موتور سیکلت ها با این سیستم هوشمند می شوند
طاهره غلامیان
نویسنده:طاهره غلامیان
ارسال شده در:13 خرداد 1396، 14:45

موتور سیکلت ها با این سیستم هوشمند می شوند

یک شرکت سوئدی سیستمی هوشمند متشکل از سه بخش برای موتورسیکلت ، دوچرخه و اسکوتر سواران ساخته است. این سیستم علاوه برردیابی کاربر تماس های وارده و سرعت غیر مجاز را نیز هشدار می دهد.

شرکت سوئدی LIVI Technology گجت هایی برای هوشمندسازی دوچرخه، موتورسیکلت و اسکوتر ساخته که کار با آنها ساده باشد. این سیستم GObyLIVI نام گرفته است. GObyLIVII شامل سه بخش است؛ یک ماژول GOMINI که روی دسته موتورسیلکت سوار می شود، بخش وایرلس GOHEADSET و یک کلاه ایمنی GOHELMET.

هوشمند

بخش GOMINI به وسیله بلوتوث با تلفن هوشمند کاربر متصل می شود. صفحه نمایش این دستگاه تماس های وارده، تغییر آهنگ مورد نظر، کمک به جهت یابی یا دریافت نوتیفیکیشن ها را به کاربر نشان دهد.این بخش با یک بار شارژ، می تواند ۶ ساعت کار کند.

هنگامیکه تلفن همراه داخل کیف یا جیب کاربر باشد، می توان از GOHEADSET استفاده کرد. این بخش طراحی جمع و جوری دارد، به همین دلیل می توان آن را زیر کلاه ایمنی استفاده کرد.

هرچند این هدست در کلاه های ایمنی معمولی نیز قابل استفاده است اما شرکت سوئدی GOHELMET را مخصوص آن طراحی کرده است. داخل این کلاه ایمنی ورودی های مختلفی وجود دارد.

هوشمند

همراه این مجموعه یک اپلیکیشن اندورید یا iOS وجود دارد که با هدست و GOMINI همخوانی دارد. این برنامه مسیر فرد را ردیابی می کند و پیام های هشداری درباره وضعیت جاده، ترافیک، سرعت غیر مجاز برای کاربر ارسال می کند. همچنین اگر او تصادف کند، حسگرهای هوشمند نوتیفیکیشن های اضطراری را ارسال می کنند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha