گوگل از یادگیری ماشین برای کمک به خبرنگاران برای ردیابی جرایم استفاده می کند.
نویسنده:زینب حاجی قربانی
ارسال شده در:30 مرداد 1396، 15:30

گوگل از یادگیری ماشین برای کمک به خبرنگاران برای ردیابی جرایم استفاده می کند.

متاسفانه در سراسر جهان جنایت های ناگوار اتفاق می افتد، مانند امریکا. و با توجه به گفته های گوگل، پیگیری و ردیابی آن ها دشوار است، زیرا ظاهراً اطلاعات کمی در مورد چنین حوادثی جمع آوری شده است که این امر منجر می شود کار روزنامه نگاران در این زمینه سخت تر باشد، زیرا باید در مورد مسائلی گزارش تهیه کنند که اطلاعات چندانی از آن ها در دسترس نیست.

با این حال، گوگل می خواهد با استفاده از مفهوم “یادگیری ماشین” این موضوع را مورد توجه قرار دهد. این شرکت اعلام کرده است که آزمایشگاه اخبار گوگل در حال همکاری با ProPublica  است تا یک ابزار یادگیری ماشین جدید راه اندازی کند که به ردیابی جرایم ناگوار کمک می کند و به نوبه خود به خبرنگاران نیز کمک خواهد کرد تا اطلاعاتی را پیدا کنند که برای گزارش دادن در مورد جرایم مورد استفاده قرار گیرد.

بنا به گفته شرکت گوگل: “این شاخص جدید کمک خواهد کرد تا داده ها و اطلاعات آسان تر درک شده و تجزیه و تحلیل شود.” این مورد یکی از اولین تجسم هایی است که برای تولید محتوا از یادگیری ماشین استفاده می شود. در این خصوص API زبان طبیعی گوگل به کار گرفته می شود که متن را تجزیه و تحلیل می کند و اطلاعات را در مورد افراد، مکان ها و رویدادها استخراج می کند. در این حالت به خبرنگاران کمک نیز می کند تا موقعیت ها، اسامی و سایر اطلاعات مفید دیگر را از بیش از 3000 گزارش استخراج کنند.

روزنامه نگارانی که علاقه مند به ارائه گزارش و تهیه مستند در زمینه اخبار مربوط به جنایت های ناگوار هستند، خوشحال خواهند شد، اگر بدانند این مشخصه در حال حاضر وجود دارد و اگر نیاز به آن دارند، به راحتی می توانند آن را به دست آورند. با این حال، همان طور که گوگل می گوید، این موضوع و بررسی کارایی آن مداوم است و در چند ماه آینده نگاهی به آن می اندازد تا ببیند کاربران چگونه از آن استفاده می کنند و چگونه می تواند آن را برای آینده بهبود بخشد.

 

منبع: ubergizmo

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha