همکاری مایکروسافت و آمازون برای تجمیع دستیارهای هوشمند دیجیتال الکسا و کورتانا

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

آمازون و مایکروسافت با یکدیگر همکاری می کنند تا دستیاران هوشمند خود یعنی الکسا و کورتانا را به طور کامل بتوانند در هم ادغام و تجمیع کنند. بر اساس گزارش نیویورک تایمز کاربران الکسا قادر خواهند بود به کورتانا دسترسی داشته باشند و بالعکس.  در تعدادی از دستگاه ها، البته ممکن است در ابتدا این ادغام کمی ناخوشایند باشد.  کسی که از یک دستگاه الکسا استفاده می کند باید برای دسترسی به دستیار دیجیتال میکروسافت خود، بگوید : «الکسا، کورتانا را باز کن. » و کسی که از کورتانا استفاده می کند باید بگوید :«کورتانا، الکسا را باز کن. » به نظر می رسد که هر دو شرکت، قابلیت هایی را برای پلتفرم­های یکدیگر ایجاد کرده اند که بتوانند یکپارچگی اساسی را ایجاد کنند.

این ادغام متقابل پلتفرم ها همچنین به کاربران الکسا اجازه می دهد تا به برخی از جنبه های منحصر به فرد کورتانا دسترسی داشته باشند. مایکروسافت دستیار دیجیتال خود را برای دسترسی به آفیس ایجاد کرده است، و در حال حاضر الکسا این قابلیت را با کلیک بر روی کورتانا دریافت می کند. در حالی که مایکروسافت هنوز هم طراحان را وسوسه می کند تا مهارت های کوتانا را برای سیستم خودشان ایجاد کنند،  کاربران فعلی کورتانا می توانند با الکسا تماس بگیرند تا برای آنهایی که دسترسی خود را از کورتانا از دست داده اند، مفید فایده باشند.

این یک حرکت شگفت انگیز از سوی هر دو شرکت است و درست همانطور که مایکروسافت در حال آماده شدن برای راه اندازی اسپیکر کورتانا است و  دستیار دیجیتال خود را به اتومبیل، ترموستات و دستگاه های دیگر وارد می کند. آمازون، مایکروسافت، اپل و گوگل همه دستیاران دیجیتال رقیب این سیستم را ایجاد کرده اند که به نظر می رسد به روش هایی این محصلات از یکدیگر قابل تفکیک هستند و این همکاری می تواند نشانه ای از حرکت آنها برای همکاری بیشتر با یکدیگر باشد.

به گزارش نیویورک تایمز، مایکروسافت و آمازون در ماه می سال گذشته شراکتی را با یکدیگر آغاز کردند.  جیمز بوزوس، مدیر عامل آمازون، با مدیر عامل شرکت مایکروسافت ساتیا نادلا در نشست مدیر عامل های مایکروسافت، درباره این همکاری صحبت کردند. فشار آمازون برای همکاری بیشتر با مایکروسافت منطقی است، زیرا هر دو در تلاش هستند تا بر روی دستیار خود گوگل سرمایه گذاری کنند و مایکروسافت هم اکنون از طریق موتور جستجوی بینگ می تواند درخواستهای الکسا را ​​قدرتمندتر سازد.

در حالی که مایکروسافت و آمازون همکاری نزدیک تری را شکل داده اند، بزوس نیز از اپل و گوگل برای ارائه سیستم یکپارچه سازی مشابهی قدردانی می کند و می گوید که از آن پشتیبانی می کند. نادلا نیز به نظر می رسد از این ایده استقبال می کند، وی گفته است : “امیدوارم، آنها نیز این رویکرد الهام بگیرند.  ” .  مایکروسافت و آمازون در حال برنامه ریزی برای طرح جزئیات بیشتر این همکاری آتی هستند.

 

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021