عدم پشتیبانی مایکروسافت از برنامه های قدیمی ویندوز فون
نویسنده:بهرنگ رجبی
ارسال شده در:13 خرداد 1396، 21:00

عدم پشتیبانی مایکروسافت از برنامه های قدیمی ویندوز فون

مایکروسافت  در نسخه آینده ویندوز 10 موبایل، دیگر از برنامه های ویندوز فون قدیمی پشتیبانی نخواهد کرد. این نرم افزار های قدیمی ویندوز فون که به برنامه های Silverlight معروف هستند،  در نسخه های بعدی ویندوز 10 موبایل،  دیگر کار نخواهند کرد. در حال حاضر مایکروسافت پشتیبانی خود را برای برنامه های Silverlight از ویندوز 10 موبایل قطع کرده است. بنابراین وقتی کاربران اقدام به باز کردنِ یک برنامه Silverlight می کنند، با چنین اخطاری مواجه می شوند: “برنامه های Silverlight دیگر در این نسخه از ویندوز پشتیبانی نمی شوند!”

البته این احتمال هم وجود دارد که دستگاه های کنونیِ ویندوز فون همچنان قادر باشند که یکبار دیگر برنامه های Silverlight را بر روی این نسخه جدید از ویندوز 10 موبایل اجرا کنند. هرچند که این موضوع هنوز به صورت رسمی تائید نشده است.

بسیاری از برنامه هایی که برای ویندوز فون ساخته شده اند، جزء برنامه های Silverlight هستند، هرچند که زود به زود آپدیت نمی شوند. یکی از محبوب ترین برنامه های Silverlight بدون شک WhatsApp است و عدم پشتیبانی مایکروسافت از برنامه های  Silverlight باعث می شود که در نسخه آینده ویندوز 10 تلفن همراه،  نرم افزار WhatsApp غیر قابل استفاده شود. مگر اینکه فیس بوک که توسعه دهنده‌ی برنامه‌ی WhatsApp  است، یک بستر نرم افزاری جهانیِ جدید را برای این سرویس منتشر کند.

می توان گفت که از لحاظ فنی حذف پشتیبانی Silverlight چیز خوبی برای آینده ویندوز 10 بر روی دستگاه های تلفن همراه است. به خصوص در این برهه از زمان  که Silverlight دیگر تقریباً قدیمی شده است. مایکروسافت بیشتر ترجیح می دهد در زمینه بسترهای نرم افزاری ویندوزی در سطح جهانی سرمایه گذاری کند تا اینکه منابع خود را با حمایت از Silverlight هدر دهد. توجه به این نکته بسیار مهم است که حذف پشتیبانی  برنامه های Silverlight با راه اندازی مجدد کسب و کار تلفن همراه  شرکت مایکروسافت ارتباط  دارد. بنابراین مطمئناً این موضوع  در آینده بسیار جالب تر خواهد شد.

منبع mspoweruser

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha