تعمیر حسگر اثر انگشت گوشی سامسونگ گلکسی S8
نویسنده:زینب حاجی قربانی
ارسال شده در:22 مرداد 1396، 17:00

تعمیر حسگر اثر انگشت گوشی سامسونگ گلکسی S8

گوشی سامسونگ گلکسی S8 یکی از جدیدترین و محبوب ترین گوشی های هوشمند است که در حال حاضر در بازار موجود است. این گوشی دارای یک ویژگی طراحی است که بسیاری از افراد در استفاده از آن با مشکل مواجه شده اند: این ویژگی محل دریافت حسگر اثرانگشت است که در پشت دستگاه واقع شده. به ویژه این که این حسگر در نزدیکی دوربین عقب قرار گرفته است. برای کسانی که از این گوشی و حسگر اثر انگشت آن استفاده کرده اند، کوین نلسون یک فیلم پریسکوپ نشان می دهد که چگونه می توانید این مشکل را حل کنید.

به نظر می رسد یک واشر وجود دارد که به حسگر اثر انگشت متصل شده است و به طور موثری برای افزودن قابلیت ضد آب به این مولفه خاص در نظرگرفته شده است. با این وجود، با حذف کردن این واشر، مشکل استفاده از حسگر اثر انگشت از بین خواهد رفت. با توجه به اندازه آن، عمق حسگر اثر انگشت بیشتر شده و در نتیجه حسگر را از انتهای پنل دور کرده و  آن را بیشتر به جلو متمایل می کند؛ یعنی جایی که الان حسگر واقع شده است. بنابراین با حذف کردن واشر ضد آب، حسگر اثر انگشت، خیلی از پشت پنل دور نخواهدبود. این کار به نوبه خود باعث می شود حسگر گاهی اوقات از سمت پنل پشت هل داده شود. نکته قابل توجه این است که پس از این تغییر، گوشی سامسونگ گلکسی S8 دیگر مسطح نخواهدبود. زیرا حسگر اثر انگشت نسبت به باقی قسمت های پشت گوشی، بالاتر خواهد آمد. مزیت این که حسگر اثر انگشت نسبت به سایر بخش ها (به عنوان مثال دوربین) نسبتاً برآمده باشد، این است که دیگر استفاده از این حسگر برای کاربران مساله ساز نخواهدبود. بدین ترتیب کاربران می توانند به راحتی به حسگر اثر انگشت دسترسی داشته و بدون این که نگران باشند که به دوربین عقب فشار داده شود، این قابلیت را فعال کنند.

بنابراین در واقعیت، رفع کردن این مشکل چندان هم آسان نیست. البته برای کسانی که پیدا کردن محل حسگر اثر انگشت یک فرآیند تکراری و مشکل ساز است، این راه حل می تواند مفید باشد. برای این کار فقط نیاز است که کاربران راهی برای برداشتن پوشش پشت گوشی پیدا کنند، سپس واشر اطراف حسگر اثرانگشت را بردارند. جایگزینی برای ضدآب بودن گوشی پیدا کنند (نلسون برای این کار از چسب ضد آب استفاده می کند) و مجدداً بدین صورت از آن استفاده کنند. کسانی که علاقه مند هستند، می توانند فیلم پریسکوپ را به طور کامل مشاهده کنند. کسانی که می خواهند این راه حل را امتحان کنند، ممکن است قبل از آن بخواهند در مورد محل پوشش پشت گوشی بررسی کنند.

منبع: androidheadlines.com

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha