افزایش قابل توجه امکانات سوپرگروه‌ها در نسخه 4.1 تلگرام
نویسنده:ندیم نجم آبادی
ارسال شده در:12 تیر 1396، 10:00

افزایش قابل توجه امکانات سوپرگروه‌ها در نسخه 4.1 تلگرام

طی چند روز گذشته نسخه 4.1 تلگرام با تمرکز بر روی افزودن امکاناتی به سوپرگروه‌ها انتشار یافت. یکی از این امکانات به تعداد اعضای سوپرگروه‌ها مربوط می‌شود که در این نسخه سقف تعداد اعضا از 5 هزار نفر به 10 هزار نفر افزایش یافته است. به علاوه از این پس ادمین‌ها دست بازتری برای کنترل گروه و اعضای آن خواهند داشت. همچنین در نسخه جدید تلگرام برای iOS بهینه‌سازی‌هایی جهت به اشتراک گذاری و کاربرد هر چه بهتر فن آوری لمس سه بعدی (3D Touch) گوشی‌های آیفون صورت گرفته است. نسخه 4.1 تلگرام برای کاربران اندرویدی از سیستم پرداخت Android Pay در ربات ها نیز پشتیبانی می‌کند.

اما با افزایش سقف اعضای سوپرگروه‌ها به 10 هزار نفر کنترل چنین گروه‌های عظیمی با این تعداد عضو برای ادمین‌ها بسیار مشکل خواهد شد و احتمالاً نیاز به جذب ادمین‌های بیشتری احساس می‌شود. از طرفی ممکن است گردانندگان یک گروه تمایلی به اعطای اختیارات تام به ادمین‌های جدید نداشته باشند. به همین دلیل در این نسخه از تلگرام امکان دادن اختیارات محدود به ادمین‌ها وجود دارد. به عنوان مثال اعطای اختیاراتی از قبیل امکان تغییر پروفایل گروه، حذف پیام‌های ارسالی، بن کردن اعضا، پین کردن پیام‌ها و افزودن ادمین‌های جدید به تصمیم ادمین‌های اصلی بستگی خواهد داشت.

نسخه 4.1 تلگرام

همچنین جهت جلوگیری از تبدیل چنین گروه‌های شلوغی به یک آشفته بازار، می توانید فعالیت اعضا را نیز به نحو دلخواه خود محدود نمایید و به برخی اعضا تنها امکان مشاهده مطالب به اشتراک گذاری شده را بدهید و به برخی دیگر امتیازاتی چون امکان ارسال مدیا، استیکر، جیف، لینک یا غیره را ببخشید.

به منظور آگاهی از نحوه فعالیت سایر ادمین‌ها نیز در نسخه 4.1 تلگرام بخش جدیدی ایجاد شده است که کلیه فعالیتهای صورت گرفته‌ی 48 ساعت اخیر در گروه را برای ادمینهای اصلی به نمایش می‌گذارد.

از دیگر امکانات قابل ذکر و جدید تلگرام  بخش Proxy است که کاربران می‌توانند از منوی کشویی سمت چپ و مسیر Setting > Data and Storage وارد آن بخش شده و تنظیمات مربوطه را انجام دهند.

منبع: neowin

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha