بیوگرافی مکس متیو ، پدر موسیقی دیجیتال

مکس متیو در 13 نوامبر سال 1926 در کلمبوس واقع در ایالت نبراسکا متولد شد. وی تحصیلات خود را در رشته مهندسی برق در موسسه فناوری کالیفرنیا و موسسه فناوری ماساچوست گذراند و توانست مدرک مهندسی خود را در این زمینه دریافت کند.

مکس متیو

در سال 1957 یک مهندس جوان 30 ساله در آزمایشگاه بل ، با یک کامپیوتر IBM 704 نرم افزاری به نام MUSIC طراحی کرد که بوسیله آن توانست یک قطعه موسیقی 17 ثانیه ای را اجرا کند. مکس اولین فردی نبود که توانست یک قطعه موسیقی کوتاه بوسیله کامپیوتر تولید کند ، بلکه او اولین شخصی بود که توانست با ترکیب نرم افزار و سخت افزار ، نوعی از موسیقی دیجیتال را ایجاد کند که به شنونده این امکان را میداد که در مورد هر تُن صدایی که مایل به شنیدن آن است تصمیم گیری کند.

Max Mathews

این قطعه موسیقی که The Silver Scale نامیده شد شروع انقلابی بزرگ در دنیای موسیقی دیجیتال بود.

متیو هدایت و سرپرستی مرکز تحقیقات آکوستیک Bell را از سال های 1962 تا 1985 بر عهده داشت. وی در پروژه های بسیار مهمی در زمینه ارتباطات گفتاری ، ارتباطات تصویری ، حافظه و یادگیری انسان ، برنامه ریزی آموزشی ، تجزیه و تحلیل نظرات ذهنی، آکوستیک فیزیکی و رباتیک صنعتی نقش رهبر را داشت و توانست خدمات بسیاری به دنیای کامپیوتر و الکترونیک ارائه دهد.

مکس متیو

مکس متیو در سال های 1974 تا 1980 مشاور علمی موسسه تحقیقات و همکاری آکوستیک موزه پاریس بود و از سال 1987 به تحقیق در خصوص موسیقی دیجیتال و گسترش آن در دانشگاه استنفورد پرداخت.

مکس متیو در صبح روز 21 آوریل سال 2011 در سانفرانسیسکو بر اثر ذات الریه فوت کرد. او در عمر 84 سال خود خدمات بسیاری به جامعه الکترونیک و کامپیوتر ارائه کرد و توانست نام خود را به عنوان یکی از ماندگارترین افراد قرن بیست و یکم در خاطره ها زنده نگه دارد.

 

منبع wikipedia ، nytimes

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha