سیستم عامل Mac شما همیشه با Safe Mode بالا می آید؟ راه حل مشکل را اینجا بخوانید
نویسنده:بهنام رئوف نیا
ارسال شده در:23 مرداد 1396، 18:00

سیستم عامل Mac شما همیشه با Safe Mode بالا می آید؟ راه حل مشکل را اینجا بخوانید

سیستم عامل Mac قابلیتی دارد به نام Safe Mode که به کمک آن می توانید مشکلات به وجود آمده در این سیستم عامل را برطرف کنید. برای بالا آوردن سیستم عامل Mac خود در حالت Safe Mode کافی است پس از روشن کردن دستگاه کلید Shift را نگه دارید.

برخی کاربران در مورد بالا آمدن کامپیوتر خود در حالت Safe Mode مشکل دارند. یکی از آن ها می گوید:

هنگامی که کامپیوتر من (MacBook Pro) در حال بالا آمدن است، کلید شیفت به صورت خودکار زده می شود و سیستم عامل در حالت Safe Mode بالا می آید. به جز این کلید شیفت درست کار می کند.

مشکل نمی تواند از درایور کیبود لپ تاپ باشد زیرا این لپ تاپ ها کیبورد توکار دارند که در خود دستگاه است. اگر کلید شیفت به شکل نامنظم کار می کرد و پس از بالا آمدن سیستم بازهم زده می شد آن وقت باید به سراف تمیز کردن یا تعمیر کردن کیبورد دستگاه خود می رفتید. اگر دستگاه هایی دارید که از طریق پورت USB به لپ تاپ MacBook شما وصل هستند آن ها را جدا کنید و دستگاه را ری استارت کنید و ببینید باز هم این مشکل وجود دارد یا خیر.

اگر مشکل همچنان وجود دارد به سراغ تنظیم مجدد NVRAM (در دستگاه های Mac قدیمی تر PRAM) و پس از آن تنظیم مجدد SMC (کنترل گر مدیریت سیستم بروید). اپل دستورالعمل  این کار را برای کاربران قرار داده که می توانید آن را در اینجا ببینید.

اگر همچنان در حالت Safe Mode وارد سیستم عامل می شوید، ممکن است مشکلی در سطح سیستم سخت افزاری شما به وجود آمده باشد که البته احتمال این اتفاق بسیار کم است. اپل در چند صفحه، روش های گوناگون استفاده از دستورات nvram را توضیح داده تا به کمک آن مشکلات بالا آمدن سیستم را حل کنید؛ به ویژه برای مواردی که نمی توانید به دستگاه Mac خود کیبورد وصل کنید. این توضیحات را در اینجا مشاهده کنید.

اگر می خواهید بالا آمدن لپ تاپ Mac خود را در حالت safe mode مدیریت کنید و مشکل بالا آمدن همیشگی در این حالت را رفع کنید، اینطور عمل کنید:

به بخش Terminal app بروید و وارد prompt شوید.

با این دستور سیستم عامل شما در حالت safe mode بالا می آید:

“sudo nvram boot-args=”-x

این دستور حالت safe mode را غیرفعال می کند:

""=sudo nvram boot-args

 

برای حل مشکل بالا آمدن همیشگی در حالت safe mode این دو دستور را پشت هم وارد کنید. سپس دستگاه را ری استارت کنید تا مشکل برطرف شود. اگر مشکل حل نشد از حالت verbose استفاده کنید. Verbose از بالا آمدن سیستم نسخه برداری می کند و با بررسی پیام ها به شما می گوید که آیا مشکلی وجود دارد که باعث شود لپ تاپ Mac شما همواره در حالت safe mode بالا بیاید. برای استفاده از verbose کافی است در همان prompt  دستور زیرا را وارد کنید :

 

sudo nvram boot-args="-x -v

اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید می توانید راه حل مشکل خود (و همه ی مشکلات) دستگاه های Mac را از پشتیبانی اپل بپرسید. این کار بسیار ساده است. کافی است مشکل خود را به ایمیل زیر بفرستید:

 mac911@macworld.com

می توانید از صفحه ی خود عکس بگیرید و همراه توضیح به این آدرس ایمیل کنید تا پشتیبانی راه حل مشکل شما را بفرستد.

 

 

منبع :    macworld

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha