 1396، 09:27

این انیمیشن فایل های شما را قفل کرده و برای بازگردانی آنها از شما باج خواهی می‌کند

در سال 2017 حتی انیمیشن ها هم می توانند در نقش فایل های مخرب ظاهر شوند. بسیاری از افراد پس از تماشای انیمیشن Touhou Seirensen در کمال تعجب با قفل شدن فایل های کامپیوتری خود روبرو شده اند. این انیمشین پس از پخش، اقدام به انتشار بدافزار Rensenware کرده و طی آن فایل های موجود در سیستم را قفل می‌کند. برای اینکه بتوانید مجددا به فایل های خود دسترسی داشته باشید باید بازی TH12 ~ Undefined Fantastic Object را انجام داده و 200 میلیون امتیاز در سطح دیوانه یا lunatic کسب کنید.

Rensenware نام تجاری بدافزارهایی است که فایل های شما را به عنوان گروگان نگه می‌دارد و تا زمانی که به سازنده بدافزار مبلغی را به عنوان باج پرداخت نکنید، فایل های شما را آزاد نخواهد کرد.

انیمیشن

این بدافزار پس از نصب، تمام توابع کامپیوتر را قفل کرده و با پیامی به کاربر اطلاع می‌دهد که برای رفع این حالت باید چه کاری انجام دهد. بنا به گزارش سازمان FBI تا کنون قربانیان زیادی چندین میلیون دلار برای بازیابی فایل های از دست رفته خود پرداخت کرده اند. ظاهرا این یک مشکل جدی است و برای جلوگیری از آسیب ها و ضرر های بیشتری باید اقداماتی صورت گیرد.

بدافزار مذکور در ابتدا توسط یک دانش آموز کره ای برای سرگرمی ساخته شد. اما پس از مدتی دیده شد که بر روی انیمیشن ژاپنی Touhou Seirensen که در سال 2009 تولید شده، اعمال شده است. زمانی که این انیمیشن را تماشا می‌کنید در حین پخش، دختر ملوان به نام کاپیتان Murasa به شما می گوید که :« فایل هایی مانند تصاویر، موسیقی، اسناد و بعضی دیگر از فایل های سیستمی قفل شده اند، حتما می‌پرسید چگونه آنها را آزاد کنید؟ ساده است باید بازی TH12 ~ Undefined Fantastic Object را در سطح LUNATIC انجام داده و 200 میلیون امتیاز کسب کنید. امتیاز ها به صورت خودکار محاسبه خواهند شد» .

انیمیشن

این دانش آموزی کره ای اظهار داشت که : « پس از ساختن این بدافزار به عنوان یک شوخی، خسته و بی حوصله بودم و تصمیم گرفتم کمی استراحت کنم. زمانی که از خواب بیدار شدم متوجه شدم که فایل بدافزار توسط حساب کاربری من در توئیتر انتشار پیدا کرده است و سیستم های بسیاری آلوده شده اند». وی مطمئن نیست که چگونه این اتفاق افتاده و ادعا می‌کند در روند برنامه نویسی این بازی احتمالا خطایی صورت گرفته است. زمانی که از او پرسیده شد آیا در این بازی می‌توان 200 میلیون امتیاز کسب کرد پاسخ داد : «اوه خیر! این کسب این امتیاز غیر ممکن است!»

این دانش آموز پس از باخبر شدن از صدماتی که این بدافزار به افراد در سراسر جهان وارد کرده، بلافاصله نرم افزاری نوشت که تاثیر این بدافزار را خنثی خواهد کرد. وی در پیامی از تمامی افرادی که توسط بدافزار Rensenware متحمل ضرر شده اند عذرخواهی کرد و گفت که آن را تنها برای شوخی ساخته بود و تصور نمی‌کرد که چنین اتفاقی رخ دهد.

منبع kotaku

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha