فراخوان برای تعویض برخی از باتری‌های گلکسی نوت 4 به علت احتمال انفجار آن‌ها
نویسنده:ندیم نجم آبادی
ارسال شده در:26 مرداد 1396، 13:30

فراخوان برای تعویض برخی از باتری‌های گلکسی نوت 4 به علت احتمال انفجار آن‌ها

عرضه‌ی فاجعه بار گوشی های گلکسی نوت 7 در سال گذشته که با مشکلات عدیده‌ای در زمینه باتری مواجه بودند و به دفعات دچار داغ کردن شدید، اشتعال و انفجار گردیدند ضربه سنگینی به وجهه سامسونگ وارد نمود و این غول کره‌ای را بر آن داشت که با اتخاذ تدابیر ویژه‌ای از بروز دوباره‌ی چنین آبرو ریزی‌هایی جلوگیری به عمل آورد. اما از بد روزگار ظاهراً مشکل مشابهی گربیان یکی دیگر از محصولات سامسونگ را گرفته با این تفاوت که اینبار پای یک محصول جدید در میان نیست و انگشت اتهام نیز به سوی سامسونگ گرفته نشده است. از قرار معلوم مشکل داغ کردن بیش از حد مربوط به دستگاه های ریفربیشد گلکسی نوت 4 هستند که توسط شرکت مخابراتی AT&T به فروش رسیده‌اند، امری که سبب شد CPSC (کمیسیون امنیت محصولات مصرفی آمریکا) فراخوانی را جهت تعویض باتری این دستگاه‌ها صادر نماید.

گلکسی نوت 4

در بیانیه‌ی انتشار یافته توسط CPSC عنوان شده باتری هایی که به سفارش AT&T و توسط زنجیره تامین کالای FedEx تهیه و در نمونه های ریفربیشد گلکسی نوت 4 تعبیه شده‌اند تقلبی می‌باشند و نشانه هایی از داغ کردن و احتمال انفجار از خود بروز داده‌اند. البته بر این نکته تاکید شده که سامسونگ نقشی در تهیه و تولید این باتری ها نداشته و کمپانی کره‌ای از دست داشتن در این مسئله مبرا پنداشته شده است.

آمار دقیقی از تعداد دستگاه های فعالی که با این مشکل مواجه هستند در دست نیست اما با توجه به اینکه سه سال از آغاز عرضه‌ی گلکسی نوت 4 می‌گذرد و تاکنون محصولات جایگزین فراوانی برای آن به بازار آمده‌اند انتظار نمی‌رود تعداد این دستگاه های معیوب آنچنان زیاد و در حد فاجعه‌ی گلکسی نوت 7 باشد. تاکنون گزارشی مبنی بر آسیب رسیدن به کاربران در اثر استفاده از گوشی های مورد اشاره انتشار نیافته اما CPSC اکیداً توصیه نموده که دارندگان چنین دستگاه هایی استفاده از آنها را متوقف نمایند. FedEx نیز آمادگی خود برای تعویض باتری های معیوب را اعلام نموده است.

منبع: ubergizmo

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha