بلوتوث 5 گوشی HTC U11  تنها با اندروید O فعال می‌شود
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:22 مرداد 1396، 11:00

بلوتوث 5 گوشی HTC U11  تنها با اندروید O فعال می‌شود

با وجودی که گوشی HTC U11  گواهینامه بلوتوث 5 را دریافت کرده ولی تا زمانی که Android O روی این گوشی نصب نشده باشد، ویژگی های جدیدی را اجرا نخواهد کرد.

گوشی هوشمند HTC U11 اخیرا گواهینامه بلوتوث 5.0 خود را از سوی Bluetooth SIG دریافت کرده است. ولی دریافت گواهینامه به منزله فعال بودن ویژگی ها و مشخصات بلوتوث نسخه جدید نیست . کما اینکه قابلیت های بلوتوث نسخه جدید در حال حاضر در تلفن U11  وجود دارد ولی فعلا تا زمانی که اندروید O  به بازار نیاید ، قابل استفاده نیست. در اصل این ویژگی های جدید تنها زمانی در گوشی فعال می شوند که  نسخه جدید اندروید یعنی اندروید O  راه اندازی شود. باید گفت در حال حاضر صاحبان گوشی های U11 امکان دسترسی به قابلیت های بلوتوث 5 را ندارند.

اما سئوال این است که بلوتوث 5 چه قابلیت هایی دارد ؟

 نسخه جدید بلوتوث به شما این امکان را می دهد که داده ها را با سرعت بیشتر و حداقل دوبرابر سرعت قبلی بتوانید انتقال دهید. هم چنین اگر فاصله انتقال تا چهار برابر هم افزایش پیدا کند، باز هم انتقال قابل انجام است. از مزایای دیگر نسخه جدید بلوتوث ، حجم و میزان اطلاعات و داده های فرستاده شده است، که در اگر در هر پخش، تعداد داده ها و اطلاعات تا هشت برابر تعداد فعلی افزایش یابد، این نسخه بلوتوث آن را به راحتی منتقل می کند. لذا در نسخه جدید بلوتوث 5 شما هم از نظر سرعت، هم از نظر فاصله و هم از نظر حجم تعداد داده ها نسبت به نسخه های قبلی پیشرفت خوبی را شاهد خواهید بود.

از سایر مزایای این نسخه بلوتوث می توان به امنیت بالاتر آن اشاره کرد، این نسخه از ورود  logjams  جلوگیری می کند و هم چنین مانع از تداخل الگوریتم های جدید طراحی شده می گردد. لذا کاربران به راحتی می توانند همچون سایرکاربران وای فای و شبکه های  LTE  فایل ها و داده های خود را به راحتی و با آرامش خاطر منتقل نمایند. البته شایان ذکر است هنوز ویژگی ها و مشخصات مختلفی وجود دارد که کاربران علاقمند هستند در نسخه های بعدی بلوتوث آنرا دریافت کنند. مثلا بررسی و تحقیق برای انتقال صوت در این حوزه هنوز در دست انجام است و خبرهای رسیده می گوید که احتمالا تا پایان سال 2017 این بخش پروژه نیز به پایان خواهد رسید و در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

ولی آنچه مهم است این‌ست که کاربران گوشی های هوشمند HTC U11  باید هنوز منتظر بمانند. گوشی این دسته از کاربران  در حال حاضر از فن آوری بلوتوث 5.0 پشتیبانی می کند. از همان روز اول، سخت افزار دستگاه آنها آماده پشتیبانی از اتصالات بلوتوث 5.0 بود و نیازی هم به ، به روزرسانی سیستم عامل مک نداشت. ولی این شرکت اعلام کرده است که این گواهینامه بلوتوث یعنی گواهینامه بلوتوث نسخه 5 ،  تنها برای نسل بعدی اندروید قابل اتصال است . اندروید بعدی نسخه اندروید O  است و این سیستم و نسخه بلوتوث تنها با اندروید O فعال می شود.

بعد از راه اندازی اندروید جدید، صاحبان گوشی های  HTC U11 در سراسر جهان قادر خواهند بود از مزایای بلوتوث 5.0 لذت ببرید. باید ببینیم بعد از راه اندزای اندروید جدید ، کاربران گوشی های  HTC U11 در سراسر جهان با استفاده از بلوتوث جدید ، چه تجاربی از خود با بقیه کاربران به اشتراک می گذارند. شرکت HTC اعلام کرده است که سعی می کند تا همواره بهترین امکانات را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

برخی برایشان سئوال پیش آمده است که آیا اندروید نوقا کلا از بلوتوث 5 پشتیبانی نمی کند و یا اینکه تنها بخشی از ویژگی های آنرا پوشش نمی دهد؟ باید گفت اندروید نوقا اصلا بلوتوث 5 را پشتیبانی نمی‌کند و این عدم پشتیبانی مربوط به تمام ویژگی ها و مشخصات بلوتوث 5 است. ولی زمانی که اندروید جدید یعنی اندروید O  به بازار بیاید ، بلوتوث 5 با این سیستم به خوبی کار خواهد کرد و همه ویژگی هایش فعال خواهند شد.

در حال حاضرگوشی های  HTC U11 و سامسونگ گلکسی  S8 تنها گوشی های بازار هستند که گواهی نامه بلوتوث 5 خود را دریافت کرده اند. باید ببینیم گوشی های بعدی که این گواهینامه را دریافت می کنند چه گوشی هایی خواهند بود ؟

منبع : phonearena

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha