کاربردهای باورنکردنی شبکه‌ی وای فای
نویسنده:بهرنگ رجبی
ارسال شده در:30 خرداد 1396، 12:00

کاربردهای باورنکردنی شبکه‌ی وای فای

همه ما می دانیم که شبکه‌ی وای فای کاربرد های بسیار زیادی دارد. روزانه اکثر مردم جهان در حال تبادل اطلاعات از طریق آن هستند. اما امروز می خواهیم یکی از جدیدترین کاربردهای شبکه‌ی وای فای را به شما معرفی کنیم که شاید تا به حال چیزی در مورد آن نشنیده باشید. به تازگی مشخص شده است که شبکه‌ی وای فای کاربرد هایی بیش از به اشتراک گذاشتن GIF های مختلف با دوستان مان دارد! محققان در آزمایشگاه Mostofi دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا سیستمی را طراحی کرده اند که می توان با استفاده از آن و از طریق دو هواپیمای بدون سرنشین و شبکه‌ی وای فای داخل ساختمان ها را رویت کرد.

برای این کار هر کدام از این هواپیما های بدون سرنشین (پهپاد)  مجهز به فرستنده ها و گیرنده های وای فای هستند و در کنار ساختمان مورد نظر پرواز می کنند. سپس یکی از این پهپاد ها سیگنال وای فای را ارسال می کند و همزمان پهپاد دیگر سیگنال ارسال شده را دریافت می کند. با استفاده از ریاضیات پیشرفته این اطلاعات ارسالی تبدیل به یک تصویر سه بُعدی از داخل ساختمان با نتایج قابل توجهی می شود.

کاربردهای باورنکردنی شبکه‌ی وای فای

آزمایشگاه Mostofi در استفاده از امواج رادیویی برای عبور از دیوارها بی سابقه نیست. این آزمایشگاه در سال 2010 اولین تصویربرداری خود از طریق شبکه وای فای را ارائه داد.  پروفسور یاسامین مستوفی از دانشگاه سانتا باربارا می گوید: “با این وجود امکان تصویربرداری از داخل دیوار در مناطق واقعی به علت افزایش قابل توجهی از ناشناخته ها، هنوز موضوعی چالش بر انگیز است”.

این تحقیق می تواند به گروه های واکنش اضطراری کمک کند تا در ماموریت های حساس و خطرناک خود بدون به خطر انداختن جان مامورین، داخل ساختمان را پاکسازی کنند. این آزمایشگاه همچنین اعلام کرده است که این فناوری می تواند در زمینه های باستان شناسی و ساختمان سازی هم مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: engadget

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha