چگونه تلفن هوشمند خیس خود را از مرگ نجات دهیم؟
طاهره غلامیان
نویسنده:طاهره غلامیان
ارسال شده در:21 مرداد 1396، 10:30

چگونه تلفن هوشمند خیس خود را از مرگ نجات دهیم؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که تلفن هوشمندتان به طور اتفاقی خیس شده باشد به طوری‌که از نجات آن قطع امید کرده باشید. یک تجربه بد و یک اتفاق واقعا ناراحت کننده! در این آموزش قصد داریم به شما بگوییم چگونه با انجام 10 مرحله آسان ، تلفن هوشمند خیس شده در آب خود را نجات دهید.

اول از همه سریعا تلفن خود را از آب خارج کنید. هرچه مدت بیشتری در آب شاد ، مایع بیشتری از طریق شکاف ها و یا دهانه تللفن به داخل نفوذ کرده و آسیب بیشتری وارد می‌شود. با پلازامگ همراه باشید تا باید ها و نباید هایی که برای جلوگیری از آسیب بیشتر تلفن هوشمند خیس خود باید انجام بدهید را با شما درمیان بگذاریم.

چه کاری نباید انجام دهیم؟

  • به هیچ وجه تلفن هوشمند خیس خود را روشن نکنید!
  • هیچ دکمه یا کلیدی را فشار ندهید!
  • تلفن را تکان ندهید یا پرت نکنید!
  • به هیچ وجه به تلفن خود ضربه نزنید! با اینکار آب به سایر بخش های داخلی گوشی که احتمال دارد مصون مانده باشند نیز نفوذ کرده و موجب آسیب بیشتر تلفن شما خواهد شد.
  • با استفاده از خشک کن یا مایکروویو! تلفن خود را گرم نکنید.

تلفن هوشمند شما هنوز هم می‌توان نجات پیدا کند البته اگر مراحل زیر را انجام دهید.

1.اگر تلفن شما هنوز روشن است، آن را خاموش کرده و به شیوه صحیح در دست نگه دارید.

2.محافظ تلفن هوشمند خود را بردارید.

3.اگر امکان دارد قاب پشتی گوشی را باز کرده و باتری، سیم کارت و کارت حافظه را خارج کنید.

تلفن هوشمند

4.با استفاده از یک پارچه و یا حوله کاغذی داخل تلفن و بیرون آن را خشک کنید. دقت کنید در حین خشک کردن ، آب به سایر قسمت های داخلی تلفن هوشمند شما نفوذ نکند.

تلفن هوشمند

5.اگر میزان گسترش آب در دستگاه زیاد بود می‌توانید از یک مکنده برای جمع کردن آب داخل تلفن استفاده کنید تا آب را از شیارهایی که در حالت عادی خشک کردن آنها غیر ممکن است ، خارج کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام بخش های کوچک تلفن خشک شده باشند. دقت کنید قبل انجام این مرحله حتما کارت microSD ، سیم کارت و باتری را خارج کرده باشید.

6.تلفن را در یک کیسه برنج مدفون کنید! بله درست خواندید. برنج یک راه عالی برای جذب مایع است و این در واقع یک روش معمول برای خشک کردن گوشی های هوشمند خیس و تبلت هاست. همچنین می‌توانید از کیسه های مخصوص برای خشک کردن گوشی های خیس، که در بازار موجود است استفاده کنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که خیلی مراقب سلامت گوشی هوشمند خود نیستید، توصیه می‌کنیم همیشه یکی از این کیسه ها در خانه داشته باشد. سریع ترین روش، کیسه برنج است.

7.بگذارید برای یک یا دو روز تلفن شما در کیسه برنج یا کیسه مخصوص بماند (پلازامگ) تا خشک شود. برای روشن کردن تلفن هوشمند خود وسوسه نشوید. طی این مدت از یک گوشی دیگر، حتی یک گوشی قدیمی ( حتی شده 1100 نوکیا) استفاده کنید. باور کنید 2 روز تحمل استفاده نکردن از گوشی هوشمند برای نجات دادنش کار سختی نیست!

تلفن هوشمند

8.بعد از گذشت چند روز، گوشی را از کیسه برنج خارج کرده ، باتری را درون گوشی قرار داده و آن را روشن کنید.

9.اگر روشن نشد، سعی کنید آن را شارژ کنید. اگر عمل شارژ انجام نگرفت احتمالا باتری گوشی شما آسیب دیده است، با یک باتری جایگزین امتحان کنید و یا گوشی را به یک تعمیرگاه حرفه ای بفرستید..

10.اگر تلفن روشن شد و دیدید طبق روال عادی در حال اجرای برنامه هاست، چند روز دقت کنید آیا موردی غیر عادی مشاهده می‌کنید یا خیر. حتما Touch گوشی را در اجرای برنامه های گوناگون تست کنید.

تلفن هوشمند

اگر گوشی شما روشن است و به همین ترتیب در حال اجرا است، باید چند روز آینده آن را نزدیک نگه دارید تا ببیند آیا چیزی را غیر عادی می بینید. برای بررسی سخنرانان برخی از موسیقی ها را بازی کنید و مطمئن شوید که صفحه لمسی هنوز هم همانطور که باید باشد پاسخ می دهد.

تلفن های مقاوم در برابر آب

تعدادی از تلفن ها به عنوان “مقاوم در برابر آب” معرفی می شوند.که وقتی تولید کنندگان تلفن این را می گویند، منظورشان فقط شرایط خاص است و به این معنی نیست که در استخر و یا در حمام می‌توان از تلفن هوشمند ضدآب استفاده کرد. زمانی که تلفن هوشمند در آب می‌افتد ، چه بخواهید چه نخواهید آب در آن نفوذ می‌کند ، میزان نفوذ بستگی به عمق و طول مدت قرار گرفتن گوشی در آب دارد.

به همین دلیل توصیه می‌کنیم در هیچ شرایطی تلفن هوشمند خود (حتی تلفن های ضد آب) را وارد آب نکنید.

آیا شما راه دیگری برای نجات تلفن های هوشمند خیس شده در نظر دارید؟ روش های پیشنهادی خود را با پلازامگ به اشتراک بگذارید.

منبع androidpit

 

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
فرشاد 21 مرداد 1396، 10:32

سشوار میگیریم دیگه !!