آیا اپل این تکنولوژی بزرگ را زنده می کند ؟
نویسنده:امین پورعبدی
ارسال شده در:16 خرداد 1396، 09:00

آیا اپل این تکنولوژی بزرگ را زنده می کند ؟

به یاد دارید که از کد های QR به عنوان تکنولوژی برتر آینده نام می بردند؟ مثلا در آمریکا شما در بیلبورد ها ، کارت های تجاری و هرجایی که فکرش را بکنید می توانستید این کد ها را ببینید. قرار بود این دستگاه ها راه استفاده از گوشی هایمان را تغییر دهند. اما این تکنولوژی ( در آمریکا ) کاربردی نبود دلیل اصلی آن هم این بود که کاربران برای استفاده از این تکتولوژی باید یک برنامه مجزا را دانلود می کردند تا بتوانند این کد را اسکن کنند و همچنین کل سیستم هم دست و پا شکسته کار می کرد.

اما بر اساس گزارش ها در توییتر به QR ها یک شانس دوباره داده شده است، زیرا ورژن بتا iOS 11 این قابلیت را دارد تا با استفاده از دوربین تلفن همراه بتوان این کد ها را خواند. این بدان معناست که کاربران اپل می توانند دوربین خود را باز کنند ، دوربین را به سمت کد ها بگیرند و URL کد مورد نظر را دریافت کنند.

عکس زیر را نگاه کنید تا ببینید این قابلیت جدید در عمل چگونه است. البته ممکن است این قابلیت بهتر شود ( یا به طور کلی برداشته شود ) اما این تجهیزات جدید اپل همانند شعار ساده سازی آنها می باشد و به احتمال زیاد این تکنولوژی پیچیده تر از این نشود.

شما در تنظیمات می توانید این قابلیت را خاموش کنید اما به صورت پیش فرض این قابلیت فعال است. استفاده از QR بسیار ساده است و یک راه بسیار خوب برای دریافت URL می باشد ( به جای آنکه آن را دستی وارد کنیم ) استفاده از این کد ها روز به روز در حال افزایش است و اپل راهی جز قرار دادن این تکنولوژی در استاندارهای خود نداشته است.

حالا باید دید این کد ها در کشور هایی که کم کاربرد است ( مثل آمریکا ) می تواند بازگشت شکوهمندانه ای داشته باشد یا نه. بازاریابان ، اگر صدای ما را می شنوید لطفا آن را در تی شرت های خود استفاده نکنید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha