خدمتی جدید از گوگل، قابلیت جدید MUTE کردن محتوای سایت
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:05 شهریور 1396، 14:00

خدمتی جدید از گوگل، قابلیت جدید MUTE کردن محتوای سایت

گوگل قابلیت جدید به بروزر خود اضافه کرده است . برخی از وب سایت های هستند که به صورت اتوماتیک ویدئوهایی خود را در بروزر شما دانلود کرده و پخش می کنند. مثلا در حالی که شما در حال مرور صفحات وب هستید به یک باره صدای پخش شدن موسیقی یا صدای یک ویدئویی تصویری از سیستم شما بلند می شود.

این صدای ناخواسته گاهی واقعا اذیت کننده است. شما سرگرم کار جستجو در سایت های مختلف هستید و یک دفعه صدایی ناخواسته از سیستم شما بلند می شود. هرچند این اتفاق در مورد همه سایت ها صادق نیست و گاهی هم غیر معمول به نظر می رسد ، ولی متاسفانه چنین وضعیتی وجود دارد.

حالا گوگل برای حل این مساله تدبیری کرده است. همان طوری که صدا به صورت ناخواسته منتشر می شود، گوگل به شما این امکان را می  دهد که آن صدا را کلا قطع کنید.

در خدمت جدید گوگل ، یک آیکون در مرورگر شما فعال شده است که می تواند صدای حاصل از مرورگرها را قطع کند. می توانید با انتخاب آن آیکون و قطع کردن صدا هر گونه صدای ناخواسته ای را قطع کنید. در مرورگر کروم می توانید کلا صدای سیستم را قطع کنید.

البته باید بگوییم گزینه خاموش کردن صدا در بروزر کروم ، فعلا برای همه سیستم ها قابل استفاده نیست و تنها نسخه آزمایشی آن منتشر شده است. باید گفت در حال حاضر آخرین نسخه آزمایشی “Canary” این ویژگی را به نمایش می گذارد. به منظور فعال سازی این گزینه، کاربران فقط باید به یک سایت مراجعه کنند  و سپس روی آیکون آدرس بار رفته و در سمت چپ نوار آدرس، قبل از آدرس وب کلیک کنند. با کلیک کردن بر روی آن، کاربران به گزینه های مختلفی دسترسی دارند که شامل گزینه های مختلف برای تصاویر، پنجره ها و البته منوی صدا است که کاربر به منوی صدا دسترسی پیدا می کند. در منوی صدا، گزینه ای برای خاموش کردن وب سایت در دسترس خواهد بود. هنگامی که این تنظیم فعال می شود، تا زمانی که به صورت دستی تغییر داده نشود، هیچ صدایی دیگر پخش نخواهد شد.

به خاطر داشته باشید که این ویژگی فعلا به صورت آزمایشی در برخی سیستم ها قابل دسترسی است .

نکته بعدی اینکه ، وقتی این گزینه را به صورت دستی فعال کنید برای غیر فعال کردن آن باید مجددا به صورت دستی آنرا غیرفعال کنید.

اگر چه این حالت به صورت آزمایشی در دست تست و بررسی قرار دارد ولی سایت هایی که بدون سئوال از مخاطب ویدئو دانلود و پخش می کنند باید بیشتر به حقوق مخاطبان احترام بگذارند و محتاط تر عمل کنند.

منبع : neowin

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha