همه چیز درباره ی GTA 6 ، از تاریخ انتشار تا داستان، ویژگی ها و آخرین اخبار
نویسنده:بهنام رئوف نیا
ارسال شده در:26 تیر 1396، 20:37

همه چیز درباره ی GTA 6 ، از تاریخ انتشار تا داستان، ویژگی ها و آخرین اخبار

در این مطلب، هرآنچه که تاکنون درباره ی بازی GTA 6 (Grand Theft Auto 6) می دانیم را با دوستداران این بازی در میان می گذاریم.

نسخه ی پنجم از بازی gta سرقت بزرگ اتومبیل (Grand Theft Auto 5) یا همان بازی GTA 5 از سپتامبر 2013 منتشر شد اما در این چند سال به لطف انتشار آپدیت های مستمر GTA  آنلاین از سوی سازندگان، همچنان محبوبیت فوق العاده ای در میان علاقمندان به بازی های کامپیوتری دارد. اما این بدان معنا نیست که طرفداران شوق و ذوق شنیدن خبر در مورد سه گانه شدن این بازی را ندارند.

با توجه به تعیین تاریخ عرضه ی Red Dead Redemption 2 در بهار سال 2018، احتمال انتشار Grand Theft Auto به این زودی ها بسیار کم شده و بعید به نظر می رسد. GTA 5 همچنان رکورد سریع ترین فروش در میان بازی های کامپیوتری تاریخ را حفظ کرده و فروش سرسام آور آن به نحوی بوده که در 24 ساعت اول انتشار خود 1 میلیارد دلار فروش کرده است. میزان فروش جهانی جدیدترین نسخه ی Rockstar در تمامی پلتفرم ها از جمله پلتفرم های جدید PS4 و Xbox One در سطح 60 میلیون نسخه ثابت مانده است.

تا پیش از تقریبا هیچ چیز در مورد GTA 6 نمی دانستیم، اما خبرهای جدید اطلاعاتی از این بازی را نشر داده است. از جمله اینکه به نقل از Techradar نسخه ی ششم سرقت بزرگ اتومبیل اکنون وارد مرحله ی پیش تولید شده است. ما هر آنچه که در مورد GTA 6 در سراسر وب پخش شده است را را گردآوری کرده و از میان اخبار، شایعات و تریلرها مجموعه اطلاعات مفید را به شما ارائه می دهیم.

همه چیز درمورد جی تی ای 6 ( GTA 6 ) + فیلم و تاریخ انتشار


زمان انتشار GTA 6

در حال حاضر اطلاعات موجود پیرامون زمان عرضه ی GTA 6 دقیق نیست؛ اما با توجه به اینکه Red Dead Redemption 2 در سال 2018 منتشر می شود، به نظر می رسد GTA 6 در یک سال آینده به بازار نمی آید و زمان عرضه ی آن قدری پس از آغاز سال 2019 است.

GTA 6

 

اخبار GTA 6

نخستین خبر رسمی در مورد GTA 6 توسط رئیس Rockstar یعنی لزلی بنزیس (Leslie Benzies) اعلام شد. Rockstar Games کمپانی بازی سازی بزرگی است که GTA و Red Dead Redemption را در کارنامه دارد. لزلی بنزیس در اطلاعیه ای گفت که این بازی اکنون در مراحل آغازین توسعه است و کار طراحی آن تازه شروع شده است. بنزیس همچنین در مصاحبه ای با سایت خبری Develop گفت:

« ما نمی دانیم GTA 6 چگونه خواهد بود، البته ایده هایی را در ذهن داریم » .

با وجود آنکه نمی توان به طور قطع گفت که GTA 6 اکنون در چه مرحله ای از تولید است، اما بنزیس چند نکته در مورد فرآیند شکل گیری ایده ها مطرح کرده که تا حدودی اوضاع را روشن می کند:

« روند شکل گیری بازی ابتدا از ایده شروع می شود. سوال اول این است که این بازی باید چگونه مجموعه ای باشد. پس از آن بحث طراحی ماموریت ها مطرح می شود. خوب است بدانید آنچه در لس آنجلس انجام خواهید داد با آنچه پیش تر در نیویورک و میامی انجام داده اید بسیار تفاوت دارد. شرایط محیط جدید هم به همین صورت تغییر کرده است. نقشه و داستان طراحی شده و با هم هماهنگ شده اند. داستان در این بازی زیربنایی است که پس از شکل گرفتن، مراحل بازی به صورت لایه ای یکی پس از دیگری روی آن قرار داده خواهند شد » .

اگر به خاطر داشته باشید در پایان طول عمر نسخه ی چهارم (GTA 4) از بازی کمپانی Rockstar از همان موقع ایده های بزرگی در مورد ساختار GTA 5 داشت. ساخت GTA 5 از پنج سال پیش شروع شد و سه سال است که کامل شده است. بنزیس همچنین افزود :

« ما ایده هایی داریم که ارزش زمانی آن ها 45 سال است و قصد داریم آن ها را عملی کنیم. اکنون تمرکز ما روی GTA آنلاین است. بین اتمام GTA 5 و آغاز نسخه ی آنلاین آن هیچ وقفه ای وجود نداشت. علاوه بر این ما برنامه هایی را مد نظر داریم که اکنون نمی دانم دقیقا چطور آن ها را بیان کنم. اما بدانید که ما از میان گزینه های بسیار آنچه که برای GTA  درست است را انتخاب خواهیم کرد » .

 

GTA 6

 

آخرین شایعات مطرح درباره ی GTA 6 به اندازه ی نقشه ای این نسخه از بازی ارتباط دارد. براساس این شایعات کمپانی Rockstar Games قصد دارد به جای تنها یک شهر تمامی ایالات متحده امریکا را به عنوان نقشه ی بازی GTA 6 بازسازی کند. با توجه به اینکه جدیدترین شایعات تاریخ انتشار بازی را تا میانه ی سال 2020 جلو برده اند (بریا ما هم انگار هزار سال دیگر است!) ، اکنون می دانیم Rockstar Games می خواهد از این زمان برای طراحی نقشه ی کل کشور در بازی استفاده نماید. البته بعید به نظر می رسد که بازیکنان در عمل از تمامی نقشه ی کشور در طی مراحل بازی استفاده کنند. باور ما بر این است که در GTA 6 احتمالا یک سری از مکان های (شهرها) امریکا قرار داهد می شود و فاصله ی میان آن ها (که در عمل صدها کیلومتر است) به میزان چشمگیری کاهش داده خواهد شد. احتمالا تیم طراحی، نقشه ی GTA 6 طوری می سازند که تمام امریکا را پوشش دهد و نقشه ی اصلی کشور را به یک نقشه ی قابل ناوبری تبدیل می کنند؛ طوری که بتوان در یک ساعت و نیم از یک انتها به انتهای دیگر آن رفت.

GTA 6

 

 

داستان GTA 6

زمان رسیدن بازی به دست علاقمندان دسته کم سه سال دیگر خواهد بود. این خود دلیلی است بر عدم آگاهی از داستان GTA 6 و ویژگی های گیم پلی آن. اگر حواستان به انتشار اخبار GTA باشد ما به محض انتشار اطلاعات در مورد داستان نسخه ی ششم شما عزیزان را در جریان خواهیم گذاشت. اما اکنون در ادامه، نکاتی کلیدی را مطرح می کنیم که علاقمندان دوست دارند آن ها را در GTA 6 ببینند.

GTA 6

 

 

مواردی که دوست داریم در GTA 6 ببینیم

قابلیت ها و ویژگی های مورد علاقه ی طرفداران GTA زیاد است. ما در اینجا بر اساس اولویت 10 مورد از مهم ترین آن ها را با شما در میان می گذاریم.

 1. یک کاراکتر اصلی نیرومند زن

تک تک نسخه های بازی GTA با کاراکترهای اصلی مرد پیش می روند. در GTA 5 فرانکلین (Franklin)، ترور (Trevor) و مایکل (Michael) ؛ در GTA 4 نیکو (Niko ) و در GTA San Andreas  کارل سی.جی جانسون (Carl “CJ” Johnson)  قدیمی و دوست داشتنی. زمان آن فرارسیده تا کمپانی Rockstar Games تا چه حد در وارد کردن یک کاراکتر اصلی زن و نیرومند به بازی تبحر دارد و می تواند زنی را به فهرست کاراکترهای مرد مذکور اضافه کند که چیزی از آن ها کم نداشته باشد. Rockstar Games حتی می تواند کاراکتر زن را به عنوان یکی از چند کاراکتر در بازی قرار دهد (همانطور که نسخه ی پنجم سه کاراکتر اصلی داشت). از زمان کاتالینا (Catalina) در GTA 3 که یک کاراکتر نیرومند پشتیبان بود تاکنون حتی یک کاراکتر اصلی ندیده ایم که زن باشد.

Rockstar در این سال ها با انتشار نسخه های GTA به دلیل مسائل جنسی مطرح در ارتباط با کاراکترهای زن بازی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. چه کاری بهتر از معرفی یک کاراکتر اصلی زن برای بستن دهان منتقدان؟

 1. مکانی جدید

یکی از اصلی ترین آیتم ها در لیست آرزوهای ما برای GTA 6، یک مکان کاملا جدید در بازی است. نسخه های موجود از GTA تا کنون در سه ناحیه ی کلیدی اتفاق افتاده اند: وایس سیتی (Vice City)، لیبرتی سیتی (Liberty City) و سن اندریاس (San Andreas). همچنین برخی از عنوان های فرعی GTA در لندن و Alderney  اتفاق افتاده اند. با توجه به اینکه تا کنون 15 عنوان از بازی GTA ساخته شده است، این تعداد مکان بسیار اندک است. از این رو ما فکر می کنیم که GTA 6 باید صرف جست جو در یک شهر جدید شود. تصور کنید بازی GTA  در شیکاگو، فیلادلفیا، نیواورلئان یا حتی واشنگتن دی سی انجام شود.

 1. طی شدن مسیر داستان در شهرهای مختلف

می توانیم پا را یک گام فراتر بگذاریم. GTA جدید می تواند به جای یک شهر جدید در چند شهر جدید بازی شود. طرفداران مدت هاست که منتظرند تا GTA را در دو شهر بازی کنند. اکنون به لطف فناوری نیرومند دستگاه هایی مانند Xbox One و PS4 و با توجه به زمان طولانی ساخت نسخه ی ششم، GTA 6 می تواند در چند شهر اتفاق بیافتد. این ایده محبوبیت بازی را بسیار بالا خواهد برد.

GTA 6

 

 

 1. اضافه شدن نمایش میزان بنزین

GTA قطعا پتانسیل آن را دارد که (حداقل) یک لایه ی دیگر از واقع گرایی و ترس بدان افزوده شود. چه خوب که این اتفاق با نمایش میزان بنزین عملی شود. در این صورت شما هنگامی که در خودروی خود مشغول تعقیب و گریز در ماموریت های مختلف هستید مدام باید حواستان به میزان بنزین خودرو باشد. علاوه براین، تصور کنید که در هنگام تعقیب و گریز مجبور شوید به خاطر تمام شدن بنزین خودروی خود را عوض کنید. این کار هیجان بالایی به بازی می دهد و آن را حساس تر می کند.

 1. تنوع وسایل نقلیه

در GTA 5 دوچرخه بار دیگر به GTA  برگشت. در GTA 6 دوست داریم تنوع وسایل نقلیه ی بازی بیشتر شود. اگر نسخه ی ششم ادامه ی مسیر نسخه ی سن آندریاس باشد، عالی می شود اگر انواع اسکیت در بازی وجود داشته باشد تا به وسیله ی آن ها بلوارهای شهر را طی کنیم.

GTA 6

 

 

 1. افزایش تعداد و تنوع شغل های فرعی

اگر کمپانی Rockstar بخواهد در نسخه ی ششم به سیاست چند کاراکتری ادامه بدهد، ماموریت های فرعی اهمیت دو چندان پیدا می کنند. نسخه ی جدید می تواند به جای اتفاقات محدود با اندک کاراکترها، برای هر یک از کاراکترها ماموریت هایی فرعی تعیین کند. این ماموریت ها می توانند با دستان ها فرعی همراه شوند و کاراکترها بیشتر از نسخه ی پیشین به حل موضوعات و معضلات شخصی بپردازند.

 1. فروشگاه های بهتر، خانه های بیشتر و شهر بزرگ تر

شهر سن آندریاس که محل وقوع GTA 5 است، بی شک منطقه ی وسیعی است و اگر اندازه ی نقشه ی سه نسخه ی قبلی GTA  را جمع کنیم و نقشه ی Red Dead Redemption را هم روی آن بگذاریم باز هم به اندازه نقشه ی GTA 5 نمی شود. البته باید توجه داشت که نقشه ی بزرگ تر لزوما باعث تعامل بیشتر بازیکن با محیط نمی شود. با اینکه گشت و گذار در سن آدریاس پایان ناپذیر به نظر می رسد، اما خارج از ماموریت های بازی کار زیادی نمی توان انجام داد. فعالیت های خارج از مامورت در نسخه ی پنجم تنها به جستجوهای فرعی و ملاقات با آدم های عجیب و دیوانه خلاصه می شود. در نسخه ی پیشین تعداد محدودی غرفه در Vespucci Beach و فروشگاه های کوچک تر در شهر وجود دارد، اما واقعا خوشحال می شویم اگر تعامل بازیکن با فروشگاه ها، خانه و ساختمان های نسخه ی جدید بیشتر شود.

GTA 6

 

 

 1. تعامل بیشتر مردم شهر

همین مساله در مورد شهروندان نیز صدق می کند. GTA 5 بازی فوق العاده ای است اما برخی اوقات شهر به نظر خالی می آید. شما می توانید به کسانی که در شهر پیاده راه می روند توهین کنید، دشنام دهید و دعوا و مرافعه راه بیاندازید. اما به جز آن کار خاص دیگری نمی توان با مردم شهر انجام داد. در بازی های نقش آفرینی مانند Skyrim کسانی که جز کاراکترهای بازی نیستند در جریان بازی نقش ایفا می کنند. تاثیر این نقش می تواند در روند اصلی بازی یا جستجوهای فرعی خود را نشان دهد. اگر در GTA 6 برای افراد غیر – شخصیت فقط یک کارکرد تعریف شود، مثلا به دنبال آن ها بروید و از آن ها محافظت کنید، این خود یک لایه ی واقع گرایی دیگر به بازی اضافه خواهد کرد. برای غیر – شخصیت ها نقش های بالقوه ی دیگری نیز وجود دارد که می تواند حال و هوای قشنگی به بازی بدهد. تصور کنید در کنار جاده ای افتاده اید و در حال خونریزی هستید. رهگذری که از آن جا عبور می کند به سراغ شما می آید، لباس خود را روی زخم شما می گذارد تا خونریزی کم شود و سپس با آمبولانس تماس می گیرد.

 1. امکان تیراندازی اول شخص از آغاز

در نسخه ی GTA 5 مخصوص پلتفرم های Xbox One ، PS4 و PC یک گزینه وجود داردکه با انتخاب آن بازی به حالت تیراندازی اول شخص (First Person Shooter) یا همان FPS می رود. این گزینه یکی از روش های عالی برای تجربه ی اوج لذت GTA است. Rockstar این حالت را طوری طراحی کرده که می توان تمام بازی را به صورت اول شخص انجام داد. در این حالت قطعا سیستم مبارزه و قسمت های رانندگی GTA 5 دگرگون می شوند و ما متوجه می شویم که شاید بهترین راه برای لذت بردن از بازی انتخاب این گزینه از آغاز تا پایان نباشد. با این حال به نظر ما FPS باید از آغاز بازی فعال باشد تا افراد به سلیقه ی خود تصمیم بگیرند که چگونه بازی کنند و زاویه دید آن ها در بازی چگونه باشد.

GTA 6

 

 

 1. انتشار همزمان نسخه ی PC

این گزینه نیازی به توضیح ندارد. خیلی دوست داریم کسانی که با کامپیوتر شخصی خود بازی می کنند همزمان با دیگران از GTA جدید بهره مند گردند. از صبر کردن برای انتشار GTA 5 ویرایش PC خسته شده ایم و هنوز هم نرسیده است.

 1. پشتیبانی از واقعیت مجازی (VR)

افزودن نمای اول شخص به GTA 5 باعث شد خود به خود لایه ی ویژه ای از واقع گرایی به تجربه ی انجام این بازی اضافه شود. اکنون تصویر کنید این اتفاق برای واقعیت مجازی هم بیفتد. کند و کاو در دنیای واقعی به صورت آزاد بدون هیچگونه محدودیت و با استفاده از واقعیت مجازی دود از سر آدم بلند می کند. امیدوارم Rockstar  سراغ این گزینه برود.

 

 

متاسفانه خبری مبنی بر اینکه در سال 2019 بازی gta 6 عرضه نخواهد شد را دریافت کردیم که شما میتوانید این خبر را در سایت پلازا بخوانید

منبع :      trustedreviews

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
ابولفضل 09 آذر 1396، 09:49

پاسارگاد

MILAD 01 اسفند 1396، 17:13

به نظر من شهر هرچه شلوغ تر باشد ماشین ها زیاد تر و مردم ها بیشتر در خیابان ها باشند و هر شخصیت شغلی داشته باشد

بینام 03 آذر 1397، 02:06

موافقم

امیر 23 فروردین 1397، 20:40

به نظر من در نسجه جدید gta کمپانی راک استار میتونه با دست باز بازی رو طراحی کنه مثلا رفاقت با افراد داخل خیابان شغل هایی مانند راننده تاکسی استخدام داخل فروشگاه حتی خرید از فروشگاه های مواد غذایی رستوران رفتن قمار کردن و خیلی چیز های دیگه بعد میتونه پتانسیل تشکیل خانواده رو برای نسجه جدید درست کنه ...منظورم از تشکیل خانواده رفاقت با یک کارکتر زن و بعد حتی خرید خونه و تجملات دیگه ...حتی میتونه چندین بانک در سراسر شهر قرار بده ک وقتی گیمر ها به پول نیاز دارن بتونن به وسیله‌ی حمله به بانک مقداری از نیاز خودشون رو برطرف کنن ... مزایده خونه حتی مزایده مغازه ...🤔 یا میتونه کاری کنه ک بتونیم قفل در خونه ها رو بشکنیم و در زمانی ک پلیس دنبال میکنه ما رو در اونجا پناه بگیریم یا حتی از خونه ها دزدی کنیم در کل خیلی دستش بازه و همه‌ی اینها نظریه‌ی منه باید ببینیم خودشون چه چیزی رو مد نظر دارن

محمد شایان 13 آذر 1398، 22:12

داداش اینجوری خیلی به رام نیاز داره بعد ما که ps4 داریم بدبخت میشیم☹☹☹

f16a9555-e542-480a-a1b6-17bafc8eb9e3 17 مرداد 1397، 15:13

سلام دوستان بازی جی تی ای یا همون Grand Theft Auto میگن یه صنعت عظیمی در game ایجاد میکنه که ما تصورش هم نمیکنیم اگر باور نمیکنید برید نسخه های قدیمی بازی Grand Theft Auto با Grand Theft Auto V مقایسه کنید اینطوری میفهمید چقدر پیشرفت کرده کمپانی بزرگ راک استار و کاملا درک میکنید

بینام 03 آذر 1397، 02:08

بچه هم وجود داشته باشد بهتر است

آراد 23 دی 1397، 18:47

منم موافقم.

عماد فراهانی منش 25 اسفند 1397، 19:34

بچه نمیتونه وجود داشته باشه از نظر دین یا غیر از دین کلا کشتن بچه جرم هست و گناه هست برای همین امکان وجود بچه نیست

دیدگاههای بیشتر ...