وان‌پلاس 5 و لرزشگیر نامناسب فیلمبرداری 4K؟
محمد قربانی
نویسنده:محمد قربانی
ارسال شده در:02 تیر 1396، 21:00

وان‌پلاس 5 و لرزشگیر نامناسب فیلمبرداری 4K؟

پیش از رونمایی از گوشی وان‌ پلاس 5، شرکت وان‌ پلاس اعلام کرد که بر بهبود پرچمدار جدیدش به‌خصوص ازحیث دوربین متمرکز شده است. درحالی که ایده استفاده از دوربین دوتایی راه‌حل خوبی به نظر می‌آمد ولی به‌نظر می‌رسد در واقعیت آن‌چنان هم خوب پیش نرفته است.

باتوجه به ویئوهای ثبت شده با این دوربین‌ها که به‌صورت آنلاین هم موجود است، به نظر می‌رسد زمانی که حرف از تثبیت‌کننده تصویر در ضبط ویدئو درمیان باشد این گوشی آن‌چنان هم عملکرد خوبی ندارد. در آزمایشی که به صورت همزمان روی دوربین وان‌پلاس 5 و آیفون 7 پلاس صورت گرفت تفاوت‌ها کاملاً مشهود است. در مقایسه کامل دیگری که توسط کانال SuperSaf TV انجام شده و همه جوانب دوربین‌های این دو گوشی را درنظر گرفته است کیفیت تثبیت‌کننده تصویر آیفون هنگام استفاده در حالت 4K کاملاً مشخص است. اگر بخواهیم جانب انصاف را رعایت کنیم این آزمایش آنچنان هم دارای شرایط برابری نبوده، چرا که آیفون از تثبیت‌کننده تصویر اُپتیکال (OIS) استفاده می‌کند درحالی‌که وان‌پلاس بر تثبیت‌کننده تصویر الکترونیک (EIS) متکی است.

در آزمایش دیگری که توسط وب‌سایت Recombu انجام گرفته مشاهده می‌کنیم که 4K گوشی وان‌پلاس آن‌چیزی نیست که شرکت تولیدکننده قبل از عرضه گوشی و در تبلغاتش به آن می‌بالید.

درحالی که شواهد بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهد وان‌پلاس 5 دارای تثبیت‌کننده تصویر ضعیفی هنگام ثبت ویدئوهای 4K است، این را نیز باید درنظر داشته باشیم که مسائل زیادی در این زمینه دخیل‌اند. برای مثال از آن‌جایی‌که وان‌پلاس 5 هنوز برای استفاده عموم به بازار نیامده، ویدئوهای منتشر شده ممکن است با گوشی‌هایی که پیش از عرضه عمومی به بازار آمده ضبط شده باشند. همچنین بسیاری از این گوشی‌ها ممکن است توسط شرکت‌های رقیب وان‌پلاس آزمایش شده باشند و قابلیت 4K در آن‌ها هنگام فیلمبرداری در حالت خاموش باشد. همه این دلایل می‌تواند نشان دهنده این باشد که عملکرد قابلیت 4K دوربین‌ گوشی‌های وان‌پلاس 5 ممکن است همان‌گونه باشد که شرکت سازنده اعلام کرده است.

خوشبختانه اگر چنین مشکلی به‌دلیل مشکلات نرم‌افزاری باشد وان‌پلاس قادر خواهد بود تا آن را بهبود بخشد. همه می‌دانیم که تثبیت‌کننده تصویر الکترونیک از تثبیت‌کننده تصویر اُپتیکال ضعیف‌تر است ولی در دوربین گوشی‌هایی مانند Pixel XL گوگل شاهد عملکرد خوب آن بودیم.

منبع: neowin

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha