جلوگیری از نمایش پاپ‌آپ‌ های تبلیغاتی در اندروید
طاهره غلامیان
نویسنده:طاهره غلامیان
ارسال شده در:29 مرداد 1396، 14:30

جلوگیری از نمایش پاپ‌آپ‌ های تبلیغاتی در اندروید

تبلیغات پاپ‌آپ یکی از بدترین و آزاردهنده‌ترین نوع تبلیغات هستند. پاپ‌آپ‌ ها هنگامی که یک صفحه‌ی وب را باز می‌کنید به طور ناخواسته در قالب یک پنجره‌ی جدید ظاهر می‌شوند و معمولاً حاوی یک تبلیغ هستند. در سیستم‌عامل اندروید راه‌های مختلفی برای مقابله پاپ‌آپ‌ها وجود دارد که در این ترفند آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

مقابله با پاپ‌آپ‌ ها با گوگل کروم

یکی از معروف‌ترین مرورگر‌های اندرویدی، Google Chrome می‌باشد. این مرورگر که توسط گوگل معرفی شده به شکل درون برنامه‌‌ای جلوی پاپ‌آپ‌ ها را می‌گیرد. برای این‌ که آن را تنظیم کنید، کافی‌ست بر روی سه نقطه در گوشه‌ی بالای صفحه کلیک کنید و سپس در صفحه‌ای که برای شما باز می شود، این مسیر را دنبال نمایید:

اندروید

حالا آن را بر رویblocked  تنظیم کنید.

پاپ‌آپ

مقابله با پاپ‌آپ‌ ها با فایرفاکس

مرورگر Firefox از دیگر مرورگر‌های قدرتمند اندرویدی می باشد که به شکل درون برنامه‌ای، نمی‌تواند جلوی تبلیغات را بگیرد، اما می‌توانید به صفحه‌ی Addonهای آن مراجعه نمایید. در آنجا تنظیمات و برنامه‌های زیادی را در این زمینه خواهید یافت. از معروف‌ترین این افزونه‌ها می‌توان به uBlock Origin اشاره کرد.

اندروید

مقابله با پاپ‌آپ‌ ها با اپرا

مرورگر Opera Mini نیز می تواند جلوی انواع تبلیغات و به خصوص پاپ‌آپ‌ ها را بگیرد. حتی در این زمینه از مرورگر کروم نیز سبقت می‌گیرد و عملکرد بهتری را به نمایش می‌گذارد.

دستگاه خود را اسکن کنید

در برخی از شرایط، بدافزارها و ویروس‌های دیگر سبب ایجاد تبلیغات مزاحم می‌گردند. برای اینکه دچار چنین مشکلی نشوید، بهتر است از آنتی‌ویروسی مناسب استفاده کنید و سیستم خود را اسکن نمایید.

اندروید

برخی اپ‌ها نیز می‌توانند مشکل‌ساز شوند

برخی از اپ‌هایی که برای پاک‌کردن کش یا تسریع سرعت سیستم‌عامل به کار می‌روند، تبلیغ‌های مختلفی را به نمایش می‌گذارند. بررسی کنید که منشاء تبلیغات آن‌ها نباشند! اگر پس از نصب این گونه برنامه‌ها متوجه به وجود آمدن تبلیغات به شکل ناگهانی شدید، بدانید که منبع آن‌ها برنامه‌ای است که نصب کرده‌اید.

منبع tarfandestan

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha