ارتقای Oculus Rift  برای  پشتیبانی بی درز بازی های واقعیت مجازی ساخت Steam
نویسنده:بهنام رئوف نیا
ارسال شده در:17 مرداد 1396، 15:14
شب یلدا شب یلدا

ارتقای Oculus Rift برای پشتیبانی بی درز بازی های واقعیت مجازی ساخت Steam

Steam و Oculus فناوری هایشان را روی هم می گذارند

 

 

Oculus Rift یک دستگاه پوشیدنی واقعیت مجازی است. این دستگاه توسط شرکت Oculus VR ساخته شده که یکی از شرکت های زیرمجموعه ی فیسبوک است. رقیب قدرتمند تایوانی Oculus Rift ساخت کمپانی HTC است و HTC Vive نام دارد. HTC Vive همواره به کمک فناوری SteamVR خود را با سیستم Steam و بازی های آن یکپارچه می کرده و این یکپارچه سازی به شکل بی درز انجام می شود یعنی تمام المان ها و قسمت های Steam در HTC Vive اجرا می گردند. اما Oculus Rift همواره بر استفاده ی صرف از فناوری های خود پافشاری می کند و علاقه ای به رفتن سراغ Steam نشان نمی دهد و این درحالی ست که بیشتر گیمرها کتابخانه ی بزرگی در سیستم Steam دارند.
خبرهای جدید حاکی از آن است که Oculus قصد تغییر در برنامه های خود را دارد و می خواهد با ارتقای دستگاهی واقعیت مجازی Oculus Rift خود کاری کند که تمامی بازی های سازگار با این دستگاه روی PC اجرا شوند، از جمله بازی هایی که روی کتابخانه ی Steam قرار دارند.
ارتقای Oculus علاوه بر گسترده کردن بازی ها به صاحبان آن امکان می دهد به کمک دستگاه Oculus Rift خود در اپلیکیشن های واقعیت مجازی دور هم جمع شوند و با هم ارتباط برقرار کنند. انجام این کار باعث می شود مدت زمانی که افراد با هدست های خود مشغول صحبت با دیگران هستند به شدت کاهش پیدا کند و دیگر برای آوردن همه ی دوستان به یک محیط نیاز به گفت و شنودهای زیاد نباشد.
Oculus در پی انتشار دستگاه واقعیت مجازی خود پیشرفت های کلیدی در پلتفرم خود ایجاد کرده و شکاف کیفی خود با رقیب برتر تایوانی یعنی Vive را بسیار کم کرده است. این کمپانی پس از راه اندازی کنترل کننده های لمسی در اواخر سال گذشته، این فناوری را به Oculus Rift افزوده و توانسته قیمت کلی دستگاه های واقعیت مجازی خود را پایین آورد.
هنوز نمی توان گفت Oculus Rift هم تراز HTC Vive است زیرا صاحبان Oculus Rift برای رسیدن به سطح انعطاف پذیری HTC Vive در مقیاس اتاق باید یک سنسور دیگر (سوم) را جداگانه خریداری کنند. آنچه که به طور قطع می توان گفت این است که این دستگاه ها از زمان انتشار خود بسیار کارآمدتر و قوی تر شده اند.

 

Oculus Rift

دستگاه واقعیت مجازی Oculus Rift

 

 

 

 

 

Oculus Rift

دستگاه واقعیت مجازی   HTC Vive

 

 

 

 

 

منبع :  techradar

850×444 (1024×535)
78.86 KB
850x444 (1024x535)
78.86 KB
برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha