Facebook Live ویژگی های جدیدی در مکالمه زنده با دوستان تان ارائه می کند
نویسنده:بهرنگ رجبی
ارسال شده در:03 خرداد 1396، 15:14

Facebook Live ویژگی های جدیدی در مکالمه زنده با دوستان تان ارائه می کند

اگر شما هم از کاربران Facebook Live هستید، بد نیست که  با چند ویژگی جدید آن آشنا شوید. امروز فیسبوک اعلام کرد که در حال اضافه کردن قابلیت جدید مکالمه زنده و افزایش دسترسی به آن می باشد که هر کدام از آنها قابلیت های بیشتری  را برای شما هنگام مکالمه زنده با دوستان تان فراهم می‌کنند.  این مکالمه زنده به شما اجازه می‌دهد که وارد یک گفتگوی خصوصی با دوستان خود شوید و همزمان با یکدیگر به تماشای یک برنامه زنده بپردازید.

البته  نسخه آزمایشی آن در حال حاضر تنها برای برخی از کاربران بعضی از کشورها  قابل اجرا می‌باشد. قابلیت Live With مدتی است که مورد استفاده قرار می گیرد، اما تاکنون در دسترس عموم مردم قرار نگرفته است. خبر خوب این است  که  در حال حاضر این قابلیت در حال گسترش برای استفاده همه گان می باشد، اما فعلاً استفاده از آن محدود به سیستم عامل iOS  است.

Facebook Live

فیسبوک امسال آپدیت ها و ویژگی های جدید شگفت آوری را برای پلتفرم های مختلف خود عرضه کرده است. به نظر می‌رسد که اکثر این ویژگی ها بر روی پیام رسان ها متمرکز شده اند. اما از آنجا که سال گذشته Facebook Live فقط بر روی سیستم عامل اندروید قابل اجرا بود، زیاد جای تعجب نیست که فیسبوک در تلاش باشد تا بفهمد که این پلتفرم به چه ابزارهایی نیاز دارد. نمی توان گفت که مردم در همه نقاط جهان از فیسبوک استفاده می‌کنند، اما با توجه به وجود ابزارهای مختلف ارتباطی که غول‌های رسانه‌ای جهان برای ارتباط راحت تر کاربران خود ارائه می دهند، پلتفرم مکالمه تصویری Facebook Live می تواند بی نهایت مفید باشد.

گفتگوی زنده با دوستان ابزار زیاد پیچیده ای نیست. مثلاً در گذشته  زمانی که در حال تماشای یک مسابقه زنده بودید،  می توانستید در پلتفرم‌های گفتگو با مردم سراسر جهان چت کنید و یا از طریق روشهای دیگری با دوستان خود که شاید کیلومترها از شما فاصله داشتند، ارتباط برقرار کنید. امروزه اگر با گروهی از دوستان خود در حال تماشای یک مسابقه زنده باشید، قادر خواهید بود که در طول پخش زنده با آنها وارد یک گفتگوی خصوصی شوید.

حتی نیازی نیست  که برای انجام این کار از سرویس دیگر استفاده کنید یا نگران از دست دادن ارتباط خود در شبکه عمومی باشید. ارتباط  شما با شخص مورد نظر حتی  پس از اتمام برنامه زنده نیز قطع نخواهد شد. اگر شما و دوستان تان همیشه به تماشای یک برنامه زنده مشترک می پردازید، این قابلیت می تواند واقعاً برای شما مفید باشد.

Facebook Live

Live With مدتی است که مورد توجه مردم  قرار گرفته است. هرچند که  تا همین چند وقت پیش همه نمی‌توانستند از آن استفاده کنند  و استفاده از آن برای عموم مردم بسیار محدود بود. Live With  شما و دوستان تان را قادر می‌سازد تا از قابلیت تصویر در تصویر (picture-in-picture) در طول پخش زنده استفاده کنید.  بنابراین می توانید همزمان چهره‌ی بیش از یک نفر را ببینید. این موضوع می تواند برای مواردی همچون مصاحبه های عمومی، بیانیه های عمومی  و یا سایر نیازمندی هایی که مربوط به یک گفتگوی عمومی می شود، بسیار مفید باشد.

متاسفانه این قابلیت فعلاً فقط برای iOS   فعال است، اما بعید به نظر می رسد که اندروید در آینده نسبت به این موضوع بی توجه بماند. شرکت  فیسبوک با ایجاد این ویژگی های جدید به دنبال فریب دادن ما نیست. شما می‌توانید این شرکت  و محصولات مختلف آن را دوست داشته باشید یا از آن متنفر باشید. گذشته از نقطه نظر ما در این مورد، شرکت فیسبوک و توسعه دهندگان آن با کار و فعالیتی باورنکردنی  در این راستا در حال فعالیت می باشند. تمام این ویژگی های جدید برای افرادی که در استفاده از پلتفرم های اجتماعی فیسبوک سرمایه گذاری کرده اند، بسیار مفید خواهد بود.

منبع androidpolice

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha