ساخت خانه ها بر روی زباله آخرین برنامه برای رفع بحران مسکن و خانه سازی در Silicon Valley
نویسنده:شکوفه غلامی
ارسال شده در:18 تیر 1396، 18:30

ساخت خانه ها بر روی زباله آخرین برنامه برای رفع بحران مسکن و خانه سازی در Silicon Valley

خانه سازی در منطقه سانتا کلارای کالیفرنیا ( Silicon Valley) بدون هیچ دلیل منطقی بسیار گران  تمام می شود.  شرکتهای فناوری بدنبال ساخت شهرهای آسیابی مدرن جهت تهیه مکانی برای  زندگی  کارکنان خود هستند. آخرین راه حل برای جذب  کشش بسوی این منطقه  ساخت خانه هایی بر بالای مکانهای دفع زباله است و مدیران شهری نسبت به این مسئله دلگرم شده اند.

در آگوست سال قبل، طبق گزارش بلومبرگ متوسط قیمت خانه در منطقه پالوآلتو به 2.5 میلیون دلار رسیده است. این مبلغ سیزده برابر میانگین ملی است. کارگران مشغول در حیطه فناوری با درامد شش رقمی خود نسبت به این قیمت اعتراض داشته و اعلام کردند که مجبورند برای زندگی و تامین این مبلغ هم خانه هایی داشته باشند و ساکنان دایمی جنگی را در برابر بی خانمانها آغاز کرده اند. در حال حاضر یک شرکت توسعه گر بنام Related Companies پیشنهاد ساخت یک مجتمع 6.7 بیلیون دلاری را بر بالای 5.5 میلیون تن از زباله های شهری ارائه کرد. این مکان City Place نامیده خواهد شد و این دقیقا همان نامی است که از سازمانی بنام Related Companies انتظار دارید.

این مکان دیگر برای رهاسازی زباله مورد استفاده قرار نمی گیرد. سالها قبل یک زمین گلف و جاده ای برای عبور بی. ام. دبلیوها در اینجا ساخته شد. اما ساخت این طرح پیشنهادی یعنی ساخت 1680 واحد ساختمان برای زندگی فول تایم افراد پیشنهادی متفاوت است. بخارهای سمی، گازهای خطرناک و آبهای زیرزمینی از جمله مسائلی هستند که باید در نظر گرفته شوند.

استفان ایمر، معاون اجرایی Related در مصاحبه با Mercury News  اذعان داشت” باید بگویم مدیران شهری در ابتدا بسیار شکاک و دیرباور بودند.” پس از ماهها کش و قوس مدیران منطقه سند فنی ارائه شده از طرف Related در زمینه ساخت مکانی ایمن را پذیرفتند. یک مانع بتنی به ضخامت یک فوت بدور بیش از یک هکتار مربع کشیده می شود.  خانه ها بر روی رستورانها و مغازه ها ساخته می شوند تا فاصله بیشتری میان ساکنین و زباله ها ایجاد شود. سیستم های هشدار و سنسورها گازهای ساتع شده را بررسی و سیستمی مجزا آنها را جمع آوری و سپس دفع می کند.

اداره سلامت محیط زیست سانتا کلاری، اداره بازیافت و بهروری از منابع کالیفرنیا و هئیت نظارت بر کنترل کیفیت آب منطقه ای خلیج سنفرانسیسکو همگی این پیشنهاد را پذیرفته اند ولی این بدین معنا نیست که این قراردارد منعقد شده است. روس شیکادا، دستیار مدیر شهرداری سانتا کلارا در مصاحبه با Mercury News گفت”  چراغ سبز برای ساخت این مجتمع تا زمان دریافت اجازه نهایی تحقق پیدا نمی کند.”

اگرچه بخش هایی از محل دفن زباله برای احداثهای جزیی و کوچک مورد استفاده قرار گرفتند ولی هیچ طرح و برنامه ای در مقیاس این طرح پیشنهادی تابحال ارائه نشده است. کیت روبرسون، زمین شناس مهندسی ارشد در هیئت کنترل کیفیت آب طرح پیشنهادی Related را “طرحی جامع” نامید؛ وی در مورد نمونه کار بسیار نگران بود و تاکید داشت تمامی طرح های پیشنهادی باید مورد به مورد تحت ارزیابی قرار گیرند. قبل از هرگونه تایید و تصویبی  نیاز به تحقیق و بازبینی بیشتر است.

شهر سن جون یز بدقت پیگیر این طرح پیشنهادی در شهر سانتا کلارا است. مدیران این شهر معتقدند عدم وجود تعادل میان 23000 شغل و 1680 نفر ساکنین منطقه سانتا کلارا وضعیت مسکن و مسائل زیرساختی در شهر همسایه را دچار مشکل می کند. با توجه به این استدلال بنظر می رسد رفع یک مشکل باعث ایجاد مشکلات و معضلات دیگر می شود.

اگر همه چی درست پیش برود در انتها می توانید بر بالای City Park Starbucks نشسته و در حالی لیوان آب خود را بنوشید که خبری از انفجار در 5 تا هفت سال آینده نخواهد بود.

منبع: gizmodo

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha