در گلکسی نوت 8 از آتش سوزی خبری نیست

در گلکسی نوت 8 از آتش سوزی خبری نیست
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

گلکسی نوت 8 پرچمدار سامسونگ رونمایی شده است ولی در این گوشی قرار است خبری از سوختن و آتش سوزی نباشد. پس از آتش گرفتن نوت 7 در سال 2016، سامسونگ توجه ویژه ای به تلفن های جدید خود نشان داد و همه موارد ایمنی را رعایت کرد. از همه این ها مهم تر باتری این تلفن هوشمند است .

آیا شما هم آتش گرفتن نوت 7 را شنیده اید ؟ یا حتی ممکن است شما هم یکی از قربانیان آن بوده باشید!

در حال حاضر، یک سال و دو روز از آن روزی که اولین گوشی نوت 7 آتش گرفت می گذرد و خب مسلم است که بعد از این همه مدت گوشی جدید و پرچمدار نوت 8 یک گوشی ایمن باشد.

در این مقاله برای شما هم خبرهای خوب داریم و هم خبرهای بد. واقعیت این است که با وجود سرمایه گذاری عظیم سامسونگ در کنترل ایمنی و کیفیت که در ادامه کمی به آن می پردازیم ، همواره این احتمال وجود دارد که باتری های لیتیوم یون سامسونگ یا هر تولید کننده دیگری دچار چنین اتفاقی بشود.

باتری های لیتیوم یون در همه جا، از لپ تاپ ها و گوشی ها گرفته تا سایر ابزارها، حتی برخی از کارت های تبریک هوشمند می توانند دچار نقص های خیلی کوچک شوند و مساله به بار بیاورند. یک واکنش شیمیایی جزیی می تواند اولین جرقه را ایجاد کند.

و اما خبر خوب این است که به طور متوسط ​​احتمال بروز چنین وضعیتی برای شما بسیار کم خواهد بود. باتری های جدید سامسونگ حتی امن تر از باتری های قبلی هم هستند. پس نباید خیلی هم نگران باشید.

و حالا مروری داشته باشیم بر آنچه سامسونگ انجام داده است :

همانطور که در ماه ژانویه گذشته در یک ویدیو زیبا دیدیم سامسونگ توضیح داد که به دلایلی باتری های سامسونگ نتوانستند مانع از بروز یک سری از خطاهای حین تولید شوند و همین مساله باعث آتش گرفتن آنها شد. و این چیزی نبود که سامسونگ بتواند مانع بروز آن شود.

بعضی از باتری های اصلی به درستی تولید نشده اند و در محل قرارگیری خود کمی شل بودند. برخی دیگر حالت ارتجاعی خود را از دست داده بودند. برخی بیت های فلزی تیز داشتند که از طریق آن منفجر می شدند. در هر صورت، قطب های مثبت و منفی باتری قابل لمس هستند و البته که در برخی گوشی ها اتصال کوتاه رخ داد و باتری آتش گرفت.

سامسونگ برای این مساله هزینه کرد و چهار تست جدید را برای باتری ها انجام داد. این شرکت با تیمی متشکل از  700 مهندس متخصص و در سه شرکت مستقل تست ها را انجام داده است. در مدت چهار ماه بیش از  200،000 تلفن و بیش از 30،000 باتری  قبل از مونتاژ تست شده اند. نتیجه این بود که این باتری ها بودند که مشکل داشتند و نه تلفن سامسونگ.

پس از آن، این شرکت یک فرآیند بازرسی در هشت نقطه برای باتری ها تعریف کرد. این فرآیند بسیار بالاتر از استانداردهای صنعتی و فراتر از همه تست هایی است که تاکنون در این صنعت انجام شده است.  حتی باتری های خشک به شدت تحت فشار قرار گرفتند و بررسی شدند. در معرض اشعه ایکس قرار داده شدند و در نهایت با تغییر ولتاژ مجدد تست شدند.

سامسونگ فرآیند هشت مرحله ای چک باتری را به سیستم خود اضافه نمود تا دیگر مساله ای که برای نوت 7 رخ داد تکرار نشود.

بر طبق اطلاعیه سامسونگ، اگر در یک پک باتری حتی یک مورد باتری خراب پیدا شود همه باتری مرجوع می شوند. این رقم حدود 3 درصد باتری ها را در ماه تشکیل می دهد.

به خاطر داشته باشید که بررسی امنیتی جدید در حال حاضر در حال اجرا است و سامسونگ این موضوع را جدی دنبال می کند.

باتری ها از همه لحاظ تست می شوند شوک های الکتریکی به باتری وارد می شود و باتری باید بتواند دوام بیاورد. سامسونگ به طور منظم در حال بررسی و تست است  تا اطمینان حاصل شود که باتری های آنها به مشخصات خاصی رسیده اند.

استانداردهای باتری با این رویکرد بسیار بالا می رود. سامسونگ تصمیم گرفته است که شهرتش را به خطر نیندازد و برای این موضوع هزینه کند.

با همه این تفاسیر امید این می رود که باتری های نوت 8 دیگر با مشکلی مواجه نباشند.

 

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 24 اردیبهشت 1400
  Mass Effect Legendary Edition
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
  پلی استیشن 5
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5