ایرپاد ۲ اپل سلامتی شما را زیر نظر خواهد گرفت
محمد قربانی
نویسنده:محمد قربانی
ارسال شده در:14 تیر 1396، 19:00

ایرپاد ۲ اپل سلامتی شما را زیر نظر خواهد گرفت

ایرپاد ۲ شاید به جز پخش موسیقی قادر به دنبال کردن فعالیت‌های ورزشی شما هم باشد. اپل اختراعی برای نسل بعدی ایرپادها به ثبت رسانده که ممکن است بدین معنا باشد که این هدفون‌های بی‌سیم از این پس به صورت مستقل عمل پیگیری فعالیت‌های ورزشی را انجام خواهند داد.
اگرچه استفاده از حسگرهای بیومتریک چیز تازه‌ای نیست و جَبرا الیت اسپورتز از این قابلیت در هدفون‌های خود بهره برده ولی خبر استفاده اپل از این فناوری در ایرپاد  جدید هیجان‌انگیز است.
طبق پرونده ثبت اختراعی که توسط وب‌سایت پتنتلی اپل منتشر شده حسگرهای به کار رفته در ایرپاد تنها به حسگرهای سنجش ضربان قلب محدود نمی‌شوند. به نظر می‌رسد اپل نقشه‌هایی هم برای درج حسگرهای EKG در سر دارد. حسگر EKG فعالیت الکتریکی قلب را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. ایرپاد همچنین دارای حسگرهای امپدانس کاردیو گرافی و دیگر حسگرها نیز خواهد بود.

ایرپاد ۲
در روش اپدانس کاردیوگرافی رسانایی الکتریکی قفسه سینه مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس با استفاده از اعداد به دست آمده از سیستم گردش خون، میزان خون پمپاژ شده در یک تپش و ضربان، مقدار کل خون در گردش شما به دست می‌آید.
دلیل بررسی این عوامل توسط ایرپاد آن است که با این کار نه تنها به صورت دقیق سلامت قلب خود را زیر نظر خواهید داشت بلکه می‌توانید از میزان اکسیژن مصرفی بدن طی فعالیت ورزشی و درنتیجه آمادگی جسمانی خود آگاه شوید. این نسبت به گجت‌های پوشیدنی کنونی که تنها قادر به اندازه‌گیری ضربان قلب هستند پیشرفت بزرگی محسوب می‌شود.
موضوع جالب دیگری که در پرونده ثبت اختراع اپل جلب توجه می‌کند آن است که ایرپاد ۲ از یک حسگر واکنش پوستی گالوانیک نیز استفاده می‌کند. این حسگر مقاومت الکتریکی پوست را اندازه‌گیری می‌کند تا سطح استرس کاربر را اندازه‌گیری کند. این حسگرها معمولاً در دستگاه‌های دروغ‌سنج استفاده می‌شوند ولی نگران نباشید این حسگرها در ایرپاد فقط به منظور تشخیص حالت روحی شما به کار می‌رود.
طبق آن چه در این پرونده ثبت اختراع وجود دارد در آینده دیگر لازم نیست نگران خواندن حرف‌های R و L روی هدفون‌های راست و چپ باشید و هردو گوشی ایرپاد ۲ را می‌توان در هر دو گوش راست و چپ استفاده کرد.

منبع: techradar

650×365 (0x0)
20.93 KB
650x365 (0x0)
20.93 KB
اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha