با استفاده از V2V در آینده نزدیک ماشین ها با هم حرف خواهند زد
نویسنده:امین پورعبدی
ارسال شده در:04 تیر 1396، 09:00

با استفاده از V2V در آینده نزدیک ماشین ها با هم حرف خواهند زد

بیشتر ماشین های خودران فعلی متکی به دوربین ها، رادار و لیدارها هستند. این سنسورها نقش چشم را برای ماشین ایفا می کنند و تقلیدی هستند از آنچه که انسان در هنگام رانندگی می بیند.اما دانشگاه میشیگان بر روی پروژه ای به نام V2V یا ارتباط بین ماشین ها کار می کند.که حتی آنها به این موضوع پی بردند که با استفاده از این روش امنیت کاربران بیشتر خواهد شد.

V2V از طریق اتصال بی سیم اطلاعاتی نظیر مکان،سرعت و مسیر حرکتی را در زمان بسیار کم دریافت می کند. V2V می تواند، 10 پیام را در ثانیه بفرستد. این ارتباط این اجازه را به ماشین ها می دهد تا فراتر از آنچه که آنها پیش رویشان است ببینند. ( مثلا چراغ قرمز را احساس کنند و یا وقتی به یک علامت توقف بر می خورند به صورت خودکار بایستند.)

همچنین این گروه دانشگاهی یک سیستم واقعیت افزوده جدید را بر روی V2V امتحان کردند. آنها یک وسیله نقلیه مجازی ساختند که می تواند با تکنولوژی نمونه های اولیه آزمایش آنها ارتباط برقرار کند. این موضوع این اجازه را به آنها می دهد تا ببینید آیا آزمایش این تکنولوژی مفید است و یا برای دنیای واقعی خطرناک خواهد بود.

برای دستیابی به این تکنولوژی، باید بر روی تعداد زیادی از ماشین ها و زیر ساخت ها ( مثل چراغ راهنمایی ها ) V2V  نصب شود تا بتوان این تکنولوژی را عملی کرد.به هر حال هر چیزی که باعث شود ما امن تر باشیم یک موهبت است ، پس بسیار جالب خواهد بود که ببینیم این تکنولوژی به کدام سمت خواهد رفت.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5

مـــطالب مــــرتبط

دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha