باج افزار به رنو و نیسان هم رحم نکرد !
نویسنده:امین پورعبدی
ارسال شده در:24 اردیبهشت 1396، 11:00

باج افزار به رنو و نیسان هم رحم نکرد !

خودرو سازی فرانسوی رنو به اولین کمپانی بزرگ فرانسوی تبدیل شد که مورد حمله باج افزار روز جمعه قرار گرفت. بر اساس گزارش ها این باج افزار 10 تا 100 رایانه رنو را در سراسر جهان آلوده کرده است. همچنین این باج افزار یکی از کارخانه های نیسان در انگلیس را مورد هدف خود قرار داد.

رنو در اثر این حمله تولیدات خود را در برخی از کارخانه‌جات (در اروپا ) متوقف کرده است. سخنگوی شرکت Renault اعلام کرد که توقف محصول تا جایی ادامه دارد که پول غرامت این حمله را پرداخت کنیم. ( برای رمزگذاری اطلاعات )

نیسان

علاوه بر این دادستان پاریس تحقیقات خود را در خصوص حمله انجام شده به رنو و سایر کارخانه‌جات احتمالی آغاز کرده است.

عملکرد این باج افزار به این شکل است که، نقطه ضعف امنیتی ویندوز را پیدا می کند و مورد حمله قرار می دهد. البته ویندوز پچی را برای این باج افزار منتشر کرده است.(یک دلیل قانع کننده دیگر که چرا باید سیستم عامل خود را به روز رسانی کنیم)

رنو نمی خواهد لیستی از سایت هایی که مورد حمله سایبری قرار گرفته است را منتشر کند.کارخانه Sandouville در فرانسه یکی از کارخانه های رنو است که تعطیل شده.

به نظر می رسد که به کارخانه نیسان ( در ساندرلند انگلیس ) هم رحم نشده و مورد حمله این باج افزار قرار گرفته است. این حمله باعث شده که تولیدات این کارخانه متوقف شود.البته سخنگوی نیسان خبر توقف کارخانه را تایید نکرده، او فقط اعلام کرد که این کارخانه مورد حمله قرار گرفته است.

این کارخانه محصولاتی همچون Nissan Leaf،  Qashqai، Note Juke ،Infiniti Q30 ،QX30 را تولید می کند.

سخنگوی رنو تاکید کرد ” اقدامات پیشگیرانه در دستور کار قرار گرفته است.” امیدواریم این اقدامات پیشگیرانه شامل به روز رسانی ویندوز ( که از 2 ماه قبل منتشر شده ) هم باشد.

منبع: Jalopnik

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha