با اولین ردیاب بلوتوث 5 هرگز کلید های خود را گم نخواهید کرد
نویسنده:زینب حاجی قربانی
ارسال شده در:15 شهریور 1396، 19:00

با اولین ردیاب بلوتوث 5 هرگز کلید های خود را گم نخواهید کرد

طی چند سال گذشته، ردیاب های بلوتوث مانند Tile، در میان افرادی که همواره به دنبال کلیدها یا تلفن های خود هستند، بسیار محبوب شده است. مفهوم آن بسیار ساده است. یک برچسب (تگ) کوچک به کلید ها (یا هر وسیله دیگری) متصل می شود و می تواند از گوشی شما پینگ (ping) شود تا به شما کمک کند تا آن را پیدا کنید.

با گذشت زمان، این سامانه بهبود یافته است؛ به گونه ای که دوام باطری آن بیش تر شده است و مشخصه های بیش تری به آن اضافه شده است که می توان به موارد زیر اشاره کرد: 1) جست و جوی محیط اطراف برای پیدا کردن وسایلی که خارج از خانه گم شده اند. 2) جست و جوی معکوس که به شما این قابلیت را می دهد تا با استفاده از Tile تلفن خود را پیدا کنید. حال دو محدودیت بزرگ باقی مانده است: اول این که محدوده اتصال بلوتوث به طور معمول 20-30 فوت است. و دوم این که باطری آن غیر قابل تعویض است. بدین معنی که شما هر 18 ماه می بایست هزینه خرید یک Tile کامل را بپردازید.

این جاست که بلوتوث 5 و تراکمو  (Tracmo) وارد می شوند. بلوتوث 5 آخرین نسخه استانداردی است که شما می شناسید و احتمالاً آن را دوست خواهید داشت یا از آن متنفر خواهید بود. این نسخه پیشرفت های عمده ای نسبت به نسخه های قبل داشته است؛ از جمله طول عمر بیشتر باطری، انتقال سریع تر داده ها و محدوده به شدت بهبود داده شده. تراکمو اولین ردیابی است که این مزایا را در جریان اصلی به کار گرفته است.

تراکمو بسیار مشابه Tile است که در حال حاضر در Indiegogo موجود است و با 14 دلار به فروش می رسد و انتظار می رود که در بهمن ماه تحویل داده شود.

در آزمایش بلوتوث 5 با استفاده از آیفون 7، مزایای آن، (یعنی طول عمر باطری و افزایش محدوده) نشان داده نشد. اما هر تلفن همراه هوشمندی که به جلو حرکت می کند، می بایست از بلوتوث 5 پشتیبانی کند و در همین حال تراکمو با بلوتوث 4 به خوبی کار می کند. این دستگاه تمام مزایای Tile را دارا است و فقط برخی از آن ها را کمی بهبود داده است. یعنی همچنان یک دکمه روی ردیاب وجود دارد که با فشردن آن تلفن شما زنگ می خورد، و بلندگویی در خود ردیاب هست که اگر کلیدهای شما در کمدی قفل شده باشد، صدای آن بلند تر شده و آسان تر می توانید آن را پیدا کنید. بسیاری از کاربران همچنین علاقه مند به امکان تعویض باطری هستند. و آن ها تمایلی ندارند که مکرراً برای دریافت Tile هزینه کنند تا بتوانند همان دستگاه را مجدداً داشته باشند و اجرا کنند.

اگر چه این ردیاب جدید کامل نیست: به لحاظ فیزیکی ضخیم تر از یک Tile جدید است. و بسیاری طرفدار داشتن سوراخ دسته کلید در آن نیستند. اما حتی در فرم نمونه اولیه نا تمام این ردیاب، به نظر می رسد روی کلید شما بهتر از Tile باشد و قطعاً بهتر از آن کار خواهد کرد.

اگر شما یک گوشی اندرویدی دارید، به زودی به بلوتوث 5 ارتقا می یابد (یا قصد خرید یک آیفون 8 دارید). در این خصوص می توان گفت، پرداخت 14 دلار برای به دست آوردن تراکمو، سرمایه گذاری صحیحی است. اما اگر شما فقط یک ردیاب بدون سر و صدا می خواهید که زود تر از بهمن ماه تحویل داده شود، هنوز گزینه های بهتری نیز وجود دارد.

منبع: bgr.com

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha