بروز رسانی های Windows Phone 8.1 از فردا متوقف خواهند شد
نویسنده:بهرنگ رجبی
ارسال شده در:19 تیر 1396، 21:00

بروز رسانی های Windows Phone 8.1 از فردا متوقف خواهند شد

اگر شما هم از Windows Phone 8.1 استفاده می کنید، وقتش رسیده که آن را ارتقا دهید. مایکروسافت روز 11 ژوئیه پشتیبانی از سیستم عامل 8.1 را متوقف کرد. با وجود انتشار ویندوز 10 برای گوشی های موبایل، هنوز هم اکثر گوشی های دنیا از سیستم عامل ویندوز 8.1 استفاده می کنند. در واقع، بیش از 70٪  از کاربران ویندوز فون هنوز هم این سیستم عامل قدیمی را اجرا می کنند.

بروز رسانی های Windows Phone 8.1 از فردا متوقف خواهند شد

تا به امروز مایکروسافت از اکثر کاربران Windows Phone 8.1 خواسته است نرم افزار Upgrade Advisor را بر روی تلفن همراه خود به منظور ارتقاء سیستم عامل شان به ویندوز 10 نصب نمایند. خیلی از صاحبان گوشی های ویندوز فون هنوز هم  از ویندوز 8.1 استفاده می کنند و اطلاعی از این نرم افزار ندارند، مگر اینکه اخبار Windows Phone را دنبال کنند. این که آیا مایکروسافت بروز رسانی ویندوز 10 موبایل را برای تمام کاربران ویندوز فون 8.1 منتشر خواهد کرد یا نه، هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد.  اما به احتمال زیاد برای تمامی گوشی ها این بروز رسانی اتفاق نمی افتد.

مایکروسافت در صفحه پشتیبانیِ محصولات خود اعلام کرده بود که این شرکت همچنان بروز رسانی های Windows Phone 8.1 را به مدت حداقل 36 ماه پس از تاریخ انتشار آن یعنی 24 ژوئن 2014 ادامه خواهد داد. اکنون این 36 ماه تمام شده است، اما احتمال دارد مایکروسافت در ماه های آینده همچنان به انتشار آپدیت های کوچکِ امنیتی برای سیستم عامل Windows Phone 8.1 ادامه دهد.

بروز رسانی های Windows Phone 8.1 از فردا متوقف خواهند شد

” مایکروسافت آپدیت های امنیتی را برای این سیستم عامل حداقل برای 36 ماه پس از تاریخ انتشار آن، در دسترس قرار خواهد داد. این بروز رسانی ها به صورت دنباله دار خواهند بود، یعنی هر بروز رسانی بر روی بروز رسانی قبلی قرار می گیرد. گوشی های کاربران برای اینکه همیشه آپدیت بمانند، باید تمام این آپدیت ها را نصب کنند. البته باید گفت که  توزیع این به روز رسانی های دنباله دار ممکن است توسط اپراتور تلفن همراه یا سازنده گوشی که شما تلفن همراه تان را از آن خریده اید، کنترل شود و نصب این آپدیت ها مستلزم این باشد که تلفن شما تمام بروز رسانی های قبلی را داشته باشد. همچنین دسترسی به این بروز رسانی ها با توجه به کشور، منطقه و سازگاری های سخت افزاری متفاوت خواهند بود.”

منبع: mspoweruser

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha