ویندوز 10 نصب آخرین بروز رسانی خود را به کاربرانش یادآوری می کند
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:12 تیر 1396، 10:30

ویندوز 10 نصب آخرین بروز رسانی خود را به کاربرانش یادآوری می کند

مایکروسافت در تلاش است تا دچار بحران مالی که ممکن است در آستانه آن باشد، نشود.

آیا شما هم از کاربران نسخه اصلی ویندوز 10 هستید؟ شرکت مایکروسافت این غول نرم افزاری به کاربران خود اعلان هایی را ارسال می کند و خبر از به روز رسانی نسخه 1507 ویندوز 10 را می دهد. کاربرانی که هنوز از نسخه 1507 ویندوز 10 اصلی استفاده می کنند اگر ویندوز خود را به روز رسانی نکنند، هشدار « پایان سرویس دهی » شرکت مایکروسافت را دریافت می کنند و این بدین معنی است که این شرکت در مورد حفره های امنیتی ویندوز 10 هیچ مسئولیتی را قبول نمی کند و عملا کاربران ویندوز 10 که سیستم آنها به روز نشده است در خطر هک های امنیتی قرار دارند.

شرکت مایکروسافت برای ارتقا و به روز رسانی ویندوز 10 مسیر ساده ای را برای کاربران مهیا ساخته است و با کلیک بر روی لینک Creators Update  می توانند ویندوز 10 نسخه 1507 خود را به روز رسانی کنند.

البته برخی کاربران علاقه ای به به روز رسانی ویندوز خود ندارند ولی اقدام شرکت مایکروسافت آنها را مجبور می کند تا سیستم خود را به روز کنند. برخی کاربران تصور می کنند لزومی به آپدیت ویندوز نیست در حالی که پیغام به روز رسانی برای آنها به صورت یک هشدار از سوی شرکت مایکروسافت ارسال می شود.

البته به نظر می رسد نسخه های قدیمی ویندوز بیشتر در معرض حملات سایبری هستند و این شرکت با ارتقا سیستم خود می خواهد خطر حمله های سایبری را به حداقل برساند و نمی خواهد شاهد فاجعه ای بزرگ در مورد سیستم های ویندوز خود شود. البته  آمارها نشان می دهد که کاربران ویندوز 10 نسخه 1507 هنوز به تصمیم جدی در مورد به روز رسانی ویندوز خود نرسیده اند. طبیعی است که اگر کامپیوتر شما به خوبی کار می کند و در معرض حملات سایبری نیز قرار ندارد شما هم لزومی برای به روز رسانی سیستم خود نمی بینید. هر چند کاربرانی هم هستند که از بروز رسانی هایی که امنیت سیستم را بالا می برد استقبال می کنند و از حمله های سایبری سپاسگزار هستند که باعث ارتقا سیستم آنها می شود.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha