اپلیکیشن های کاربردی برای افرادی که معتاد گوشی های هوشمند هستند
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:09 مرداد 1396، 16:00

اپلیکیشن های کاربردی برای افرادی که معتاد گوشی های هوشمند هستند

آیا شما هم جزو کسانی هستید که زمان زیادی را با تلفن همراه خود صرف می کنند؟  آیا شما هم به دلیل کار کردن زیاد با گوشی همراه وقت کم می آورید ؟ شما هم با خودتان فکر می کنید که ای کاش می توانستید زمان استفاده از گوشی تلفن همراه را کاهش دهید ؟ ولی واقعا هم عادت کرده اید و نمی توانید تلفن تان را رها کنید. این روزها افراد زیادی شبیه به شما هستند که نمی توانند مدت زمان استفاده از تلفن همراه را مدیریت کنند و زمان زیادی را با تلفن همراه خود مشغول هستند. این افراد در اصل به گوشی همراه خود معتاد شده اند. نگران نباشید چند برنامه وجود دارد که می توانند به شما در این امر کمک کنند. این هاچند نمونه از بهترین اپلیکیشن هایی هستند که برای معتادان به تلفن همراه مفید است.

در حالی که گوشی های هوشمند قطعا زندگی ما را آسان می کنند، به وضوح می توانند به عنوان یک منبع بزرگ برای هرز زمان ما نیز باشند و موجب حواس پرتی ما بشوند. تقریبا هر کسی که تلفن هوشمند دارد زمانی را صرف چک کردن شبکه های اجتماعی،  به روز رسانی سیستم عامل و به روز رسانی اپلیکیشن ها، رسیدگی به برخی پیام های فوری فخالی کردن گوشی از عکس ها و فیلم ها و … می کند.  اسمارت فون ها ما را مجبور می کنند تا زمانی را به اجبار با آنها سرو کار داشته باشیم. ولی گاهی ما هم پا را فراتر گذاشته و تمتم وقت مشغول تلفن همراه خود هستیم و اصلا براورید نداریم که چقدر زمان صرف تلفن مان کرده ایم.

اپلیکیشن Checky

اپلیکیشن  Checky برنامه ای که به شما کمک می کند. این برنامه به شما دقیقا می گوید که چند بار گوشی خود را در طول روز بررسی کرده اید. به این ترتیب، شما می توانید میزان استفاده از تلفن همراه خود را کنترل کرده و اگر لازم است برای چک کردن گوشی ، زمان خود را مدیریت کنید. این اپلیکیشن در مدیریت زمان به شما کمک می کند و منجر به صرفه جویی زمانی می شود.

اپلیکیشن RescueTime

اپلیکیشن Checky   فقط به شما می گوید که چقدر زمان را صرف گوشی هوشمند خود می کنید، ولی اپلیکیشن  RescueTime به شما اطلاعاتی در مورد چگونگی صرف آن زمان هم ارائه می دهد. این اطلاعات شامل برنامه هایی است که بیشتر  استفاده می کنید، زمان صرف شده برای صحبت کردن با  تلفن و زمان دانلود آهنگ  از اینترنت  ،زمان صرف شده در شبکه های اجتماعی و همه زمان ها را به صورت دقیق به شما اطلاع رسانی می کند.  علاوه بر این، شما می توانید با کمک این اپلیکیشن هشدارهای لازم را برای مدیریت زمان صرف شده بر روی دستگاه خود تنظیم کرده و از اپلیکیشن بخواهید اگر شما بیشتر از یک حدی با تلفن کار کردید ، اپ به شما هشدار لازم را بدهد. این اپلیکیشن گزارش پیشرفت شما را در مدیریت زمان تان در استفاده از تلفن همراه به طور منظم به شما نشان می دهد. شما می توانید بفهمید چقدر از زمان خود را هدر داده اید و یا چقدر توانسته اید در مدیریت زمان موفق باشید.

اپلیکیشن Cold Turkey

این اپلیکیشن هر زمان که شما بیش از حد با گوشی تلفن همراه خود کار کنید، شروع به هشدار دادن می کند. این برنامه برای افرادی که نیاز به هشدار دادن دارند بسیار مفید است. اگر بیش از حد لازم با گوشی تلفن همراه خود کار کنید یعنی بیش از زمانی که خودتان برنامه ریزی کرده اید گوشی شما آژیر می کشد. تصور کنید در یک کنفرانس علمی شرکت کرده اید و حالا حوصله تان سر رفته و دارید با گوشی خود بازی می کنید. زمان کار کردن با گوشی تان به پایان رسیده و حالا موبایل شما پشت سر هم آژیر می کشد. این برنامه به شما کمک می کند که بهتر از قبل به کارهایتان برسید. زمان را برای اپلیکیشت تنظیم می کنید و آنرا فعال می کنید. این مدت زمان برای کارهای مرتبط با گوشی شما تنظیم شده است اگر زیاده روی کنید هشدار دریافت خواهید کرد. حتی می توانید حالتی را برای گوشی خود تعریف کنید که در صورتی که بیش از حد از گوشی استفاده کردید ، گوشی شما غیرفعال شود. توجه داشته باشید که شما تعیین کننده هستید ،چون زمان ، زمان شماست و صرفه جویی در زمان به نفع شما است.

با کمک این اپلیکیشن ها می توانید مدیریت بهتری بر زمان خود داشته باشید و بیماری اعتیاد خو به کار کردن با تلفن همراه را با کمک این اپلیکیشن ها درمان کنید.

منبع : gadgetsnow

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha