با یک کلیک ساده خانه خود را هوشمند کنید
طاهره غلامیان
نویسنده:طاهره غلامیان
ارسال شده در:25 اردیبهشت 1396، 20:10

با یک کلیک ساده خانه خود را هوشمند کنید

محققان کارنگی ملون یک سنسور جدید در ابعاد بزرگ تولید کرده اند که می تواند به راحتی خانه شما را هوشمند کند. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است: دو شاخه را به پریز وصل کنید!

اگر یک خانه هوشمند دارید و یا به فکر هوشمند کردن خانه خود هستید، احتمالا می‌دانید که چه هزینه زیادی باید صرف کنید. در درجه اول نیاز به یک اینترنت پرسرعت دارید تا بتواند گجت های هوشمند شما را بدون افت سرعت با هم در یک شبکه قرار دهد. یا اینکه مجبورید برای هر گجت یک سنسور تهیه کنید. که این کار واقعا ظاهر منزل شما را تحت تاثیر قرار داده و فضای شلوغ و ناخوشایندی را خواهد ساخت.

هوشمند

محققان دانشگاه کارنگی ملون یک سنسور هوشمند ساخته اند که می تواند در نقش یک هاب عمل کند. این هاب توانایی مدیریت و ایجاد هماهنگی بین تمامی گجت های هوشمند را دارد و تنها کاری که نیاز است انجام دهید اینست که دوشاخه سنسور را به یک پورت USB روی دیوار وصل کنید.

این واقعا شگفت انگیز است که تنها با یک سنسور بتوانید تمامی سنسور های گجت های هوشمند را مدیریت کنید. همچنین یک مانیتور برای مشاهده و بررسی آنچه در حال انجام است در سنسور در نظر گرفته شده است.

بزرگترین نقطه ضعف این سنسور هوشمند، عدم امکان کنترل راه دور گجت های هوشمند است.

بزرگترین نقطه ضعف این سنسور هوشمند اینست که در حالیکه می‌توانید گجت های خود را به راحتی توسط آن کنترل کنید اما امکان کنترل راه دور این سنسور ها وجود ندارد.

این سنسور هنوز در حد یک نمونه است و فعلا تجاری نشده است. احتمال اینکه به زودی آن را در دست افراد ببینید بسیار کم است. اما نمی توان منکر این شد که آمدن چنین سنسوری بسیار در راحتی خانه های هوشمند موثر است.

منبع androidauthority

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha