جف بزوس نخستین تریلیونر جهان
طاهره غلامیان
نویسنده:طاهره غلامیان
ارسال شده در:09 مرداد 1396، 19:00

جف بزوس نخستین تریلیونر جهان

نتایج یک تحقیق نشان می دهد جف بزوس که به تازگی لقب ثروتمندترین انسان روی زمین را گرفته ممکن است در آینده اولین تریلیونر دنیا شود.

بیزنیس انسایدر در گزارشی نوشت: جف بزوس بنیانگذار آمازون تا تبدیل شدن به نخستین تریلیونر دنیا ۹۱۰.۷ میلیارد دلار فاصله دارد اما چندان هم دور از ذهن نخواهد بود چون تحقیق معتبری که در این زمینه صورت گرفته چنین چیزی را نشان می دهد.

گزارش اخیر آکسفام که در زمینه ثروت و نابرابری با نام «اقتصادی برای ۹۹ درصد» منتشر شده نشان می دهد که ثروت چهره هایی نظیر جف بزوس، بیل گیتس و وارن بافت طی یک دهه گذشته افزایش قابل توجهی یافته است.

بر اساس این گزارش، ثروت جف بزوس که در رأس یکی از بزرگترین شرکتهای علم و فناوری دنیا یعنی آمازون قرار دارد طی ۲۵ سال آینده جهش خیره کننده ای خواهد یافت که تاکنون مشاهده نشده است.

گزارش آکسفام نشان می دهد ۷۹۳ میلیاردر در سال ۲۰۰۹ در سراسر دنیا وجود داشته است که ارزش ثروت آنها به ۲.۴ تریلیون دلار می رسد. تا سال ۲۰۱۶ این ۷۹۳ نفر ثروتی به ارزش ۵ تریلیون دلار داشته اند و این یعنی رشد سالانه ۱۱ درصد.

بر اساس این گزارش، اگر این روند ادامه داشته باشد این امکان وجود دارد که تا ۲۵ سال آینده شاهد نخستین تریلیونر دنیا باشیم و او کسی نخواهد بود جز «جف بزوس» که این روزها آمازون و ایده های فناورانه اش دنیا را تحت تأثیر خود قرار داده است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha