هوش مصنوعی گوگل ملقب به Alpha Go قهرمان جهانی Go را دوباره شکست داد
نویسنده:بابک رنجکش
ارسال شده در:04 خرداد 1396، 15:08

هوش مصنوعی گوگل ملقب به Alpha Go قهرمان جهانی Go را دوباره شکست داد

هوش مصنوعی Alpha Go محصول شرکت گوگل برای دومین بار متوالی موفق شد قهرمان جهانی بازی Go را شکست دهد.

از آنجایی که تنها یک مسابقه از مجموع سه مسابقه باقی مانده است در نتیجه، Alpha Go این سری مسابقه کوچک را که از تاریخ 23 می و به مدت چهار روز در شهر ووژن چین برگذار شد را برنده شده است و کی جیه (ke jie) تنها می تواند امیدوار باشد تا مسابقه آخر را برده و نتیجه 1:2 را کسب کند.

Alpha Go

بر اساس گزارشات بازی کی جیه در بعضی نقاط بی نقص بوده ولی در نهایت این خوب بازی کردن کافی نبود. اگرچه Alpha Go رسما به عنوان یک بازیکن واقعی در لیست بهترین های بازی Go حضور ندارد اما باید اعتراف کنیم که یک هوش مصنوعی توانست مهارت های انسانی را در این بازی شکست دهد.

Alpha Go پیش از این در سال 2016 با شکست بازیکن و قهرمان چند دوره بازی Go لی سدول (Lee Sedol) (که در حال حاضر رتبه هفت را به خود اختصاص داده) را با نتیجه 4:1 شکست دهد. همچنین پیش از آن در سال 2015 موفق شده بود قهرمان اروپا را با نتیجه 5:0 شکست دهد. این نتایج این فکر را در ذهن ایجاد می کند که با توجه به پیچیدگی های بازی Go انسان توانایی شکست دادن این هوش مصنوعی را ندارد.

Alpha Go

این سری مسابقات تا دو روز دیگر ادامه خواهد داشت، در روز 26 می Alpha Go در یک جفت مسابقه شرکت می کند که در آن به ترکیب توانایی های این هوش مصنوعی با انسان می پردازند و باید سعی کند در آن مسابقه تیم مقابل را که پنج بازیکن حرفه Go دارد شکست دهد.

منبع:

mashable

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha