رونمایی از X4: Foundations
نویسنده:بهنام رئوف نیا
ارسال شده در:07 شهریور 1396، 15:33

رونمایی از X4: Foundations

X سری بازی های کمپانی Egosoft است که تم فضایی دارد و پیش تر سه نسخه از آن ها منتشر شده است.

X
سبک بازی های سری X شبیه سازی است. گیمرها از اکتشافات فضایی در نسخه ی X2: The Threat و البته نسخه های X3 لذت زیادی بردند اما به دلیل گستردگی بالا خیلی از بازیکنان فرصت تمام کردن این نسخه ها را پیدا نکردند. حالا علاقمندان به بازی های فضایی از اعلام نسخه ای جدید در این سری به نام X4: Foundations خوشحال هستند. خبر ساخت این بازی در اواخر سال گذشته اعلام شد و بالاخره جزییات آن دیروز منتشر گردید.
شرکت Egosoft اعلام کرده که نسخه ی چهام بزرگ ترین و پیچیده ترین نسخه ای است که تا کنون در سری بازی های X ساخته شده است. X4 همانند نسخه های قبلی خود از نوع سندباکس است. یعنی در دنیای آزاد و بدون محدودیت انجام می شود که البته در این مورد، دنیای آزاد همان فضا است. در X4 شما به صورت تکی یا گروهی در صندلی های هدایت سفینه های جنگنده قرار می گیرید. این سفینه ها انواع مختلف دارد و بزرگ ترین آن ها سفینه های بزرگ یا capital هستند. شما در این بازی می توانید کارخانه و ایستگاه بسازید و آن ها را مدیریت کنید. همچنین می توانید به سراغ پژوهش فناوری های جدید بروید یا وارد جنگ شوید. از آن جا که سری بازی های X از نوع سندباکس است می توانید در فضا گردش کنید و کارهای گوناگونی برای انجام دادن پیدا کنید. مثلا چیزهای مختلف را مبادله کنید.

X
Egosoft می گوید X4 نسبت به نسخه های قبلی تحرک بیشتری دارد. اوون لیک (Owen Lake) از سازندگان بازی در مورد این نسخه می گوید:
« ما در این نسخه به هوش مصنوعی بازی توانایی های بسیار بیشتری داده ایم. به همین خاطر کامپیوتر در مدیریت ناوگان خود، تولید نیروهای خود، ساخت و ساز در مناطق تازه و فتح فضا توانایی بیشتری پیدا کرده است. البته این گستردگی چیزی است که بازیکنان هم می توانند از آن بهرمند شوند ».
نسخه ی X: Rebirth این بازی سال 2013 مشکلاتی داشت اما استودیوی سازنده ای X4 قول کیفیت بالا و ویژگی های جدید را به طرفداران بازی داده که البته برای تحقق این وعده باید منتظر ماند و دید.
هنوز هیچ حرفی از تاریخ انتشار بازی زده نشده اما جزییات و خبرهای بازی ابتدا در سایت x4foundations.com منتشر خواهد شد. همچنین یک نسخه ی گسترده از X: Rebirth روی Steam در دسترس قرار گرفته که علاقمندان می توانند آن را امتحان کنند.

منبع : pcgamer

747x420 (0x0)
77.34 KB
اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha