با یک چشمک زدن تلفن همراه تان را کنترل کنید !
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:15 تیر 1396، 10:00

با یک چشمک زدن تلفن همراه تان را کنترل کنید !

آیا روزی فرا خواهد رسید که بتوانید تلفن هوشمندتان را با یک چشمک زدن کنترل کنید ؟ تصور کنید دست هایتان پر است و نمی توانید از طریق صدا زدن نیز با تلفن همراه خود ارتباط بگیرید، تصور کنید که با یک چشمک زدن می توانستید تلفن خود را کنترل کنید.

در بیشتر موارد، گوشی های هوشمند را با ضربه زدن یا کشیدن روی صفحه نمایش شان کنترل می کنیم، اما این امر همیشه آسان و یا حتی امکان پذیر نیست، مثلا وقتی دست تان پر است و یا دستکش در دست دارید نمی توانید این کار را انجام دهید.

کنترل تلفن هوشمند با کمک صدا مانند برنامه ای که در گوگل به نام  Google Assistant  داریم نیز می تواند یک راهکار جایگزین باشد،  اما در یک محیط پر سر و صدا و یا جایی که افراد دیگر با شنیدن صدای شما ناراحت می شوند، این کار هم ایده خوبی نیست و شما باید به فکر راهکار دیگری باشید. محققان گزینه سوم را پیشنهاد داده اند.

بله گزینه سوم استفاده از چهره شما است. برنامه حسگر میدان گوش  EarFieldSensing (EarFS) که توسط موسسه فراهوفر ( Fraunhofer Research IGD ) که یک موسسه تحقیقاتی در رستوک آلمان است مورد بررسی قرار گرفت. این برنامه یک پلاگین گوش است که میزان تحرک و فعالیت عضلات کانال گوش را که در حین حرکت صورت اندازه گیری می کند.

این پلاگین ظاهرا به اندازه کافی حساس است که می تواند حتی کوچکترین حرکات صورت یا سر را اندازه گیری کند، اما با حرکات بدن ، مانند حرکات راه رفتن و یا جلو و عقب رفتن کاری ندارد.

تلفن

نه صدایی، نه لمس توسط دستان، فقط و فقط صورت

این برنامه یعنی EarFS بسیار حساس است و می تواند تعداد زیادی از حرکات را تشخیص بدهد، هر حرکتی برای آنها می تواند علامتی از یک تعامل باگوشی های هوشمند باشد و به کاربران اجازه می دهد تلفن همراه را کنترل کنند. به عنوان مثال برای کنترل پخش موسیقی و یا پاسخ به تماس، دیگر نیازی به دست زدن به تلفن همراه نیست و با این پلاگین می توان فرمان را به گوشی منتقل کرد.

این پلاگین حتی می توانبیش از این نیز موثر باشد. مثلا هنگامی که شما مدت زمان زیادی رانندگی می کنید و خسته هستید به شما هشدار می دهد که باید استراحت کنید و دیگر نباید رانندگی کنید. یا حتی می تواند در زمینه پزشکی به افرادی که مبتلا به سندرم هستند کمک کند تا با کامپیوتر کار کنند. باید گفت هنوز EarFS  تجاری نشده است، اما روزی فرا خواهد رسید که این برنامه بتواند به همه کاربران خود کمک کند و روزی فرا می رسد مه شما تنها با یک لبخند زدن می توانید پاسخ تماس تلفنی را بدهید و گوشی تلفن همراه خود را کنترل کنید.

به نظر می رسد راه های کنترل دیگری نیز  در آینده نزدیک برای کنترل تلفن همراه از سوی محققان مطرح شود.

 

منبع techradar

720×405 (0x0)
38.09 KB
x (x)
اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha