تغییراتی در موتور جستجوی گوگل : گوگل جستجوی فوری را از خدمات خود حذف کرد
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:05 مرداد 1396، 09:00

تغییراتی در موتور جستجوی گوگل : گوگل جستجوی فوری را از خدمات خود حذف کرد

همان طور که می دانید زمانی که شما شروع به تایپ کردن کلمه یا عبارتی در موتور جستجوی گوگل می کنید ،گوگل بلافاصله پیشنهادات خود را درباره کلمه تایپ شده شما ارائه می دهد. این کار خیلی سریع و در لحظه انجام می شود.گوگل اعلام کرده است که این ویژگی به زودی از بین می رود. این شرکت تأیید کرده است که که این قابلیت جستجوی فوری که شرکت گوگل آن را در سال 2010 راه اندازی کرد ، قرار است متوقف شود.

 گوگل در همین حال گفت که این قابلیت  برای صرفه جویی میلیون ها ثانیه در هر ساعت طراحی شده بود که می توانست با ارائه نتایج مربوطه به محض شروع تایپ کاربر، بسیار کمک کننده باش.  با این حال، این امر برای شرکت گوگل در حفظ و امتداد این ویژگی در حال حاضر بسیار موضوع مهمی نیست.

ویژگی جستجوی فوری یعنی جستجویی که به محض تایپ کردن نتایج را برای شما نشان می دهد ، برای رایانه ها کاربرد خوبی  دارد و مفید هم هست. ولی این مساله برای دستگاه های تلفن همراه زیاد جالب نیست . زیرا کاربران با انگشتان خود و دکمه های مجازی برای ورود اطلاعاتکار می کنند و لذا جستجوی فوری یک نیاز اضطراری کاربران محسوب نمی شود.  علاوه بر این، نمایش پیشنهادات جستجو بر روی صفحه کلید مجازی که نیمی از صفحه را می گیرد، واقعا خوب نیست.

حال سئوال این است که چرا شرکت گوگل  در حال حاضر از جستجوی فوری استفاده می کند؟ خوب، باید گفت در سال 2010، بخش عمده ای از ترافیک جستجو گوگل از طریق دسکتاپ ها ایجاد می شد. در طی چند سال گذشته یک تغییر اساسی به وجود آمد. بیش از نیمی از تراکنش جستجوی گوگل در حال حاضر از طریق دستگاه های تلفن همراه صورت می گیرد .  بنابراین شرکت گوگل هم در حال حاضر به دنبال ایجاد تجربه بهتری برای کاربران تلفن همراه است و گزینه جستجوی فوری زیاد به کار کاربران تلفن همراه نمی آید.

یک سخنگوی گوگل در بیانیه ای درباره  موتور جستجو ارائه شده بود اعلام کرد : «ما در سال 2010 Google Instant  یا همان جستجوی فوری گوگل را  راه اندازی کردیم و هدف ما از طراحی آن این بود که کاربران را به اطلاعاتی که نیاز دارند، در سریعترین زمان ممکن، حتی با تایپ عبارت و کلمات در موتور جستجو، دسترسی داشته باشند. آن زمان بیشتر کاربران از دستگاه های دسکتاپ استفاده می کردند و کلمات جستجو را تایپ می کردند. از آن به بعد، بسیاری از جستجوهای کاربران از طریق تلفن همراه رخ می دهد، با ورودی و تعامل بسیار متنوع و محدودیت های صفحه نمایش مواجه هستیم . با توجه به این موضوع، تصمیم گرفته ایم که Google Instant را حذف کنیم، بنابراین می توانیم بر روی راه های جدیدتری برای جستجوی سریع تر و بهتر و برای تمامی  دستگاه ها تمرکز کنیم. »

البته نتایج جستجو شده که حالت پیش فرض خود گوگل هستند به طور کلی حذف نمی شوند. بلکه این نتایج به صورت منوی کشویی برای کاربران به نمایش درخواهد آمد. اما موتور جستجوی گوگل دیگر همچون گذشته نتایج جستجو را در زمان واقعی نمایش نمی دهد.

منبع : ubergizmo

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha