مشکل حل نشده در اندروید اوریو : مصرف اینترنت داده های تلفن همراه در زمان روشن بودن وای فای
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:15 شهریور 1396، 11:00
اربعیناربعین

مشکل حل نشده در اندروید اوریو : مصرف اینترنت داده های تلفن همراه در زمان روشن بودن وای فای

آیا ممکن است اندروید اوریو هم مشکلاتی داشته باشد؟ آیا ممکن است هنوز یک ماه از ارائه این برنامه نگذشته کاربران نسبت به آن شکایت کرده باشند؟ هر برنامه ای به هر حال مسایل خاص خودش را دارد که با انتشار آن و کارکردن کاربران با آن ، مسایل بیرون می زند. با اینکه توسعه دهندگان سعی می کنند قبل از انتشار با آزمایش های آلفا و بتا چندین بار، مسائل را برطرف کنند ولی تا زمانی که به صورت رسمی نرم افزاری منتشر نشود مسایل اصلی اش بیرون نمی آید. معمولا کاربران مختلف بهتر می توانند مشکلات یک برنامه را تشخیص بدهند.

اندروید اوریو به تازگی منتشر شده است و هنوز در ابتدای راه به نظر می رسد مسایلی دارد. طبق گزارش کاربران، این نسخه اندروید زمانی که  WiFi گوشی روشن است، گوشی هنوز از اینترنت داده های تلفن همراه استفاده می کند. در مطلبی که اخیرا توسط کاربران منتشر شده است، گزارش شده که پس از به روز رسانی اندروید اوریو وقتی با گوشی خود کار می کنند و اینترنت وای فای فعال است ، به جای اینکه گوشی از اینترنت وای فای استفاده کند از اینترنت داده های تلفن هراه استفاده می کند. و این یعنی مصرف بسته های اینترنت همراه و ایجاد هزینه برای کاربران.

معمولا وقتی هر دو اینترنت یعنی وی فای و اینترنت داده های تلفن همراه با هم وصل هستند، ارجحیت و الویت باید به اینترنت وای فای داده شود نه داده تلفن همراه.

خبر خوب این است که گوگل از این مسئله آگاه شده است و در حال اصلاح آن است. در طی چند روز گذشته کاربرانی بوده اند که با این مساله روبرو شده اند و وقتی با پشتیبانی تماس گرفته اند آنها اعلام کرده اند مساله را می دانند و در حال کار بر روی آن هستند تا مشکل برطرف شود.

لذا کاربران اندروید اوریو باید بدانند که تا برطرف شدن مشکل حتما حین استفاده از اینترنت وای فای ، داده های تلفن همراه خود را خاموش کنند.

البته چنین مساله ای قبلا در گوشی اپل و  ویژگی Wi-Fi Assist در iOS هم وجود داشت، که برخی از کاربران گزارش کرده بودند که بسته اینترنت تلفن همراه شان با اینکه به وای فای متصل بودند مصرف شده بود و نسبت به این مساله اعتراض کرده بودند.

البته باید گفت که به روز رسانی اندروید اوریو در حال حاضر عمدتا به دستگاه های Nexus و Pixel محدود می شود، بنابراین امیدواریم گوگل سریع تر این مساله را حل کند تا کاربران متضرر نشوند و بسته های اینترنت همراه شان بدین شکل مصرف نشود.

منبع : ubergizmo

 

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha