چگونه اعلانات را در اندروید مدیریت کنیم ؟
نویسنده:امین پورعبدی
ارسال شده در:10 خرداد 1396، 09:30

چگونه اعلانات را در اندروید مدیریت کنیم ؟

تلفن های هوشمند بهترین وسایلی هستند تا ما را به جهان پیرامونمان خود متصل کنند. اما  شاید بعضی اوقات در این رابطه و در فرستادن اعلانات به ما زیاده روی کرده اند . این اعلانات بیشتر مواقع مفید هستند اما بعضی اوقات دیگر زیاد از حد ما را آگاه می کنند. اما نگران نباشید چون اندروید برای این مشکل راه حلی داده است. در ادامه بخوانید که چگونه می توان notification تلفن همراه را مدیریت کرد.

چرا باید اعلانات خود را مدیریت کنید

با افزایش چشمگیر نرم افزار ها برای تلفن های همراه ( که روز به روز هم زیاد تر می شوند ) نیاز است که ما اعلان های خود را مدیریت کنیم . نرم افزار هایی مانند فیس بوک، واتساپ، پیام های متنی، اسنپ چت و نرم افزار های خبری ممکن است باعث شوند که شما هر چند دقیقه یک اعلان داشته باشید. شما سریعا متوجه می شوید که بیشتر این ها اصلا برای شما مفید نبوده اند. پس مدیریت این اعلانات نه تنها برای شما آرامش میاورد بلکه دیگر باعث نمی شود که هر 3 دقیقه یکبار تلفن همراه خود را نگاه کنید.

موقتا تمام اعلانات را خاموش کنید

همچون سیستم عامل اپل ، Android Marshmallow 6.0 ( به بالا ) قابلیت ” مزاحم نشوید ” ” Do not disturb ” را به سیستم عامل خود اضافه کرده است که با فعال کردن آن دیگر تلفن همراه شما نه زنگ می خورد و نه به لرزش در می آید. شما می توانید تمام اعلانات خود را خاموش کنید و فقط برخی از موارد خاص و یا تماس از افرادی خاص را فعال کنید.

این notifications به گوشی شما فرستاده می شود اما مزاحم شما نمی شوند زیرا تلفن همراه شما در حالت بی صدا است و حتی صفحه نمایش هم روشن نمی شود.

حالا چگونه ” مزاحم نشوید ” ” Do not disturb ” را در Android Marshmallow و سیستم عامل های بالاتر فعال کنید

به تنظیمات بروید و گزینه ی صدا و اعلانات را انتخاب کنید (Sound & notification) و سپس” مزاحم نشوید ” ” Do not disturb ” را انتخاب کنید. شما می توانید این بخش را نیز ویرایش کنید ( مثلا کدام اعلانات برای شما فعال شود )

برای فعال کردن  Do not disturb دو بار منو تنظیمات را از بالا صفحه به پایین بکشید و آیکون Do not disturb را فعال کنید. وقتی این قابلیت فعال شد شما می توانید به آن دستورات لازم را بدهید . مثلا برنامه زمانی ، کاملا گوشی بی صدا باشد ، فقط زنگ ساعت فعال باشد.

شما می توانید Do not disturb را در زمان مشخصی تنظیم کنید تا فعال شود. در تنظیمان آن بخش زمان را انتخاب کنید و حالت فعال شدن خودکار را روشن کنید.

 

چگونه اعلانات را در Android Lollipop ( و مدل های قدیمی تر ) مدیریت کنیم

اگر سیستم عامل تلفن همراه شما  Android Lollipop  و یا مدل های قدیمی تر است می توانید هر گونه مزاحمت را غیر فعال کنید.

برای این کار صدا را کم یا زیاد کنید تا منو آن ظاهر شود.

2 راه وجود دارد که notifications را خاموش کنیم.

اولویت بندی : شما فقط اعلانات مهم مثل زنگ ساعت را فعال می کنید. شما می توانید تصمیم بگیرید که اولویت شما چه خواهد بود. باید گفت که وقتی شما اعلانات خود را محدود می کنید فقط اعلانات آنهایی را که مشخص کردید را دریافت خواهید کرد.

برای این کار به تنظیمات بروید –  صدا و اعلانات (Sound & notification) – وقفه (Interruption ) و سپس اعلاناتی را که می خواهید فعال باشد را انتخاب کنید.

هیچ یک (None): وقتی این حالت فعال باشد تمام notification خاموش خواهند شد و شما هیچ اعلانی را دریافت نمی کنید.

اعلانات را به برخی برنامه ها محدود کنید

برخی از افراد دوست دارند که فقط از برخی نرم افزار های محدود اعلان دریافت کنند. Lollipop به شما اجازه کنترل محدودی را می دهد اما Marshmallow  یک گام رو به جلو برداشته است و به شما اجازه ویرایش بیشتر می دهد . برای این کار کافیست به تنظیمات بروید –  صدا و اعلانات (Sound & notification) – اعلانات برنامه ها (App notifications)  و در این قسمت شما می توانید به صورت مجزا notification نرم افزار ها را مدیریت کنید. این بهترین راهی بود تا شما هر 2 دقیقه یکبار گوشی خود را نگاه نکنید

چگونه به صورت مجزا اعلانات نرم افزار ها را مدیریت کنید در Android Marshmallow 6.0 ( به بالا )

چگونه به صورت مجزا اعلانات نرم افزار ها را مدیریت کنید در Android Lollipop ( و مدل های قدیمی تر 

منبع: androidpit

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha