ماشین‌های خودران سامسونگ وارد خیابان‌ها می‌شوند
نویسنده:بابک رنجکش
ارسال شده در:12 اردیبهشت 1396، 20:00

ماشین‌های خودران سامسونگ وارد خیابان‌ها می‌شوند

رقابت بر سر تولید ماشین خودران شلوغ‌تر می‌شود.

مدیر بخش الکترونیک سامسونگ گفت پروژه خودروی خودران خود را از بازار به خیابان‌ها خواهد آورد.

بنا به تصمیم وزارت زمین، زیرساخت و حمل و نقل کره جنوبی کمپانی سامسونگ اجازه پیدا کرد تا خودروهای خود را که از این سنسور استفاده می‌کنند در جاده‌های عمومی امتحان نمایند. بنا بر اعلام خبرگزاری‌های کره جنوبی تصویب این اجازه در روز 11 اردیبهشت یعنی دیروز اعلام شد و بر اساس تصمیم وزرا حدود بیست شرکت دیگر نیز اجازه خواهند داشت تا به طور مشابه خودروهای خودران خود را امتحان کنند.

خودران

وزیر کشور کره جنوبی در جمع خبرنگاران گفت: برای عملی شدن پروژه خودروهای خودران نیاز به همکاری بین تکنولوژی‌های مختلفی، از خودروسازی گرفته تا هوش مصنوعی و انتقال و جابجایی اطلاعات می‌باشد.

ما هنوز چیزی از خودروهای خودران سامسونگ نمیدانیم، البته به غیر از این مورد که این خودروها در واقع خودروهای شرکت خودروسازی هیوندایی هستند. توجه به این نکته به این خاطر است که برخلاف سایر شرکت‌هایی که تصمیم به تولید خودروهای خودران کرده‌اند مانند تسلا، سامسونگ تصمیم ندارد تا خودروهای خودش را از صفر بسازد، بلکه به همان صورتی که اپل تکنولوژی خودروهای خورانش را روی ماشین‌های لکسوس نصب و امتحان کرد، سامسونگ نیز تصمیم دارد تمرکز خود را روی توسعه و الصاق سنسور خودروهای شخص ثالث روی این خودروها قرار دهد و نه ساخت خودرو.

جالب توجه است که مدیر هیوندای موتورز در فوریه 2016 اجازه امتحان خودروهای خودران خودش را در جاده‌های کره جنوبی به دست آورده بود، اگرچه احتمالا این تلاشی بی ارتباط به این موضوع می‌باشد.

اما بگذارید برگردیم سراغ سامسونگ، ظاهرا آنها رقابت در بازار گوشی‌های هوشمند برای آنها کافی نیست. ورود سامسونگ به تکنولوژِی خودروهای خودران این کمپانی را در فیلدی جدید در رقابت با شرکت اپل قرار داده است.

برنامه خودروهای بدون راننده اپل اجازه تست کردن در جاده‌های کالیفرنیا را از دپارتمان وسائل نقلیه دریافت کرده است.

هنوز نفس خود را برای یک مسابقه هیجان انگیز بین ماشین‌های اپل و سامسونگ حبس نکنید.همانطور که اسلش گیر اشاره کرد، سامسونگ در حال برنامه‌ریزی برای تامین اجزاء و قطعات شرکت‌هایی است که خودروهای خودران تولید می‌کنند .

این بدان معنی است که بعید می‌باشد در آینده ماشین‌های سامسونگ را ببینیم که کودکان را از تمرین فوتبال به خانه می‌برند و یا جوان‌ترها را در شهر می‌چرخانند.

و در نهایت اینکه اگرچه شاید ما تنها دو سال با روزی که بتوانیم در ماشین خودران خود چرت بزنیم فاصله داشته باشیم، اما انتظار نداشته باشید ماشینی که شما را برای سواری های نمیشه شب می‌برد یکی از ماشین سامسونگ باشد. اگرچه این تصمیم که به سامسونگ اجازه داده شود تا سیستم‌های خودران خود را در جاده‌های همگانی کره جنوبی امتحان کند ممکن است به این معنی باشد که تکنولوژی سامسونگ به زودی نقش مهمی در این که شما سالم به خانه برسید بازی خواهد کرد.

منبع:

Mashable

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha