قابلیت های هیجان انگیز در آپدیت بزرگ بعدی World of Warcraft

قابلیت های هیجان انگیز در آپدیت بزرگ بعدی World of Warcraft
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

آپدیت بعدی World of Warcraft یعنی patch 7.3 با سه منطقه ی جدید و یک سیستم شکافت به سبک Diablo 3 بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

بخش لژیون از World of Warcraft به زودی با انتشار patch 7.3 به پایانی افسانه ای نزدیک می شود. به نظر می رسد بخش لژیون از بازی آنلاین جهان وارکرفت قرار است در اوج تمام شود. patch 7.3 یکی از بزرگ ترین و ویژه ترین آپدیت های این بازی است و گزارش های رسیده حاکی از آن می‌باشد که patch 7.3 آخرین به روز رسانی در بخش لژیون بوده و پس از آن بخش جدیدی معرفی خواهد شد. در به روزرسانی جدید، بازیکنان برای نخستین بار در تاریخ وارکرفت پس از سفری کهکشانی به سیاره ی منزلگاه آرگوس یعنی اردار (eredar) می روند، جایی که سرچشمه ی نیروی لژیون سوزان (Burning Legion) در آن واقع شده است. این بخش از دنیای وارکرفت با حمله ی همه جانبه ی لژیون به آزروت (Azeroth) شروع شد و نیروهای مستقر در آزروت به زحمت در برابر نیروهای سرسخت لژیون ایستادگی می کردند. اکنون که این بخش از بازی به انتهای خود نزدیک شده می توانیم جنگ را به درون قلمرو لژیون ببریم حمله ی آغاز بخش را در پایان بخش تلافی کنیم. patch 7.3 چند ماه دیگر منتشر می شود اما بخش بزرگی از آن توسط سرور آزمایشی دنیای وارکرفت یعنی PTR ) WoW’s Public Test Realm) برای بازی در دسترس علاقمندان قرار داده شده است. توسعه دهندگان بازی کارهای بزرگی در این نسخه انجام داده اند که نشانه های هیجان انگیز آن کم کم در حال پدیدار شدن در دنیای بازی ها است. در ادامه به برخی از بزرگترین قابلیت های اضافه شده به World of Warcraft در به روز رسانی نسخه ی 7.3 می پردازیم.

هشدار : (( ادامه ی این مطلب حاوی اسپویل است ))

آرگوس و مرکز پایگاه جدید شما، ویندیکار (the Vindicaar)

Blizzard نخستین بار در فستیوال Blizzcon 2016 اعلام کرد که سفر به آرگوس به بازی اضافه خواهد شد. علاقمندان امیدوار بودند که این سیاره و ماجراجویی در آن چیزی بیش از یک میدان جنگ و حمله ی جدید باشد. حالا می دانیم که آرگوس بسیار بیشتر از این حرف هاست. آرگوس با داشتن سه منطقه ی قابل تصرف بزرگ ترین قسمت افزوده شده به World of Warcraft از زمان انتشار بخش لژیون در سال گذشته است.

پس از شکست Kil’Jaeden در حمله به مقبره ی Sargeras، ایلیدن از سنگ تاج های Sargerite استفاده کرده و یک شکاف میان بعدی ایجاد می کند که از طریق آن می توان بین آزاروت و آرگوس رفت و آمد کرد. با ایجاد درگاه میان دو سیاره، نیروهای آزاروت حمله ای را به منزلگاه اردار ترتیب می دهند تا کار لژیون را یک بار برای همیشه تمام کنند. بازیکنان با استفاده از Vindicaar که یک سفینه ی فضایی dranei است، به آرگوس سفر می کنند و در آن جا سفری پرماجرا را آغاز می نمایند. بازیکنان در این سفر دشوار از سه منطقه ی جدید عبور می کنند. Blizzard این قسمت از بازی را بخش جدیدی توصیف کرده که خاصیت داستانی عمیقی دارد و به همین خاطر به روز رسانی جدید خود را یک «آپدیت داستان – محور » توصیف کرده است. این بار برخلاف patch 7.2 بازی در سرزمین آرگوس پر است از صحنه های میان بازی که خاصیت داستانی بودن سفر در آرگوس را ساخته و پرداخته می سازد. این روند داستانی تا زمان رو به رو شدن با لژیون ادامه می یابد. بنابراین می توان گفت با توجه به اندک بودن درون مایه ی داستانی نسخه ی 7.2، این نسخه حقیقتا هیجان انگیز است.

در حال حاضر تنها یک منطقه در سرور آزمایش وجود دارد که نام آن همان آرگوس است. این منطقه شامل سرزمین های صدمه دیده و سوخته ای است که نمای بی نظیری از آرگوس را از فضا به ما نشان می دهد. در سه منطقه ی جدید بازیکن نمی تواند با استفاده از قابلیت های پروازی خود در هوا حرکت کند، بنابراین همه مجبورند این مناطق را پیاده جستجو کنند. خوشبختانه سفینه ای که با آن به آرگوس می روید یعنی Vindicaar دارای این قابلیت است که شبکه ای از پرتال های مختلف ایجاد کند. به این ترتیب می توانید به سرعت به بخش های مختلف نقشه سر بزنید. Blizzard می گوید این بخش ها همانند مسیرهای پر از درگیری معمول هستند با این تفاوت که سفر شما به آن ها در یک آن صورت می گیرد و هرچه بیشتر به عمق یک منطقه بروید مسیرهای بیشتری برای شما باز خواهد شد.

World quest و world boss در سرزمین آرگوس وجود دارد اما مشخص نیست که هر منطقه خارج از داستان اصلی چه ماجراهای دیگری دارد. آنچه می دانیم این است که در فاصله ای دور از آزاروت Vindicaar مرکز بیس جدید شما خواهد بود. در این سفینه یک بوته ی آهنگری Netherlight وجود دارد که به شما امکان می دهد دست ساخته (Artifact ) (سلاح) خود را تقویت کنید تا به کمک آن روش جدیدی برای بهبود اشیای جادویی (Relics) خود بیابید. چگونگی انجام این فرآیندها هنوز روشن نیست و در سرور آزمایشی نیز مشخص نشده است. با این حال می دانیم دانش دست ساخته به یک فرآیند خودکار تبدیل خواهد شد و بازیکنان به جای آغاز کردن این فرآیند به صورت دستی و بازگشت پس از 2 روز برای گرفتن دانش، هر هفته به طور خودکار صاحب دانش می شوند. خدا را شکر. دیگر لازم نیست نگران باشیم که چرا هر دو سه روز یک بار وارد بازی نشده ایم.

World of Warcraft

نقاط حمله

این قابلیت به نظر من بهترین چیزی است که قرار است به بازی اضافه شود و علاقمندان نیز بیشتر از هر چیز مشتاق دیدن این ویژگی هستند زیرا آن طور که به نظر می رسد، قرار است World of Warcraft را بسیار شبیه Diablo 3 کند. کارگردان بازی ایان هازیکوستاس (Ion Hazzikostas) در یک مصاحبه ی اینترنتی گفت: نقاط حمله شبکه ای از پرتال های لژیون هستند که به سیاره های جدید پراکنده در کهکشان ختم می شوند. بازیکنان می توانند سنگ های شکاف (riftstones) را جمع کرده و به شکاف های کوچک و بزرگ وارد شوند. بازیکنان از این طریق به سیارات پراکنده می روند و به ساکنان محلی آن جا کمک می کنند تا لژیون را شکست دهند.

مشخص نیست که آیا این شکاف ها همانند آنچه در Diablo 3 دیده ایم هستند و از تولید روندی استفاده می کنند تا هر کدام نسبت به موارد قبل جدید باشد یا خیر. با این وجود، داده کاوان در بازی سرک کشیده اند و کشف کرده اند که هر یک از این شکاف ها بازیکن را به یکی از شش زیست بود می برد: خون، آتش، جنگل، یخ، جزیره ها و مرداب. علاوه بر اتافاقات بسیار زیادی که با سفر ناگهانی به سیارات دیگر به وجود می آید، نقاط حمله احتمالا یکی از عالی ترین ویژگی های اضافه شده به لژیون هستند. البته کیفیت کار آن ها به این بستگی دارد که شما در سیارات جدید چه خواهید کرد و چه به دست خواهید آورد.

آنتروس، سریر سوزان

مانند تمامی نسخه ها در بخش لژیون، نسخه ی 7.3 نیز دارای یک حمله ی جدید است که بازیکنان با انجام آن در مقابل جنگیدن غنایم شیرینی به دست می آورند. سریر سوزان آنتروس (Antorus) یکی از بهترین حمله ها خواهد بود زیرا اگر اطلاعات داده کاوان درست باشد، این آخرین نبرد با لژیون است. این حمله در سرور آزمایشی وجود ندارد اما این مساله باعث نشده تا سیل بازیکنان برای کسب اطلاعات در مورد آن به سمت خبرها و مطالب منتشر شده سرازیر شود.

آنچه تا کنون می دانیم این است که این حمله دارای 11 ارباب (boss) پایان آن نبرد با آرگوس نیست کننده (Argus, the Unmaker) می باشد. اگر در حال خواندن این مطلب هستید و برایان سوال پیش آمده که چرا نام یک ارباب با نام سیاره یکی است باید بدانید که هر دوی آن ها در عمل یک چیز هستند. سیاره ی آرگوس مامنی است که روح آرگوس (یک تایتان) در آن قرار دارد و توسط تایتان دیگر یعنی Sargeras فاسد شده است. در نسخه ی جدید بازی شما عملا با روح سیاره می جنگید. اطلاعات داده کاوان پایان بخش لژیون را کاملا اسپویل می کند. من در اینجا این پایان را فاش نمی کنم اما اگر علاقمند هستید از آن مطلع شوید می توانید سری به صفحه ی Wowhead بزنید.

همراه با نبرد جدید، یک ردیف جدید از تجهیزات به بازی اضافه شده که بازیکنان می توانند به آن ها دست پیدا کنند. ردیف 21 (Tier 21) برای آسان ترین حمله های LFR در ilvl 915 شروع می شود و در سخت ترین حالت یعنی mythic difficulty به 960 می رسد. این تجهیزات جدید به احتمال فراوان بهترین زره های طراحی شده توسط Blizzard از مدت ها پیش تا کنون هستند. من بسیار مشتاق مجموعه تجهیزات جدید سرکش () هستم. در این مجموعه آیتم هایی مانند افکت های دود، ضربه هایی مانند ضربات مشت مدلسازی شده به صورت سه بعدی و خنجرهای خاص وجود دارد. اما برنده ی اصلی ردیف جدید قطعا جادوسالار (warlock) است. این ابزار خفن همان چیزی است که من نیاز دارد تا دارم تا لول را بالا ببرم و به آن کلاه خود برسم.

برای مشاهده ی مجموعه های جدید و تغییرات آن ها در هر کلاس به MMOChampion مراجعه کنید.

World of Warcraft

جانبخشی های جدید برای وردخوانان

این ویژگی شاید برای کسانی که بازیکن نیستند چندان مهم نباشد اما کسانی که یک کلاس وردخانی دارند بی صبرانه منتظرند تا آن را ببینند. در مورد لژیون، هر کلاس نبرد به یک بازسازی در جانبخشی (animation) مجهز شده است که تاثیر عمیقی دارد و باعث می شود نبردها بسیار سنگین تر و پر زد و خوردتر احساس شوند. نوبت وردخوانان رسیده است؛ از آنچه منتشر شده مشخص است که جانبخشی ها، صداها و تاثیرات وردهای جدید بی نظیر و فوق العاده اند. متاسفانه جادوسالاران (warlocks) در نسخه ی 7.3 جانبخشی جدیدی ندارند. Blizzard هنوز دارد روی آن ها کار می کند. امیدوار هستیم که آن ها هم به زودی از راه برسند.

ویژگی های دیگر

با توجه به اینکه نسخه ی 7.3 World of Warcraft حداقل در ماه سپتامبر منتشر می شود، هنوز نکات مبهم زیادی در مورد آن وجود دارد که در مورد آن ها چیزی نمی دانیم. در سفر به آرگوس تغییرات بی نهایت هیجان انگیزی به بازی اضافه شده اما در کنار آن به روز رسانی های کوچک بسیاری هم هست که دیده نشده است، از جمله قابلیت ایجاد حرفه، سیاه چاله ی جدید، آیتم های legendary جدید و صدها توانایی و حیوان جدید (که یکی از آن ها سگ های پاکوتاه بامزه است). خوشبختانه Blizzard قرار است در ماه آگوست جزییات بیشتری را در Gamescom منتشر کند. اگر بخواهید خود سرور آزمایشی را تجربه کنید باید یک حساب کاربری جدید در World of Warcraft داشته باشید.

 

 

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 45.9 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 40.3 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 19.8 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 11.9 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 10.9 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  The Little Things
  اکران: 29 ژانویه 2021
 • 5.8 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 4.7 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 23 بهمن 1399
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 05 اسفند 1399
  Persona 5 Strikers
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5