ایجاد شهری ساختگی برای تست ماشین های خودران توسط گوگل
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:06 شهریور 1396، 14:00

ایجاد شهری ساختگی برای تست ماشین های خودران توسط گوگل

یکی از چالش های رانندگی با ماشین های خودران ،ساخت و ساز شهری و محیطی است که می خواهیم با ماشین خودران در آن رانندگی کنیم. شرایط روزمره و محیط زندگی و محله ما در این موضوع نقش دارد.

در یکی از صحراهای کالیفرنیا و در محدوده یک منطقه قلعه ای شکل، گوگل اقدام به ساخت شهری ساختگی یا موقت نموده است تا بتواند ماشین های ربات خودران را تست و بررسی کند. تست محدودیت های مختلف ماشین و واکنش های ماشین خود به خود آن در این شهر غیرواقعی مورد بررسی قرار می گیرد.  مهندسان گوگل از مخروط ها، نشانه ها، آدمک های مانکن و حتی اتومبیل های دیگر برای این تست استفاده می کنند تا تمام موقعیت هایی را که ممکن است حین رانندگی با ماشین خودران پیش بیاید را بررسی کنند و بتوانند متوجه بشوند که ممکن است چه حالت هایی در شهر اصلی پیش بیاید.

شرکت های فناوری نیز در این رقابت شرکت می کنند تا ببیند بهترین خودروی این مجموعه کدام ماشین خودران خواهد بود.

اگر این تست ها و بررسی ها به خوبی انجام شود، شاید روزی صنعت حمل و نقل تغیراتی جدی بکند. ولی باید برای وقوع این مهم باید همه شرایط و همه مسایل دیده شده و مورد بررسی قرار گیرد. باید الگوریتم های پیچیده مورد تست قرار گرفته و هر چیزی که باید اصلاح شود،در زمان مناسب خود اصلاح شده و بهبود پیدا کند.

لذا برای این بررسی ها الگوریتم های پیچیده ای درنظر گرفته می شود و همه مسایل زیرساخت های شهری هم در نظر گرفته می شود.

پروژه گوگل شاید بتواند در این شهر غیرواقعی و ساختگی راهی نوین در صنعت خودروهای خودران ایجاد کند . گوگل اسم اسن پروژه را  Waymo، گذشته است و پروژه ای است که توسط شرکت آلفابت زیر مجموعه شرکت گوگل ایجاد شده است، تلاش می کند تا رهبری این کار را برعهده بگیرد.

همه چیز به خوبی بررسی می شود تا بعدا مشکلی پیش نیاید و منجر به مسایل و مشکلات بعدی نگردد.

این شهر ساختگی حدود 100 هکتار بعد از پایگاه نیروی هوایی قرار دارد و قلعه در آن نزدیکی بوده که قبلا به نام شهر مرده نامگذاری شده است. هرچند نام این منطقه کمی گمراه کننده است ولی مهم این است که همه جاده ها و مسیرها و همه چیز شبیه به دنیای واقعی در آن ساخته شده است. البته ساختمانی در آنجا وجود ندارد ولی جاده ها و تقاطع ها و راه های عبوری و همه تابلوها شبیه به واقعیت هستند.

این تیم تلاش می کند موقعیت هایی را که ماشین های ربات در محیط های زندگی واقعی مانند ترافیک یک طرفه و خط دوچرخه در کنار فضاهای پارکینگ و … با آن مواجه می شوند، بازسازی کند. مدیر برنامه  Waymo  قصد دارد همه چیز این شهر مجازی را برا تست ماشین های خودران مهیا کند.

شاید روزی لازم باشد انسانها نیز در این پروژه وارد شوند و فضای این شهر به گونه ای تحت تست قرار گیرد که گویی مردم از خیابان رد می شوند و یا در پیاده رو راه می روند.

در این صورت تست های ماشین های خودران واقعی تر هم خواهد شد.

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha